Tihange 1 wordt maandag heropgestart, ondanks harde waarschuwing van Duitse kernenergie-expert
Tihange 1 zal iets sneller dan gepland weer stroom leveren. Dat blijkt uit een mededeling van uitbater Engie Electrabel. Gisteren waarschuwde een Duitse specialist in kernenergie nog voor de gevaren van de kerncentrale.
De geschatte heropstart is voorzien voor 12 november. Aanvankelijk was sprake van 17 november. Met andere woorden: vanaf maandag zal ons land draaien op twee kerncentrales. Nu levert slechts één kerncentrale stroom, namelijk de zogenoemde scheurtjescentrale Doel 3.
Engie Electrabel had het onderhoud van Tihange 1 (962 MW) al vervroegd om de periode waarin maar één kernreactor actief is, zo kort mogelijk te houden.
De vijf overige kerncentrales liggen stil wegens onderhoud en problemen. Door de onbeschikbaarheid van de centrales werd gevreesd voor bevoorradingsproblemen. Maar de kans daarop is gedaald, onder meer door het inzetten van bijkomende capaciteit van gascentrales en het sturen van de elektriciteitsvraag bij grote industriële klanten.
“Afgeleefd en gevaarlijk”
Gisteren waarschuwde een Duitse kernenergie-expert in het Europees Parlement nog voor de gevaren van Tihange 1, een van de oudste kerncentrales ter wereld. “Tihange 1 is afgeleefd en de verdere uitbating ervan is uiterst gevaarlijk”, zei Manfred Mertins.
Volgens Mertins vertoont de centrale verschillende kwetsbaarheden inzake veiligheid. In een rapport dat hij in opdracht van de Europese groenen schreef, wijst hij erop dat de internationale eisen op het vlak van veiligheid en betrouwbaarheid niet vervuld zijn.
Het rapport van Mertins werd overgemaakt aan de nucleaire waakhond FANC en de bevoegde Belgische autoriteiten, maar ook die van de buurlanden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM11
Oprichters van cryptobank Bit4You nadat ze 13 miljoen aan munten bevroren: “Spijt? Wij nemen onze verantwoordelijkheid, wat wil u nog meer?”
-
Duitse expert waarschuwt ons land: “Tihange 1 is afgeleefd en uiterst gevaarlijk”
De kerncentrale Tihange 1 is "afgeleefd" en de verdere uitbating ervan is "uiterst gevaarlijk". Dat heeft een Duitse specialist in kernenergie, Manfred Mertins, gezegd op een persconferentie in het Europees Parlement. -
Als de brandweer de brand maar niet vindt... dan zet men de ‘grote middelen’ in
In Ruddervoorde was er vrijdagnamiddag even vrees voor een uitslaande schuurbrand. De brandweer snelde met verschillende voertuigen ter plaatse, maar kon de plaats van het onheil niet meteen vinden. Er werd besloten om dan maar de grote middelen in te zetten.Ruddervoorde -
-
Independer
Tot wel 500 euro duurder: waarom kost het meer om een cabrio te verzekeren? En hoe druk je tóch de prijs?
-
Noodvoeding kerncentrale Tihange 1 lag maandenlang onopgemerkt uit
Een stroomcircuit dat dient als back-up om de kerncentrale Tihange 1 indien nodig veilig tot stilstand te brengen, heeft vier maanden lang onopgemerkt zonder stroom gezeten. Er is nog een tweede back-upcircuit, maar dat lag drie weken uit voor onderhoud. De twee circuits mogen eigenlijk niet gelijktijdig zonder stroom zitten. -
Nonchalant en een beetje vintage: topmodel Bella Hadid (26) zweert bij dit type handtas
Bella Hadid is een van de grootste trendsetters van ’t moment. Wat zij draagt, wordt gekopieerd. En ja, het topmodel houdt ook van het betere handtassenwerk. Haar ultieme favoriet? De nonchalante slouchy tas. Hét perfecte accessoire om een chique outfit draagbaar te maken of een casual look extra punch te geven. Imiteer haar look met deze vijftien betaalbare tassen. -
Livios
"Hoe goedkoper een haag is, hoe meer onderhoudskosten je mag verwachten": tuinaannemer geeft tips voor het kiezen van de beste soort voor jouw tuin
24 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerjan geens
leo Mariën
Ronny Ooijen
Freddy De Vos
Wim De Vos