Stichting Alzheimer Onderzoek haalde een recordbedrag binnen in 2021
De Stichting Alzheimer Onderzoek heeft vorig jaar achttien onderzoeksprojecten gesteund voor een recordbedrag van 3,8 miljoen euro. Dat heeft de stichting vandaag aangekondigd. "Iedereen heeft wel iemand in de familie met een vorm van dementie. Het bewustzijn over de ziekte groeit", reageert directeur Joost Martens.
Een op de drie vrouwen en een op de zeven mannen zou tijdens haar of zijn leven een vorm van dementie ontwikkelen. Toch bestaat er nog steeds geen effectieve behandeling of medicijn. Daarom is meer onderzoek nodig, maar dergelijk onderzoek kost vaak handenvol geld. De Stichting Alzheimer Onderzoek steunt daarom Belgisch Alzheimeronderzoek. "Wetenschappelijk onderzoek zal op een dag tot een doorbraak leiden in de strijd tegen de ziekte", aldus Martens.
De stichting financierde vorig jaar achttien onderzoeksprojecten voor een totaalbedrag van 3,8 miljoen euro. Dat is een record. "We hielden ons hart vast voor de coronacrisis, maar die heeft duidelijk geen impact gehad op de donaties", klinkt het. Volgens Martens is er steeds meer aandacht in de maatschappij voor dementie, onder andere door de vergrijzing.
Particuliere giften maken een kwart uit van het geld dat de stichting binnenkrijgt. Het merendeel, namelijk 65 procent, komt uit legaten en de overige 10 procent wordt gefinancierd door de Koning Boudewijnstichting.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Brandgevaar in alle Vlaamse natuurgebieden verlaagd naar code geel
De regen van de voorbije dagen heeft het brandgevaar in de natuurgebieden in Vlaanderen wat kleiner gemaakt. In plaats van code oranje, wat staat voor “hoog gevaar”, geldt in de natuurgebieden nu weer code geel, oftewel “gevaar”. Dat staat op de website van het agentschap Natuur en Bos. -
Showbizz5
OnlyFans-ster Jamecia verklapt hoeveel extra ze verdient na de Streamz-docu, en dat is niet weinig
Hoe gaat het met de OnlyFans-modellen uit de documentaire ‘OnlyFans: De Naakte Vlaamse Waarheid’, een half jaar nadat de reeks op Streamz verscheen? Dat wou Showbits wel eens weten en dus spraken we opnieuw af met Jamecia. Haar getuigenis heeft haar carrière zeker een boost gegeven. Ze verdiende al goed haar boterham met seksueel getinte video’s, maar sindsdien heeft ze nog meer volgers. Volgers die haar uiteraard betalen om haar video’s te kunnen bekijken. Hoeveel haar dat extra oplevert per maand, verklapt ze aan Senne in een nieuwe Showbits. Bekijk hier de succesvolle Streamz-docu Onlyfans. -
PREMIUM
Vandaag kleine kans op tornado in Vlaanderen: “Wees waakzaam en gebruik je gezond verstand”
-
-
Tweede geval van apenpokkenvirus opgedoken in ons land: wat weten we al?
Nadat er gisteren een eerste geval van het apenpokkenvirus opdook in ons land, is er inmiddels ook sprake van een tweede geval. Het gaat om een man uit Vlaams-Brabant, schrijft viroloog Marc Van Ranst (KU Leuven) op Twitter. De man zou niet ernstig ziek zijn. Er is overigens een link tussen het eerste en het tweede geval: de twee zouden op hetzelfde feestje aanwezig zijn geweest. -
Mijntelco
Orange verhoogt prijzen vanaf 1 juni: hier ben je goedkoper af
Vanaf 1 juni verhoogt Orange een aantal van zijn prijzen. Reden daarvoor het ongeziene niveau van inflatie. Vooral minder gebruikte diensten, zoals MMS en internationaal bellen, komen bij Orange in het vizier. Roaming wordt zelfs dubbel zo duur. Daartegenover staat wel een verhoging van de datavolumes. Mijntelco.be bezorgt een overzicht. -
PREMIUM
INTERVIEW. Vlaamse vrouw getuigt over mishandeling door haar eigen kinderen: “Nog nooit hebben ze één lief woord tegen me gezegd”
-
PREMIUM
Ouders zoeken zelden hulp als ze mishandeld worden door hun kinderen. Waarom blijven mama’s hen beschermen?