Slachtoffer seksueel misbruik binnen Kerk vraagt dossier terug
Delen per e-mail
Socioloog Jan Hertogen, één van de slachtoffers van seksueel misbruik binnen de Kerk die bij de commissie-Adriaenssens aanklopten, vraagt in een brief aan de procureur des Konings van Brussel formeel de onmiddellijke teruggave van zijn dossier. Dat meldt Hertogen vandaag in een omstandige mail over de zaak.
Commissie
Zijn dossier was één van de 475 die onderzoeksrechter Wim De Troy op 24 juni in Leuven bij een huiszoeking bij de commissie-Adriaenssens in beslag liet nemen. "Gezien mijn dossier, dat ik aan de Commissie gericht heb met de verzekering van vertrouwelijke behandeling, tegen mijn wil en deze van betreffende commissie werd weggenomen, vraag ik de onmiddellijke teruggave ervan, hetzij aan de commissie hetzij rechtstreeks aan mij, gezien de voormelde Commissie haar werkzaamheden gestaakt heeft", aldus Hertogen, die zich volgens de brief op 5 augustus burgerlijke partij stelde.
Bij weigering door onderzoeksrechter De Troy, zal Hertogen beroep kunnen aantekenen bij de kamer van inbeschuldigingstelling. Die behandelt een vordering van Fernand Keuleneers (de advocaat van kardinaal Danneels, nvdr.) in een gelijkaardige klacht, maar waarvoor het parket-generaal reeds een positief advies (de teruggave) heeft uitgesproken en waarover de KI begin september zou beslissen, vervolgt Hertogen.
Danneels
In zijn toelichting stelt Hertogen dat kardinaal Godfried Danneels onmiddellijk uit de publieke omgeving dient te verdwijnen. "Danneels had al lang z'n verantwoordelijkheid moeten nemen, schuld bekennen en zich uit elk publiek optreden terugtrekken omdat hij de hoogste kerkelijke functie had op het ogenblik van de feiten van seksueel misbruik. (...) Het is alleen wachten tot mgr. Léonard of hogere instanties Danneels daartoe sommeren." (belga/ep)
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM65
Jong en flik in tijden van corona: "We voelen ons stilaan de pispaal van de hele coronacrisis”
-
De Clerck acht nieuwe commissie Adriaenssens noodzakelijk
-
Jobs
Van werfleider tot schilder: zoveel verdien je in de bouw
Overweeg je soms een job in de bouw? De sector kent in ieder geval heel wat zware knelpuntberoepen. Jobat.be somt op wat de mogelijkheden zijn en wat je (bruto) kan verdienen. -
-
Brugge
Overleden Britse prins Philip had ook een band met Brugge: “Een aangenaam en humoristisch man”
De overleden Britse prins Philip had ook een band met Brugge. Daarover vertelde diplomatiek vertegenwoordiger Nic Van der Marliere zaterdag in De Ochtend op Radio 1. -
Livios
Met deze werken kan je de verkoopwaarde van je woning vergroten
Renoveren doe je vooral voor je eigen comfort. Als je woning daardoor meer opbrengt bij verkoop, is dat natuurlijk mooi meegenomen. Maar weet dat je er niet alle investeringen ook werkelijk terug uithaalt. Welke ingrepen betekenen een meerwaarde voor je woning of welke werken leiden tot een snellere verkoop? Bouwsite Livios maakt je wegwijs. -
Je eerste auto kopen: enkele tips om de kosten onder controle te houden
De aankoop van je eerste auto: voor veel jongeren is het een droom. Toch kan het ook overweldigend zijn. Kies je voor een diesel-of benzinemotor? En wat met elektrisch? En hoe zit het met bijkomende kosten zoals de inschrijvingstaks of verzekering? Independer.be helpt je op weg. -
LIVE. Maandag eerste levering Janssen-vaccins aan België - Frankrijk verlengt prikinterval om vaccinatietempo te verhogen
Het Overlegcomité komt woensdag opnieuw samen. Het comité zal de situatie voor het onderwijs bespreken, maar voor de rest ligt de agenda nog niet vast. Dat melden bronnen en wordt bevestigd aan onze redactie. De coronacijfers zijn op dit moment nog te onduidelijk. Volg alle ontwikkelingen over het coronavirus in onze liveblog.