Ruimere terugbetaling van brillenglazen vanaf juni
Vanaf 1 juni zullen meer mensen kunnen genieten van een vergoeding voor brillenglazen. Dat heeft minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid Frank Vandenbroucke (Vooruit) vandaag bekendgemaakt.
Tot nu toe werden brillenglazen, ongeacht de leeftijd, vergoed vanaf een dioptrie 8,25. Deze drempelwaarde wordt verlaagd naar 7,75. Bovendien zal voor degenen onder de 18 en voor degenen ouder dan 65 de drempelwaarde dalen van een dioptrie 8 naar 7,5.
"Een goed gezichtsvermogen is essentieel op elke leeftijd. Brillenglazen die ongeschikt zijn om te zien, of de afwezigheid van een bril voor iemand die hem nodig heeft, kunnen leiden tot andere gezondheidsproblemen, bijvoorbeeld migraine", aldus de minister. "Bij kinderen kan niet-gecorrigeerde of onvoldoende gecorrigeerde bijziendheid (...) snel een aanzienlijke invloed hebben op het tempo van het leren op school", vervolgt hij.
Op jaarbasis vertegenwoordigt deze maatregel een budget van ruim 1.600.000 euro. Ongeveer 23.500 mensen zouden kunnen genieten van de nieuwe maatregel.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijnenergie.be
Recordaantal gezinnen op zoek naar goedkoper energietarief: al 1,7 miljoen vergelijkingen in eerste jaarhelft
Mijnenergie.be tekent een nieuw record op: de vergelijkingssite kreeg dit jaar al maar liefst 1,7 miljoen energievergelijkingen te verwerken. Dit ongeziene aantal onderstreept dat de consument in tijden van piekende energieprijzen het heft in eigen handen neemt en actief uitzoekt welke energieleverancier de goedkoopste tarieven aanbiedt. Kristof De Paepe, energie-expert bij Mijnenergie.be, geeft toelichting. -
PREMIUM
Maar 4 op 751 studenten psychologie geslaagd door computerfout: “Cijfers waren in een foute kolom terechtgekomen”
-
“Irandeal moet vooral Belgische ngo- medewerker uit de cel in Teheran krijgen”
VUB-professor Ahmadreza Djalali is niet de enige persoon met een Belgische link in een Iraanse cel. Sinds februari zit ook een Belgische ngo-medewerker opgesloten in Teheran. Veiligheidsdiensten vrezen dat Iran hem als pasmunt gebruikt, zo meldt De Standaard vandaag. -
-
Jobat
Steeds meer jongeren combineren werken en leren: dit zijn je rechten en plichten
Straks studeren weer een pak leerlingen af. Dan is het kiezen: werken, nog een jaartje studeren of opteren voor beide. Elk jaar spreekt het meer en meer studenten aan om ook tijdens hun studie te werken. De combinatie oogt mooi, maar is niet zo evident. Jobat.be zet de aandachtspunten op een rij. -
WEERBERICHT. Zomer is volgende week helemaal terug: kwik stijgt opnieuw naar 30 graden
Deze week krijgen we een mix van zon en wolken, met af en toe kans op wat gedruppel. De maxima schommelen rond 22 à 23 graden. Het weekend kondigt zich droog aan en volgende week kan het kwik volgens weerman David Dehenauw zelfs weer klimmen naar 30 graden. -
Expertenrapport voor fiscale hervorming legt afschaffing "wildgroei aan specifieke stelsels" op tafel
Om de lasten op arbeid te verlagen kan de federale regering regimes als maaltijdcheques of bedrijfswagens schrappen en elke vorm van inkomen uit activiteit op eenzelfde wijze belasten. Dat staat in het rapport dat onder leiding van UGent-professor Mark Delanote is opgesteld voor minister van Financiën Vincent Van Peteghem (CD&V). Ook van deelstelsels als flexi-jobs, overuren in de horeca of verenigingswerk kan de opheffing worden overwogen. -
Spaargids.be
Stijgende rente: hoeveel kan je minder lenen dan vorig jaar?
De hypotheekrente is dit jaar flink gestegen. Als kredietnemer is dat een slechte zaak. Door de stijgende rentevoeten moet je immers maandelijks meer afbetalen. Daarnaast zorgt het ervoor dat veel mensen minder kunnen lenen. Om hoeveel gaat het precies? Spaargids.be vroeg het aan Febelfin, de Belgische federatie van de financiële sector.
28 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerPhilip Van der Linden
Lieven tanghe
Albert Achten
Jean-Claude Van Meirhaeghe
Frank Aerts