RTL stopt samenwerking met omstreden Emmanuelle Praet
Gele hesjesDe directie van RTL Belgium heeft beslist om de samenwerking met Emmanuelle Praet stop te zetten. Dat heeft ze aangekondigd in een mededeling. De beslissing volgt nadat de opiniemaakster zogenaamde "buitensporige uitspraken” had gedaan in het televisieprogramma ‘C'est pas tous les jours dimanche’.
Delen per e-mail
Vandaag vond een onderhoud plaats tussen Praet en de directie van de zender. Daarbij gaf de directie uitleg over haar beslissing. “De waarde van haar meningen is nooit in twijfel getrokken, zolang ze maar het debat dienen”, verklaart de zender.
Afgelopen zondag stapte Praet volgens de zender “toch uit haar rol”. De term ‘professioneel wangedrag’ valt zelfs. “Praet kan niet langer voldoen aan het criterium van onafhankelijkheid, en dat is essentieel”, klinkt het. “De directie van RTL is toegewijd aan haar kijkers. Daarom zal ze ervoor zorgen dat de verschillende stromingen van het democratisch denken naar behoren worden vertegenwoordigd in de debatprogramma’s”, besluit het communiqué.
“Denk na bij de volgende verkiezingen”
Praet nam in de uitzending de vertegenwoordigers van ‘gele hesjes’ op de korrel door hen erop te wijzen dat ze "altijd voor dezelfden hadden gestemd in Wallonië”. “Ecolo maakte bij de jongste verkiezingen een sprong. Alle taksen die u betaalt, zijn milieutaksen, dus denk toch een beetje na bij de volgende verkiezingen”, klonk het.
Volgens Theo Francken hebben de Waalse groenen om haar ontslag gevraagd. “Zij krijgen haar scalp op een dienblaadje van RTL”, schreef hij op Twitter. Zender RTL en Ecolo-covoorzitster Zakia Khattabi ontkennen dat de groene frontvrouw erop aandrong om Praet opzij te schuiven.
“Niet choquerend”
In Wallonië staat Praet al langer bekend om haar stevige uitspraken. Zo vond ze in een debat over de reclame van het ‘sugardating’-bedrijf RichMeetBeautiful dat er eigenlijk niets mis was met een jonge vrouw die haar diensten aanbiedt aan een oudere man. “Niet choquerend”, klonk het. Ook heeft ze al enkele keren een aanvaring gehad met Alain Raviart, een van de andere opiniemakers in het programma.
“Het is niet de eerste keer dat haar stijl haar in de problemen brengt”, zegt Alain Gerlache, mediaspecialist voor onder meer RTBF in ‘De Morgen’. Hij wijst er tegelijk op dat ook andere opiniemakers in het programma een politieke achtergrond hebben. Praet heeft een “rechtse aanhang”, maar Raviart heeft bijvoorbeeld lang voor CdH-politica Joëlle Milquet gewerkt. En Michel Henrion, nog een ‘chroniqueur’, heeft een verleden als woordvoerder voor Guy Spitaels (wijlen ex-voorzitter van de PS).
“Die twee anderen doen soms ook wel eens straffe uitspraken”, zegt politicoloog Dave Sinardet (VUB). “Maar in het programma wordt die mensen dan ook gevraagd om stelling in te nemen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
1
"We worden vandaag geconfronteerd met een ‘pandemische paradox’. En dat leidt tot spanningen, vermoeidheid en verwarring”
Europa bevindt zich momenteel in een "pandemische paradox" in de strijd tegen het coronavirus. Omdat het gevoel van hoop wegens de nieuwe vaccins gepaard gaat met bezorgdheden over de opkomst van nieuwe mutaties, ontstaan er spanningen, angst en verwarring bij de bevolking, zo heeft Hans Kluge, directeur van WHO Europa, donderdag verklaard. -
Livios
Verplicht bij nieuwbouw en grote renovaties: zo werkt een regenwaterput
Ga je bouwen of grondig renoveren? Dan ben je verplicht om regenwater op te vangen. Maar ook als je je waterfactuur wil verlagen, is een regenwaterput een goede oplossing. Bouwsite Livios legt uit hoe zo’n put werkt en waar je rekening mee moet houden. -
Duurzaam investeren? Dankzij deze oplossingen kan het ook zonder terugdraaiende teller
-
-
Kortrijk
Grote politiemacht om relschoppers in Kortrijk van antwoord te dienen: “Vecht tegen het virus in plaats van op straat”
De politie neemt de oproepen om komend weekend te komen rellen in Kortrijk bijzonder ernstig. De politiezone Vlas doet beroep op versterking van andere politiezones en de federale politie om de relschoppers snel van antwoord te kunnen dienen. “Corona is hier de vijand. Vecht tegen het virus in plaats van op straat”, zegt burgemeester Ruth Vandenberghe (Team Burgemeester). Er zal mogelijk al vanaf vrijdagavond heibel zijn in het centrum. -
Sparen
Lukt het u maar niet om meer te sparen? Waarschijnlijk trapt u in een van deze valkuilen
Een wereldreis (als dat ooit weer mag), de keuken in het nieuw, een spaarpot voor noodgevallen: er zijn redenen genoeg om een stevige spaarboek aan te leggen. Toch vinden veel mensen het aartsmoeilijk om hun spaarvoornemens vol te houden. Spaargids.be zocht uit wat sparen zo lastig maakt. -
63
Open brief van student: “Studenten die al maanden zitten weg te kwijnen, worden opnieuw vergeten”
Heel wat studenten uiten hun bezorgdheden over de impact van de coronacrisis. De 22-jarige Gentse studente Maxine trekt in een open brief, gepubliceerd door het jongerenpersagentschap StampMedia, aan de alarmbel. “Hoewel men oproept om ook aan de jongeren te denken, worden de studenten die al maanden zitten weg te kwijnen, opnieuw vergeten”, luidt het. -
169
Molenberghs: “Niemand durft uit te sluiten dat nieuwe lockdown nodig is”
Als we niets doen, zullen de besmettingen met de Britse variant in ons land snel en hoog oplopen. Daarvoor waarschuwt professor biostatistiek Geert Molenberghs bij HLN LIVE in reactie op het zorgwekkende nieuwe rapport over de verspreiding van de besmettelijkere variant in België. Volgens Molenberghs moeten er extra maatregelen komen om in tegenoffensief te gaan. “Niemand durft uit te sluiten dat een nieuwe lockdown nodig is”, laat hij zich ontvallen. “Maar we proberen er alles aan te doen dat het niet zover hoeft te komen.”
43 reacties
Eric Grosemans
philippe Vertongen
Staf Vandoorne van pierre de garde
Lode Lemmens
Haverbeke Vincent