Raad van Europa: dienstverleners niet verplicht aangifte te doen tegen illegale migranten
Publieke en private dienstverleners zouden niet verplicht moeten zijn om aangifte te doen tegen personen van wie wordt vermoed dat ze onregelmatig in het land verblijven. Die aanbeveling richt een toezichtsorgaan van de Raad van Europa aan de Belgische overheden.
Delen per e-mail
De Europese Commissie tegen Racisme en Intolerantie (ECRI) publiceerde vandaag een rapport over de aanpak van deze kwesties in België in de voorbije zes jaar. Het toezichtsorgaan van de Raad van Europa, dat bevindingen tot juni vorig jaar in het rapport opnam, richt twee prioritaire aanbevelingen aan de overheden.
Ten eerste vraagt ECRI ervoor te zorgen dat "geen enkele publieke of private dienstverleners verplicht is om ten behoeve van de beheersing van de immigratie en handhaving van beleid dienaangaande aangifte te doen van personen van wie wordt vermoed dat ze onregelmatig in België verblijven".
Fundamentele rechten
In sommige gevallen is het voor onregelmatig verblijvende migranten niet eenvoudig om fundamentele rechten uit te oefenen zonder dat ze het risico lopen dat immigratie- of uitzettingsprocedures in gang worden gezet, stelt ECRI. Zo hebben ze recht op uitbetaling van loon dat werkgevers hen verschuldigd zijn.
In een tweede aanbeveling stelt ECRI dat de Belgische autoriteiten ervoor moeten zorgen dat "de commissie die verantwoordelijk is voor de evaluatie van de federale antidiscriminatiewetgeving over voldoende middelen beschikt om haar werkzaamheden te hervatten en de reikwijdte van haar activiteiten uit te breiden."
Vooruitgang
Sinds het rapport uit 2013 heeft België op een aantal gebieden wel vooruitgang geboekt, vindt ECRI. Het orgaan wijst onder meer op de positieve rol van Unia, de wet- en regelgeving over LGBTI'ers en de proactieve programma's die België heeft ontwikkeld tegen haatboodschappen.
ECRI toont zich anderzijds wel bezorgd dat leraren in België "zich machteloos en in de steek gelaten voelen" als het gaat om diversiteit in de klas. Er is volgens het rapport ook behoefte aan een algemene preventieve aanpak van pesterijen op school.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energie Nieuwe tariefregeling voor energie: het effect op uw factuur onder de loep
Het Grondwettelijk Hof heeft de regeling rond de terugdraaiende teller voor eigenaars van zonnepanelen vernietigd. Dat laat prosumenten (consumenten die zelf een deel van hun energie opwekken) niet onberoerd. Ze zien hun energiefactuur grondig door elkaar geschud en vrezen een pak meer te betalen. Maar klopt die vrees wel? Mijnenergie.be probeert met een aantal simulaties duidelijkheid te scheppen in wat het concreet allemaal betekent voor uw portemonnee. -
PREMIUM
Dit zijn de echte cijfers van de ‘Wir schaffen das’-episode en de recente immigratie
Aan de rand van Europa staan opnieuw vele duizenden migranten te drummen. De Turkse president Erdogan duwt hen bijna letterlijk de grens over. Bij een gelijkaardige crisis in 2015 zette Duits bondskanselier Merkel de deur voor hen wijd open. Gevolg: in twee jaar tijd stroomden toen 2,5 miljoen asielzoekers Europa binnen. Hun komst was een punt van felle politieke en maatschappelijke discussie. Dat dreigt het nu weer te worden. Om te weten waarover we discussiëren: dit zijn de echte cijfers van de 'Wir schaffen das'-episode en de recente immigratie. -
100 extra bewakingsagenten aan grens tussen Griekenland en Turkije om vluchtelingen tegen te houden
Het Europese kustbewakingsagentschap Frontex zet sinds donderdag 100 extra agenten in aan de grens tussen Griekenland en Turkije. Ze moeten helpen om vluchtelingen tegen te houden die van Turkije naar Europa willen doorsteken. Het gaat om een bewakingsopdracht van minstens twee maanden in respons op een Griekse vraag om steun. -
-
Multimedia Tijd voor een nieuwe smartphone? Dit zijn momenteel de best beoordeelde (van 150 tot 650 euro)
Er verschenen in eerste twee maanden van 2021 vooral budgettoestellen, in afwachting van de grote golf aan nieuwe high-end smartphones die dit voorjaar weer zal uitkomen. Het is dus de vraag of dit een goed moment is om een nieuwe telefoon te kopen, maar je kunt wel je voordeel doen met een model van vorig jaar tegen een lagere prijs. Onze techredacteur tipt de toestellen die de beste reviews kregen, in stijgende volgorde van prijs. -
Youfone gaat in april van start in België op netwerk van Proximus
-
Griekenland ontkent bericht over geheim detentiecentrum voor migranten
Griekenland ontkent de berichtgeving van ‘The New York Times’ over het bestaan van een “geheim” detentiecentrum aan de grens met Turkije om migranten vast te houden voordat ze het land worden uitgezet. De migranten zouden in Griekenland aangekomen zijn na de beslissing van Turkije de grenzen open te zetten. -
Turkije houdt grenzen open tot EU aan alle eisen voldoet, Erdogan vergelijkt Griekenland met ‘nazi’s’
De Turkse president Recep Tayyip Erdogan zegt dat Turkije de grenzen met de Europese Unie openhoudt, totdat de EU aan alle eisen voldoet. Sinds Turkije de grenzen heeft opengesteld, zijn duizenden mensen richting de grenzen met de EU getrokken. Griekenland houdt de migranten op afstand met traangas, wat ook op verontwaardiging botst van Erdogan. “Er is geen verschil tussen wat de nazi’s deden en hoe de Grieken aan de grens handelen.”