R-waardes overschrijden opnieuw grens van 1 in alle provincies
Het reproductiegetal in ons land ligt opnieuw in alle provincies boven de grens van 1. Dat betekent dat een besmet persoon gemiddeld meer dan 1 persoon besmet, en de coronavirusepidemie zo verder uitbreidt. Dat blijkt uit de jongste gegevens van gezondheidsinstituut Sciensano.
Delen per e-mail
Enkel in de provincie Namen bedroeg het R-getal gisteren nog 0,974, terwijl dat vandaag naar 1,133 is gestegen. In West-Vlaanderen ligt de mediane schatting van het reproductiegetal momenteel het hoogst op 1,598.
Voor heel België komt de R-waarde op basis van het aantal ziekenhuisopnames tussen 7 en 13 september nu op 1,463 te liggen.
De schattingen van het reproductiegetal per provincie zijn gebaseerd op het aantal nieuwe gevallen dat door laboratoriumtests worden gediagnosticeerd, verduidelijkt Sciensano.
De voorbije dagen zaten vele provincies al boven 1. Toch is het geleden van het weekend van 8 augustus dat die grens werd overschreden in alle provincies. Dat blijkt uit het coronadashboard van de UHasselt en het nieuws wordt bevestigd door Sciensano-epidemioloog Boudewijn Catry.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM7
Het vaccinatiesysteem uitgelegd door baas van IT-bedrijf dat het ontwikkelde
-
149
Joachim Coens (CD&V) wil geen "politiek spel" over avondklok: “Ongelooflijk dat men gaat spelen alsof het Vlaanderen tegen België is”
CD&V-voorzitter Joachim Coens heeft een oproep gelanceerd om geen "politiek spel" te maken over het al dan niet afschaffen van de avondklok. "Er is een pandemie bezig. Dan moet je een geheel van maatregelen nemen. Zomaar eentje eruit nemen, dat gaat niet", zei hij in De Ochtend op Radio 1. In dezelfde uitzending verklaarde N-VA-Kamerfractieleider Peter De Roover dat zijn fractie de avondklok wil afschaffen. Dat Vlaams minister-president Jan Jambon (N-VA) vrijdag mee aan tafel zat van het Overlegcomité waar de avondklok werd verlengd, vindt De Roover een vals argument. “De avondklok is een federale maatregel.” -
De Block: “Het virus krijgt kracht, mensen moeten de maatregelen respecteren”
In de marge van haar bezoek aan het COVID-19-testcentrum op Brussels Airport heeft minister van Volksgezondheid Maggie De Block (Open Vld) gereageerd op de stijgende coronacijfers. "Ik maak me zorgen, het virus blijft gevaarlijk. Mensen moeten de maatregelen respecteren." -
-
Salaris
Aan welk extralegaal voordeel win je financieel het meest?
Twijfel je tussen een aantal jobaanbiedingen en wil je een correcte vergelijking maken van de verschillende loonpakketten? Of schakelt je werkgever over op een systeem van flexibel verlonen, en ben je vastberaden om de beste keuze te maken? Jobat.be zocht uit hoeveel de populairste benefits je écht opleveren. -
Hoe kan je besparen op je autoverzekering?
De premie van een autoverzekering is vaak een hele hap uit het gezinsbudget. Altijd een vervelend moment dus wanneer de premieafrekening in je brievenbus of mailbox zit. Benieuwd of je nog steeds de voordeligste autopremie hebt? In vele gevallen kan je namelijk verschillende euro’s besparen. Independer.be legt je uit hoe je dat het beste aanpakt. -
Dennis Black Magic in hechtenis op verdenking van verkrachting
De onderzoeksrechter in Limburg heeft Dennis Burkas, beter bekend als ex-pornoproducent Dennis Black Magic, op donderdag aangehouden en laten opsluiten in de gevangenis. Zijn aanhouding is volgens Het Belang van Limburg het gevolg van een klacht neergelegd door pornoactrice Nanoe Vaesen. De betichting luidt aanranding en verkrachting. Persmagistraat Pieter Strauven van het Limburgse parket bevestigt dat Burkas in hechtenis zit. -
Livios
Je tuin een buitenlandse look geven? Dat kan met deze 5 stijlen
Sinds corona hechten we nog meer belang aan een tuin die ons een vakantiegevoel geeft. Wil je je tuin eens helemaal anders inrichten? Bouwsite Livios laat je kennismaken met vijf verschillende manieren om je tuin in een buitenlands sfeertje onder te dompelen.
2 reacties
Gino Denil
yves van lent