Philippe Geubels lacht met ongeneeslijk zieken in 'Taboe': "La la ze leven in memoriam. RIP RIP hoera"
In de tweede aflevering van Taboe waagde Philippe Geubels zich aan de combinatie humor en de dood. Zijn aangepaste versie van 'Lang zal hij leven' - 'RIP RIP Hoera' - deed de zaal vol ongeneeslijk zieke mensen alvast hartelijk lachen.
De eerste aflevering van vorige week was meteen een schot in de roos, meer dan 1.5 miljoen mensen wilden zien of dat te rijmen viel: humor en mensen met een beperking. Voor de tweede aflevering ging Geubels nog een stapje verder: hij trok er een week op uit met vier ongeneeslijk zieke mensen. Hij had zich naar eigen zeggen wel wat zorgen gemaakt over deze uitzending. Want hoe doe je dat: lachen met de dood.
(lees verder onder de video)
Algauw bleek humor ook bij ongeneeslijk zieke mensen een goed medicijn om het leed te verzachten. Wanneer mensen te horen krijgen dat ze een ongeneeslijke ziekte hebben, blijft niets nog hetzelfde. Ze moeten niet alleen aan de slag om hun ziekte de baas te zijn of zo draaglijk mogelijk te houden, maar moeten ook het taboe rond hun ziekte te lijf gaan. Familie en vrienden durven plots geen vragen te stellen over de ziekte: waarover je niet spreekt, bestaat ook niet.
In 'Taboe' sprak Geubels vrij met de vier ongeneeslijk zieken en vertaalde die ontmoetingen nadien in een voorstelling vol zwarte humor. "Mocht ik jullie vanavond toch gekwetst hebben, vraag je zelf dan af: is het het - in de weinige tijd die jullie nog rest - waard om je kwaad te maken op Philippe Geubels", lachte Philippe. En de hele zaal lachte uit volle borst mee. Ook Geubels' versie van een verjaardagliedje: 'la la ze leven in memoriam. RIP RIP hoera', bleek zwarte humor waar de zaal vol ongeneeslijk zieke mensen wel raad mee wist.
Maar het was niet enkel grappen en grolllen. De verhalen van de vier mensen zelf zorgden ook voor heel erg aangrijpende passages.
Zo was er Danny (52). Hij lijdt aan ALS: een aandoening waarbij de hersenen geen signaal meer geven aan de spieren. Danny’s lichaam verlamt daardoor steeds meer maar met de hulp en steun van zijn vrouw Nicole probeert hij de glimlach te laten primeren in hun leven. Uit de gesprekken die Geubels met het paar had, bleek toch dat - ondanks de humor waarmee ze het leed te lijf proberen gaan - het voor Nicole toch vaak heel erg moeilijk is te weten dat de liefde van haar leven dodelijk ziek is. "Het is de hel", gaf ze onomwonden toe.
Demi (21) heeft mucoviscidose, een progressieve longaandoening. Tot haar achttiende kon ze nog naar school, maar sindsdien is haar toestand zo verslechterd dat ze de hele dag thuis zit bij haar moeder. Demi’s vrienden beginnen aan hun leven, terwijl zij het hare vanuit de zetel ziet voorbijgaan.
Mireille (46) kreeg vijf jaar geleden te horen dat ze nog maar één jaar te leven had. Ze lijdt aan sinuskanker. De vrouw wrong zich door bijzonder zware behandelingen en omschrijft zichzelf als gelukkig omdat ze de afgelopen jaren zo intens beleefde.
Hilde (54) kreeg enkele jaren geleden te horen dat ze eierstokkanker had in een vergevorderd stadium. Vrijwel al haar organen raakten aangetast, en toch is ze nog steeds hier. Ze kijkt met een geestig cynisme naar de wereld, en haar tactiek om de dag door te komen lijkt vooral om haar ziekte te negeren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Vanavond in Taboe: pakkende getuigenis van vrouw ALS-patiënt: "Het is de hel"
De gloednieuwe Eén-reeks 'Taboe' raakte vorige week zondag meer dan één gevoelige snaar in Vlaanderen. Komisch en tegelijkertijd enorm aangrijpend. In de aflevering van vanavond worden we opnieuw bij de keel gegrepen wanneer Nicole vertelt over hoe ze omgaat met de ongeneeslijke ziekte van haar jeugdliefde Danny: "Het is de hel." -
Belgen leveren minilabo voor mRNA-vaccins in Zuid-Afrika
Het Zuid-Afrikaanse biotechbedrijf Afrigen kan binnenkort rekenen op een Belgisch automatisch minilaboratorium voor de productie van RNA voor vaccins. Dat moet het makkelijker maken voor het bedrijf in Kaapstad, dat het eerste Afrikaanse mRNA-vaccin tegen COVID-19 ontwikkelde, om zijn productie op te schalen. Dat leerden koning Filip en koningin Mathilde zaterdag bij hun bezoek aan de site. -
Livios
“Dit is een maand, waarin de meeste snoeiwerken uitgevoerd mogen worden”: alle tuinklussen in maart op een rijtje gezet
In maart breekt de lente aan. Het is het startsein voor menig hobbytuinier, maar vorstperiodes kunnen flink wat schade aanrichten. Bouwsite Livios vroeg aan tuinexpert Bart Verelst wat je in maart beter wel en niet doet in je tuin. -
-
PREMIUM10
EXCLUSIEF. Eva De Bleeker, aan de vooravond van haar nieuwe job: “Egbert en ik komen opnieuw overeen. Met Alexander hoop ik dat het goed komt”
-
Gouden Formule 16
Tweestrijd bij Red Bull? Of toch die gouwe ouwe Alonso? Bewijs dat jij dé racekenner bent en registreer je team nu voor de Gouden Formule 1
De eerste twee GP’s van het nieuwe F1-seizoen zitten er intussen al even op. En zo ook de eerste speeldag van de Gouden Formule 1. Betekent dit dat jij te laat bent om jouw droomteam nog in te schrijven? Neen hoor, helemaal niet: ga aan de slag voor de volgende GP in Australië (en de rest van het seizoen) en scoor nog steeds prachtige prijzen. -
PREMIUM1
Zo bepalen supermarkten heel precies de prijs van wat je in je winkelkarretje legt
De winkelkar wordt steeds duurder. Dat merkt iedereen. Maar wie bepaalt eigenlijk de prijzen in de winkelrekken? En hoe berekenen de supermarkten precies hoeveel ze aanrekenen? “Een goede plaats in de rekken? Daar moeten producenten voor betalen. Een plek in de folder die naar tienduizenden klanten gaat? Betalen.” -
Vergeet de minitas: XL-totebags zijn deze lente de grootste trend
Berg die minitassen voorgoed op en laat je innerlijke Mary Poppins stralen met een praktische én stijlvolle XL-tas. De big shopper maakt dit voorjaar eindelijk haar grote comeback.
91 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerJef Verbeeck
Jurgen Van Den Bergh
Denis Topallaj
Anoniem
Ann Vervecke