Paul Magnette brengt morgen opnieuw verslag uit bij koning
PolitiekInformateur Paul Magnette brengt morgen om 14 uur opnieuw verslag uit bij de koning over zijn poging om het pad te effenen voor de regeringsvorming op federaal niveau.
Koning Filip stuurde Magnette op 5 november het veld in, daags nadat het preformateursduo Geert Bourgeois (N-VA) en Rudy Demotte (PS) gevraagd had om hun opdracht te mogen beëindigen. Zij moesten nagaan of gesprekken voor een regering met N-VA, PS, MR, Open Vld, CD&V en sp.a mogelijk waren, maar dat bleek niet het geval.
Magnette knoopte gesprekken aan met tien partijen: de socialisten, liberalen, groenen, N-VA, CD&V, cdH en DéFI. In plaats van te werken rond een toekomstige coalitie, probeert Magnette een consensus te vinden rond een aantal thema's. Het gaat om de stijging van de werkzaamheidsgraad, de sociale cohesie en de strijd tegen armoede, justitie en veiligheid, de klimaattransitie, migratie en de modernisering van de staat.
Vorige week verlengde de koning de opdracht van Magnette. Hijzelf sloot een week geleden niet uit dat daar nog een verlengstuk aan wordt gebreid.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Instituut voor verkeersveiligheid pleit voor rijbewijs met punten
Het verkeersveiligheidsinstituut Vias pleit ervoor om snel een rijbewijs met punten in te voeren. Doel is vooral om autobestuurders niet onbeperkt lichte overtredingen te laten begaan. Dat staat in een studie op vraag van federaal minister van Mobiliteit Georges Gilkinet (Ecolo). -
Mijntelco
Orange verhoogt prijzen vanaf 1 juni: hier ben je goedkoper af
Vanaf 1 juni verhoogt Orange een aantal van zijn prijzen. Reden daarvoor het ongeziene niveau van inflatie. Vooral minder gebruikte diensten, zoals MMS en internationaal bellen, komen bij Orange in het vizier. Roaming wordt zelfs dubbel zo duur. Daartegenover staat wel een verhoging van de datavolumes. Mijntelco.be bezorgt een overzicht. -
N-VA-ondervoorzitter Parys: "Sleutel regeringsvorming ligt bij CD&V en Open Vld"
De sleutel voor de vorming van een nieuwe federale regering ligt bij CD&V en Open Vld. Dat heeft N-VA-ondervoorzitter Lorin Parys gezegd in De Ochtend op Radio 1. "Zij kunnen kiezen voor het paars-groene verhaal dat (informateur) Paul Magnette wil schrijven, of daarentegen voor een centrumrechtse coalitie kiezen die wél een Vlaamse meerderheid heeft." -
-
PREMIUMSchellebelle
RECONSTRUCTIE. De Schellebellemoord, met peetvader Prosper als meesterbrein: “De enige vijand die Eddy had, was zijn papa zelf”
-
PREMIUM
Boven of onder de grond? Hoogspanningslijn zorgt voor vonken bij Vlaamse regeringspartijen
-
Mechelen
14-tal personen plots onwel tijdens KV Mechelen-RC Genk: “We waren bang om rond te lopen, omdat we vreesden ook geprikt te worden”
De politie van Mechelen-Willebroek is een onderzoek opgestart na een incident tijdens de wedstrijd van KV Mechelen tegen KRC Genk. “Tijdens de wedstrijd kregen we plots meldingen dat verschillende personen onwel werden”, zegt politiewoordvoerder Dirk Van de Sande. Het zou gaan om een veertiental personen. Acht mensen werden naar het ziekenhuis gebracht. Zij mochten het ziekenhuis inmiddels wel al opnieuw verlaten. Onderzoek moet uitwijzen of het om een geval van ‘needle spiking' gaat. Een aanwezig fan getuigt bij VTM Nieuws over wat ze gisteren zag gebeuren. Anoniem, uit angst herkend te worden door de dader(s). -
Alveringem
Uitslaande brand verwoest woning in Alveringem: “Bejaarde bewoner kon tijdig ontkomen”
Een zware brand heeft maandagavond een woning in de Roesbruggestraat in Alveringem vernield.
4 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerdanny janssens
gina duribreux
marc rooms
Patrick Huwel