Parkeertijd beperken moet doorstroming elektrische auto's aan laadpalen verhogen
De beperking van de parkeertijd zal binnenkort ook gelden voor elektrische auto’s die worden opgeladen. De regering bereidt daarvoor een wijziging van het verkeersreglement voor. Het gevolg is dat een elektrisch voertuig dat aan het opladen is, niet meer zal worden beschouwd als een stilstaand voertuig. “Elektriciteit laden is niet hetzelfde als zakken laden”, antwoordde minister van Mobiliteit Georges Gilkinet (Ecolo) op een vraag van Kamerlid Marianne Verhaert (Open Vld).
Zoals bekend zet de federale regering in op de vergroening van het wagenpark. De ambitie houdt in dat vanaf 2026 enkel nog elektrische bedrijfswagens kunnen genieten van een fiscaalvriendelijk regime. Verhaert wees de minister daarom op de nood aan laadinfrastructuur en op de moeilijkheid die bestuurders van elektrische wagens kunnen ondervinden om een parkeerplaats met een laadpaal te vinden.
Een probleem daarbij is volgens Verhaert dat volgens de huidige wegcode, parkeerplaatsen aan een laadpaal enkel kunnen worden ingenomen door elektrische of hybride voertuigen. “De parkeertijd is evenwel niet beperkt tot de tijd van het opladen. Parkeerplaatsen aan laadpalen kunnen met andere woorden worden ingenomen door elektrische voertuigen die geparkeerd staan, zonder gebruik te maken van de laadpaal. Dit staat een efficiënt gebruik van de laadinfrastructuur in de weg.”
Minister Gilkinet bevestigde dat er een ontwerp voor een Koninklijk Besluit in de maak is dat de definitie van “geparkeerd voertuig” aanvult met elektrische voertuigen waarvan de batterij wordt aangevuld. Met andere woorden: er komt dus een beperking van de parkeertijd.
Er komt ook een nieuw onderbord dat een parkeerplaats voorbehoudt voor een elektrisch of hybride voertuig gedurende de tijd die nodig is voor het opladen van de batterij, en niet langer. Naast de mogelijkheid om de plaatsen in de tijd te beperken, biedt het nieuwe orderbord de wegbeheerders de mogelijkheid voor meer rotatie te zorgen op plaatsen waar laadinfrastructuur aanwezig is, aldus de minister.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
vtwonen
Gebruik kattenbakkorrels en koffieprut: met deze tips vermijd je een stinkende vuilnisbak in de keuken
-
UPDATE36
Nationale Bank vindt het geen goed idee om banken te verplichten rente op spaarboekjes te verhogen
De Nationale Bank vindt een verhoging van de wettelijke minimumrente een slecht idee. Dat staat te lezen in een nieuw advies van de Nationale Bank aan federaal minister van Financiën Vincent Van Peteghem (CD&V). Volgens de Bank hebben spaarders wel het recht op “een faire vergoeding”, maar kan een ingreep van de overheid “grote gevolgen hebben voor de financiële stabiliteit”. -
De klassieke, rechthoekige handtas is passé. Dit model is wél erg hot deze zomer
Wat grote labels als Prada en Isabel Marant dit seizoen met elkaar gemeen hebben? Ze zetten massaal de halvemaantas in de spotlights. Alle it-girls dragen hem, en we begrijpen waarom: dit model is minimalistisch maar tóch opvallend en speels. Voor wie het liefst een betaalbaar exemplaar wil: vijftien budgetvriendelijke tassen. -
-
TV
STREAMINGTIP. ‘More Than This’: liefde in alle kleuren
-
PREMIUM103
EXCLUSIEF. De supermarktoorlog. Grijpt Nederland de macht? Expert waarschuwt voor lot van Belgische supermarkten
Blijven straks alleen nog buitenlandse supermarkten over in ons land? We doen nu al massaal onze inkopen over de grens en de macht van Nederland is groot: “Wat Albert Heijn doet, is extreem marktverstorend”, zegt expert Pierre-Alexandre Billiet. Hoeveel verdienen de Belgische supermarkten? En hoe groot is het verschil met onze buurlanden? Deze grafieken liegen er niet om. -
Olivier Vandecasteele reageert voor het eerst sinds vrijlating: “Na 15 maanden onterechte opsluiting kom ik stilaan terug in contact met andere realiteit”
Vijf dagen na zijn vrijlating heeft Olivier Vandecasteele voor het eerst zelf van zich laten horen. In een brief geeft hij aan dat hij ontroerd is door alle steun. “Het gaat goed met me.” Onze landgenoot zat 455 dagen onterecht opgesloten in een Iraanse cel. -
PREMIUM17
Verklede Bart De Wever ‘headliner’ op middeleeuws festival: “Ik word daar kinderlijk blij van”
36 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerRik Nelles
Jan Van Rompaey
eric debanne
Ives Ameel
Kris Delen