OVERZICHT. Coronacijfers blijven dalen, nog 544 patiënten op intensieve zorg
Het gemiddelde aantal besmettingen, hospitalisaties en overlijdens dalen verder in ons land. Het aantal coronapatiënten in de Belgische ziekenhuizen is voor het eerst sinds 10 oktober vorig jaar onder de drempel van 1.500 gezakt. Op intensieve verzorging liggen nog 544 patiënten. Dat blijkt uit voorlopige gegevens van gezondheidsinstituut Sciensano.
Tussen 16 en 22 mei werden dagelijks gemiddeld 121 mensen met Covid-19 opgenomen in de ziekenhuizen. Dat komt neer op een daling met 17 procent in vergelijking met de voorgaande periode. Maandag werden er voor het eerst sinds 21 februari minder dan 100 nieuwe opnames geregistreerd (99).
Volgens de gegevens van Sciensano verblijven nog 1.494 mensen in het ziekenhuis, een daling met 17 procent in vergelijking met vorige week. Een week geleden waren het er nog bijna 2.000, een maand geleden meer dan 3.000. Het is al zeven maanden geleden dat het aantal coronapatiënten in onze ziekenhuizen nog onder de 1.500 zakte.
544 van die patiënten hebben intensieve zorg nodig, een daling met 12 procent. Het zijn er vier meer dan gisteren. Ongeveer een maand geleden piekte de Covidbezetting op intensieve nog boven de 940 bedden. De regering heeft 500 als richtdrempel gekozen voor verdere versoepelingen. Dat lijkt haalbaar tegen eind mei als de cijfers aan het huidige tempo verder dalen.
Besmettingen
Tussen 13 en 19 mei zijn elke dag gemiddeld zo'n 2.211 besmettingen vastgesteld. Dat komt neer op een daling met 16 procent in vergelijking met de voorgaande periode. In totaal werden in ons land, sinds de start van de pandemie, nu al 1.047.128 besmettingen geregistreerd.
De reproductiegraad van het virus wordt geschat op 0,90. Als het cijfer onder 1 uitkomt, geeft dat aan dat de epidemie aan kracht verliest.
Wanneer we de dagcijfers met elkaar vergelijken, zien we wel dat maandag, dinsdag en woensdag weer meer besmettingen zijn vastgesteld dan dezelfde dag een week eerder. Dat is mogelijk nog een gevolg van de feestdag op donderdag 13 mei. Toen werden er veel minder besmettingen geregistreerd dan een week eerder (928 versus 3.490). Op een feestdag worden traditioneel minder mensen getest. Op woensdag 19 mei waren er 3.138 nieuwe bevestigde besmettingen, 12,5 procent meer dan de 2.785 van woensdag 12 mei.
Testen
Er werden gemiddeld 43.274 tests per dag afgenomen in de periode van 13 tot 19 mei. Dat is 16 procent minder dan een week eerder.
De positiviteitsratio bedraagt nog 5,7 procent.
Overlijdens
Van 13 tot 19 mei stierven gemiddeld 20,7 mensen per dag aan de gevolgen van een infectie, een daling met 28 procent. Covid-19 eiste in totaal al 24.823 mensenlevens in ons land.
Vaccinaties
Intussen hebben 4.290.240 Belgen een eerste dosis van het vaccin gekregen, wat overeenkomt met 37,2 procent van de totale bevolking. 1.623.619 landgenoten zijn inmiddels volledig gevaccineerd, goed voor 14,1 procent van de totale bevolking.
In Vlaanderen gaat het om 2.518.105 mensen die al zeker één prik kregen (37,86 procent van de totale bevolking) en 978.680 mensen die al volledig gevaccineerd zijn (14,71 procent van de totale bevolking).
Hieronder kan je zien hoe de situatie is per gemeente.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijntelco
Tweede prijsverhoging voor Telenet in één jaar tijd: dit zijn alternatieven voor een lagere telecomfactuur
-
1
Douane ontdekt 160.000 euro in bagage van Belg bij routinecontrole in Cyprus
De douane van Cyprus heeft bij een routinecontrole op de luchthaven van Paphos meer dan 160.000 euro ontdekt in de reiskoffer van een Belg. Omdat de bezitter had nagelaten het geld aan te geven, is het volledige bedrag in beslag genomen. Er volgt een onderzoek naar witwassen. -
PREMIUM
Deze 3 Belgische veteranen doen mee aan de Invictus Games: “Ik verloor mijn arm bij de Special Forces en belde zelf de hulpdiensten, maar die geloofden me niet”
“Het is een broederschap dat je nergens anders vindt. Niet op de Olympische Spelen, niet op de Paralympics.” Wél op de Invictus Games dus, het internationaal sporttornooi voor gewonde en zieke militairen en veteranen. Düsseldorf is dit jaar plek van afspraak en ons leger trekt er voor de tweede keer heen met dertien atleten, onder wie Martijn (25), Thierry (48) en Alyssia (30). Zij vertellen hun verhaal. “Onze droomjob bij defensie moesten we opgeven, maar we willen bewijzen wat we wél nog kunnen.” -
-
Dermagne vraagt onderzoek naar bankdiensten na verhoging spaarrente
-
Wie luxe wilt uitstralen, kiest het best voor een onopvallende, simpele handtas
Gedaan met handtassen vol glitters, goud en tierlantijntjes. Cleane, gestroomlijnde tassen zijn deze zomer een echte hit. Want dat past perfect bij de nieuwste modetrend, quiet luxury, waarbij je kiest voor eenvoud. Simpel, maar niet minder luxueus! Wij selecteerden 15 minimalistische tassen die passen bij de hype én een levenlang meegaan. -
TV4
Alles wat je moet weten over de finale van hitreeks ‘Succession’: wie volgt Logan Roy op?
De langverwachte laatste aflevering van het finale seizoen van de Emmy-winnende dramareeks ‘Succession’ is vanaf maandag te zien op Streamz. Wie volgt Logan Roy op? Blijft de relatie tussen Shiv en Tom overeind? En wat gebeurt er met ‘cousin Greg’? We zetten alle belangrijke vragen nog even op een rijtje. -
127
KIJK. Minister Demir knijpt neus dicht naar Stefaan Sintobin (Vlaams Belang) in parlement en dat valt niet in goede aarde
29 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerJorn van Krunckelsven
Alfred LEEMANS
Annie Vancauteren
Olivier Paquay
willem merken