Ook Vlaams parlementslid Sonja Claes (CD&V) stopt met politiek: “Ik ga uittredingsvergoeding opnemen. Ik heb geen schroom om dat te zeggen”
Sonja Claes (CD&V), Vlaams parlementslid en gemeenteraadslid in Heusden-Zolder, stapt na dertig jaar uit de politiek. Dat schrijft Het Belang van Limburg en wordt door Claes (60) aan Belga bevestigd. Ook Claes zal de uittredingsvergoeding van het Vlaams parlement opnemen. In totaal gaat het om 180.000 euro bruto, waar er volgens Claes 90.000 euro netto van overblijft.
Delen per e-mail
Vanaf 1 januari wordt Sonja Claes in de gemeenteraad opgevolgd door Kristof Was, terwijl ze ook in mei 2019 geen kandidaat meer zal zijn bij de Vlaamse verkiezingen. "Ik ben 30 jaar politiek actief. Het is niet met spijt in het hart, maar op een bepaald moment kom je op een zekere leeftijd. Ik heb heel mooie dingen kunnen doen, maar om gezondheidsredenen heb ik na de vorige parlementsverkiezingen beslist om het rustiger aan te doen", reageert Claes. "Ik ga niet dadelijk iets anders doen en ik ga zeker geen voltijdse job meer opnemen. Ik blijf wel zeker vrijwilligerswerk doen."
Claes duwde op 14 oktober de lijst van CD&V-Groen in Heusden-Zolder en geraakte verkozen als gemeenteraadslid. "Het was de bedoeling om nog gemeenteraadslid te zijn, want ik wilde wel in dat netwerk blijven zitten. De verkiezingsuitslag heeft echter bepaald dat een aantal jonge mensen niet verkozen is geraakt, dus ik sta mijn plaats af aan een jonge, beloftevolle man", zegt Claes.
Net als Jo Vandeurzen en Pieter De Crem zal Claes haar uittredingsvergoeding van het Vlaams parlement opnemen. "Ik ga die opnemen. Ik heb geen schroom om dat te zeggen. Die hervorming is in 2014 unaniem in het parlement goedgekeurd, maar de verworven rechten van voor 2014 blijven behouden. Dus voor oudere politici is het meer, en dat is wat hier ook gebeurt", legt Claes uit. "Uitgerekend is dat een loon van 9.000 euro per maand, waarvan netto zo'n 4.500 overblijft, dat gedurende 20 maanden wordt doorbetaald.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Salaris
Boekhouder of financieel analist: dit zijn de lonen in de financiële sector
Boekhouder en verzekeringsadviseur staan naast verpleegkundige, technieker en ICT-verantwoordelijke op de lijst met meest gegeerde profielen in Vlaanderen. Als specialist in finance hoef je dus niet lang naar werk te zoeken. Maar krijg je ook loon naar werken om continu met geldzaken bezig te zijn? Jobat.be zocht het uit. -
Sparen
Hoe financiert u best uw verbouwingen?
Hebt u tijdens de coronaperiode ook ineens beslist om uw huis te verbouwen? Of realiseert u zich dat er nog werk aan de winkel is om uw huis energiezuinig te krijgen? De vraag is dan hoe u die werken wil financieren: met een hypotheeklening, een renovatielening of een groene lening? Spaargids.be legt uit dat elke kredietvorm zijn voor- en nadelen heeft. -
HLN Drive
Is een elektrische auto echt goedkoper in verbruik?
We kunnen niet ontkennen dat een elektrische auto geld kost. Veel geld. “Maar het verschil met een wagen met verbrandingsmotor win je op termijn terug”, horen we dan. Is dat wel zo? HLN Drive haalde de rekenmachine boven. -
-
Peumans: "Bereid om discussie over uittredingsvergoedingen te heropenen, maar het is ook geen ‘nine tot five’-job”
Vlaams parlementsvoorzitter Jan Peumans is bereid de discussie over de uittredingsvergoedingen voor parlementsleden te heropenen. Dat zegt hij vandaag aan ‘Villa Politica’. Persoonlijk vindt Peumans dat het best "met minder zou kunnen". Maar de N-VA-politicus vindt niet dat de spelregels 'en cours de route' kunnen aangepast worden. Hij wijst er ook op dat een goed parlementslid geen '9 to 5'-job heeft. -
Jo Vandeurzen strijkt maar liefst 391.000 euro op bij vertrek: “Schrik er zelf van”
Vlaams minister Jo Vandeurzen (CD&V) krijgt bij zijn vertrek in mei geen 136.000 euro uittredingsvergoeding, zoals de VRT had uitgerekend, maar bijna 400.000 euro. Dat melden de kranten van het Mediahuis. -
26
Verplaatsingen stijgen weer, Van Gucht doet “warme oproep”: “Beperk je dichte contacten en zet maximaal in op thuiswerk”
De besmettingscijfers in Belgie stijgen niet meer zo snel als de voorbije dagen. Maar “we bevinden ons nog altijd in onrustig vaarwater, en het is niet duidelijk wanneer we weer in rustiger vaarwater zullen komen”, aldus viroloog Steven Van Gucht op de persconferentie van Sciensano. Hij riep nogmaals op het aantal contacten te beperken en zoveel als mogelijk thuis te werken. -
Essen
Mooi gebaar: leerlingen van College Essen dragen doorzichtige mondmaskers voor slechthorende medeleerlinge
Een van de leerlingen van 6A van de lagere school van het College Essen moest in quarantaine door een besmetting van een van de ouders en dat heeft tot gevolg dat alle leerlingen verplicht twee weken een mondmasker moeten dragen. Lastig, want een van de medeleerlingen is hardhorend. Maar gelukkig had de gemeente Essen nog een hele voorraad doorzichtige mondmaskers.
102 reacties
Sandra Van Heyste
Philippe Kneuts
jos cop
marc de peuter
LEO JACOBS