Ook ING zet spaarrente op minimum
BankenNa BNP Paribas Fortis en Belfius verlaagt ook ING de rente op verschillende van haar spaarboekjes naar het wettelijke minimum van 0,11 procent. Dat meldt de bank vandaag in een persbericht.
Delen per e-mail
De basisrente op de spaarboekjes ING Lion Deposit, ING Lion Premium Boekje, ING Oranje Boekje en ING Groen Boekje wordt vanaf 15 april van 0,05 procent naar 0,01 procent teruggebracht. De getrouwheidspremie blijft op 0,10 procent staan. ING Tempo Sparen brengt nog een basisrente van 0,40 procent en een getrouwheidspremie van 1,20 procent op, maar met die formule kan enkel via een doorlopende opdracht van maximaal 500 euro per maand gespaard worden.
"Negatieve intrestvoeten zijn op de geldmarkten al een jaar een economische realiteit", legt de bank haar beslissing uit. "In een context van lage Europese groei en lage inflatie, gaf de Europese Centrale Bank (ECB) aan om ook in de toekomst mogelijks bijkomende maatregelen te zullen nemen met de bedoeling om de rentevoeten verder te doen dalen. De ING-economen verwachten dan ook dat de kortetermijnrentevoeten minstens tot eind 2017 negatief zullen blijven."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Street Art Antwerp organiseert wedstrijd om Belgische street artists in de verf zetten: “Winnaar mag zich gratis uitleven op muur in Antwerpen”
2020 was een jaar waarin wandelen en je buurt herontdekken zowat de enige outdoor ontspanning was. We genoten van de natuur rond de deur én de muurschilderingen waar we ons oog nog niet eerder op lieten vallen. Daarom selecteerde Street Art Antwerp net dit jaar honderd straatkunstwerken van Belgische makelij. Instagramvolgers kozen er de beste dertig uit en eind deze maand wordt de winnaar bekend. -
Livios Isoleren: welk materiaal kies je het best en waar moet je op letten?
Wil je je vloeren, muren of dak isoleren? Dan heb je keuze uit een ruim aanbod aan materialen: minerale wollen, kunststof, cellenglas, natuurlijke en reflecterende materialen. Maar hoe weet je nu welk materiaal je moet kiezen en waar je daarbij vooral op moet letten? Bouwsite Livios zet de meest gebruikte materialen voor jou op een rijtje. -
CEO Belfius krijgt forse kritiek na uitspraken over horeca: “Af en toe nood aan saneringsgolf, hebben we niet te veel cafés en restaurants in België?”
Belfius-CEO Marc Raisière heeft met zijn uitlatingen in de pers over de financiële levensvatbaarheid van de horecasector forse kritiek geoogst van politici en horecafederaties. “Het spijt me dat dit het geval was, want het was geenszins mijn bedoeling een sector die ik respecteer te stigmatiseren of personen te kwetsen”, zo reageert hij maandag. -
-
Groeien Positieve bijwerkingen van de lockdown: massa’s mensen leren een nieuwe taal
In een drietalig land is het niet meer dan logisch dat kennis van de landstalen ook op professioneel vlak een troef kan zijn. Veel mensen hebben dan ook van de lockdowns gebruikgemaakt om hun talenkennis op te schroeven. Jobat.be licht toe. -
Woningbrand voorkomen: hoe zit het met jouw kennis over brandveiligheid?
Het schrikbeeld van je huis dat in vlammen opgaat is hopelijk niet iets dat dagelijks door je hoofd spookt. Toch is het belangrijk af en toe wél stil te staan bij deze mogelijkheid. De brandweer dient immers niet enkel om katten uit bomen te redden, maar blust in ons land alleen al zo’n 10.000 branden per jaar. Met de juiste kennis en voorzorgen voorkom je dat ze moeten oprukken richting jouw adres. -
Belg koopt niet alleen tweede, maar ook derde en vierde verblijf
Zo'n drieduizend Belgen kochten vorig jaar een vakantieverblijf in Spanje en dit jaar zullen het er nog meer worden. Straf genoeg gaat het daarbij zeker niet altijd om de aankoop van een tweede verblijf, maar wél om de aankoop van een derde - en soms zelfs een vierde - verblijf. Azull, de Belgische marktleider in Spaans vastgoed, ziet drie trends die de Belgen (nog) meer vastgoed in Spanje doen kopen. -
koopkracht "Spaarders verloren voorbije jaar 2 miljard euro aan koopkracht"
De grootste slachtoffers van de lage rentevoeten zijn niet de banken, noch de staat, maar wel de spaarders. Zij verloren de afgelopen maanden door het verschil tussen de geboden spaarrente en het inflatieniveau zowat 2 miljard euro aan koopkracht. Dat berekende consumentenorganisatie Test-Aankoop.