Omstreden VRT-directeur Peter Claes stapt dan toch op
De VRT en algemeen directeur Media en Productie, Peter Claes, nemen in gemeenschappelijk overleg afscheid van elkaar. Dat meldt de VRT in een persbericht. De Raad van bestuur kan zich vinden in deze oplossing, uitgewerkt door CEO ad interim Leo Hellemans. “Ik wil Peter uitdrukkelijk bedanken voor z’n indrukwekkende carrière van 17 jaar bij de VRT”, zegt Hellemans. “Claes was bereid deze stap te zetten om de rust te laten terugkeren voor hem, zijn gezin en de VRT.”
Delen per e-mail
Claes verloor eind vorig jaar het vertrouwen van de rest van het directiecomité bij de VRT. Hij kwam onder vuur te liggen voor contracten die hij met schermgezichten had onderhandeld, net als voor een contract met een freelance regisseur van 650.000 euro voor de komende vijf jaar, zonder dat er nog maar één opdracht was uitgevoerd. In een rapport schetste CEO Paul Lembrechts een vernietigend beeld van Claes. Volgens het rapport ging het om “intimidatie van medewerkers, het bevorderen van angst bij die medewerkers en het in de hand werken van polarisering”.
Lembrechts wilde Claes daarom de laan uitsturen, maar werd teruggefloten door de Raad van Bestuur. Omdat Lembrechts daardoor op zijn beurt het vertrouwen van de Raad van Bestuur kwijt was, werd hij door de Vlaamse regering ontslagen. Claes werd ondertussen tijdelijk geschorst, terwijl Hellemans de taak van Lembrechts ad interim overnam.
“Jarenlang engagement”
“De VRT apprecieert deze moeilijke stap en is dankbaar voor het jarenlange engagement van Peter. Ik heb zelf vele jaren met hem kunnen werken. Zijn visie en daadkracht hebben in grote mate bijgedragen tot de succesvolle VRT die we vandaag zijn”, zo zegt Hellemans nu.
“Ik wil dit vertrek aangrijpen om te onderstrepen hoezeer ik persoonlijke aanvallen en onjuiste aantijgingen aan het adres van Peter en z’n familie heb betreurd. Ik betreur ook de omstandigheden van het vertrek en wens uitdrukkelijk Peter te bedanken voor z’n jarenlange engagement. De visie van Peter op de ontwikkelingen in onze sector en zijn strategische kennis van ons medialandschap zijn en blijven waardevol voor de VRT.”
Het is nog niet duidelijk wie Claes zal opvolgen. Hellemans zal nu bekijken hoe het verder moet zonder Claes.
“Hoop dat rust en sereniteit terugkeren”
“Na zeventien ongelofelijk intense en boeiende jaren, stopt mijn rol bij VRT”, reageert Claes in het persbericht. “Zo sluit ik een belangrijk en fascinerend hoofdstuk in mijn leven af. Leo Hellemans krijgt als CEO ad interim door mijn vertrek alle ruimte, in de hoop dat de polemiek rond mijn persoon definitief stopt. Ik betreur dat de spanningen de afgelopen maanden zo opgelopen zijn, en hoop dat de rust en sereniteit terugkeren in de volledige organisatie.”
“Met een overheersend gevoel van trots trek ik aan de Reyerslaan de deur dicht. Trots op de mensen rondom mij, met wie ik zo fijn en intens heb samengewerkt. Trots ook op onze merken, en de vele collega’s die hieraan meegebouwd hebben al die jaren. Zij zijn en blijven de grote kracht en sterkte van VRT. En vooral ben ik erg trots op de vele mooie programma’s en acties, waarmee we heel Vlaanderen hebben geraakt, beroerd en veranderd. Dat zal ik nooit vergeten, maar wel als een ereteken meenemen, gedurende de rest van m’n leven”, besluit Claes.
Dalle: “Ligt belangrijk werk op plank”
Vlaams minister van Media Benjamin Dalle (CD&V) hoopt dat de VRT nu de rangen sluit. “Er ligt belangrijk werk op de plank. Niet in het minst de nieuwe beheersovereenkomst. De voorbereidingen hiervan zijn volop bezig. De Vlaamse regering wil met de VRT een ambitieuze beheersovereenkomst afsluiten die garandeert dat de VRT een kwaliteitsvolle en sterke omroep blijft in een snel veranderd medialandschap.” De regering wil nog steeds tegen de zomer een nieuwe gelegeerd bestuurder aanduiden.
De christelijke vakbond ACV is tevreden dat er een overeenkomst is gevonden over het vertrek van de nummer twee bij de VRT. “Het is wel jammer dat ze er zo lang over hebben gedaan en dat Paul Lembrechts is moeten gaan”, zegt Carlos Van Hoeymissen van ACV Transcom. Ook ACV hoopt dat de aandacht nu naar de beheersovereenkomst kan gaan. “We zijn blij dat de VRT verder kan. De beheersovereenkomst is nu belangrijk en verdient de aandacht.”
Van Hoeymissen zegt dat er al een aantal keer contact is geweest tussen de vakbonden en interim-topman Hellemans. “Dat verloopt goed en het is ook goed dat het sociaal overleg voortgaat. Er is geen stilstand.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Sparen Starten met beleggen: zo vindt u goede beleggingsfondsen
Steeds meer beleggers stoppen een deel van hun spaarcenten in beleggingsfondsen. Maar wat als u (nog) niets van de beurs kent? Hoe vindt u de weg naar het juiste beleggingsfonds? Spaargids.be legt uit hoe u veilig kan starten. -
Temperaturen worden zachter en het kan stevig waaien
Het is vandaag betrokken met regen, in de Hoge Ardennen aanvankelijk (smeltende) sneeuw of eventueel wat lokale aanvriezende regen. In de loop van de namiddag wordt het droger vanaf het westen met soms enkele korte opklaringen, zegt het KMI. -
Quarantaine en test ook voor korte tripjes naar buitenland? Strengere regels voor reizigers op komst
Het federale kernkabinet boog zich vanochtend over het expertenadvies van de GEMS. Om te vermijden dat we nog meer besmettingen met coronavarianten ‘importeren’, dringen strengere regels zich op - met name voor reizigers. Op het volgende Overlegcomité, die voorlopig deze vrijdag gepland staat, liggen voorstellen op tafel om de regels rond niet-essentiële reizen verder te verstrengen. -
-
Groeien Positieve bijwerkingen van de lockdown: massa’s mensen leren een nieuwe taal
In een drietalig land is het niet meer dan logisch dat kennis van de landstalen ook op professioneel vlak een troef kan zijn. Veel mensen hebben dan ook van de lockdowns gebruikgemaakt om hun talenkennis op te schroeven. Jobat.be licht toe. -
Boezinge/Diegem Zware frontale botsing in Boezinge: moeder en kind (4) gewond na fout ingeschat inhaalmanoeuvre
Bij een ongeval in Boezinge (Ieper) zijn maandagavond drie gewonden gevallen. De chauffeur van een bestelwagen schatte een inhaalmanoeuvre slecht in botste er frontaal met een personenauto. In de wagen raakten een 4-jarig jongetje en zijn moeder gewond. -
Livios Isoleren: welk materiaal kies je het best en waar moet je op letten?
Wil je je vloeren, muren of dak isoleren? Dan heb je keuze uit een ruim aanbod aan materialen: minerale wollen, kunststof, cellenglas, natuurlijke en reflecterende materialen. Maar hoe weet je nu welk materiaal je moet kiezen en waar je daarbij vooral op moet letten? Bouwsite Livios zet de meest gebruikte materialen voor jou op een rijtje. -
PREMIUM
Waregem / Kruisem Kleuters kregen maandenlang cocaïne, ouders veroordeeld tot 28 maanden cel
37 reacties
jos duriau
danny janssens
luc Cuypers
Ivan Smissen
Jos Fruyt