De immense grotten van Han-sur-Lesse, waar Marc Coucke voortaan een 'buitenverblijf' heeft.
Volledig scherm
PREMIUM
De immense grotten van Han-sur-Lesse, waar Marc Coucke voortaan een 'buitenverblijf' heeft. © Grotten van Han/BELGA

Met de aankoop van een hotel strijkt Durbuy-baas Marc Coucke nu ook in Han-sur-Lesse neer: “Tof dat Coucke naar hier komt. Maar de grotten van Han blijven van ons”

“Nee, wij zullen onze grotten van Han nooit verkopen aan Marc Coucke.” Zo klinkt het nog altijd bij de eigenaarsfamilie nu Marc Coucke na Durbuy ook in het Naamse Han-sur-Lesse is neergestreken. De Vlaamse multimiljardair kocht er driesterrenhotel ‘Grenier des Grottes’ – daar jàrenlang zowat het enige hotel — dat hij zo snel mogelijk wil upgraden. “En daar zijn we heel blij mee, maar de rest blijft van ons.” 

  1. De ramadan heeft een positieve impact op de schoolresultaten: “Hoe zwaarder de vastenmaand, hoe hoger de scores”

    De ramadan heeft een positieve impact op de schoolre­sul­ta­ten: “Hoe zwaarder de vasten­maand, hoe hoger de scores”

    De cijfers liegen niet: islamitische scholieren presteren beter op hun toetsen dankzij de ramadam. Dat blijkt uit wetenschappelijk onderzoek. Dit effect is zelfs nog sterker als er meer leerlingen met een moslimachtergrond op een school bijeen zitten. Goed om te weten dus nu de ramadan weer gestart is. Hoe dit komt weten de onderzoekers niet zeker, maar ze hebben wel enkele hypotheses.