Man in Rijsel voorkomt erge brand in Brussel tijdens videogesprek
binnenlandEen man in Rijsel heeft gisterenavond een erge appartementsbrand voorkomen toen hij met een man in Brussel een videogesprek hield. De Brusselse man viel door de rookontwikkeling flauw en de man uit Rijsel kon via het nummer 112 in Frankrijk snel de Brusselse brandweer verwittigen. De brand was snel onder controle.
Delen per e-mail
De oproep kwam bij de Brusselse brandweer binnen rond 22.40 uur. De brand deed zich voor in een appartement in de Zoomlaan in Brussel. De man uit Brussel verloor tijdens de videoconferentie het bewustzijn en viel van zijn stoel. Daarop merkte de man in Rijsel de brand op. Hij verwittigde de 112 in Rijsel, die op zijn beurt de 112 in Brussel waarschuwde.
"Die samenwerking ging heel snel. Er werd meteen een brandweer en een ziekenwagen gestuurd. Bij aankomst werd een brandende kookpot aangetroffen op het fornuis. Er was vooral rookschade en het appartement werd nadien verlucht", aldus Walter Derieuw, woordvoerder van de Brusselse brandweer.
De man in Brussel was bevangen door de rook. Hij kreeg meteen zuurstof toegediend en werd afgevoerd naar het ziekenhuis. De man verkeert niet in levensgevaar.
"Er bestaat sinds vorig jaar een samenwerkingsverband tussen elf Europese 112-centra. Als een Belgische toerist in moeilijkheden is in bijvoorbeeld Denemarken, maar het Engels niet machtig is dan kan de 112 van Kopenhagen de persoon doorverbinden met de 112 van Brussel, die dan voor de vertaling zorgt. En omgekeerd geldt dat ook voor een Deense toerist die een taalbarrière ondervindt in Brussel", legt Derieuw uit.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
64
Ontgoocheling bij verschillende sectoren: “Overlegcomité zal honderden faillissementen op haar geweten hebben”
De cultuursector reageert teleurgesteld op de beslissing van het Overlegcomité om voorlopig geen versoepelingen aan te kondigen. “We vroegen groen licht en kregen een time-out”, stelt de Crisiscel Cultuur in een eerste reactie. Ook de pretparken betreuren het gebrek aan perspectief. “Wij hadden gehoopt op een openingsdatum.” Ondernemersorganisatie NSZ noemt de time-out van een week onaanvaardbaar. “Het Overlegcomité zal honderden faillissementen op haar geweten hebben door niets van hoop te bieden.” -
Huisarts vraagt brandweer om CO-meting uit te voeren
-
Man gewond na blussen van frietketelbrand met water, brandweer waarschuwt opnieuw: “Mag je absoluut niet doen”
De brandweer van Brussel is vandaag uitgerukt voor een keukenbrand in een appartement in Evere. De bewoner probeerde een oververhitte frietketel met water te blussen. Door die ingreep werden de vlammen natuurlijk aangewakkerd. Het slachtoffer werd met eerste- en tweedegraadsbrandwonden overgebracht naar het ziekenhuis. Dat is vernomen van Walter Derieuw, de woordvoerder van de brandweer. De brand was snel onder controle, maar de keuken van het appartement is wel buiten gebruik. -
-
Sparen
Een ‘gezonde’ spaarpot: om hoeveel geld gaat het dan?
De coronacrisis heeft veel mensen met hun neus op de feiten gedrukt: bij onverwacht moeilijke tijden is een gezonde spaarbuffer echt geen overbodige luxe. Maar wat is een goed bufferbedrag? Spaargids.be ging op zoek naar het advies van de experts en geeft ook enkele tips om beter te sparen. -
Make-up, wijn of inkt op je leren handtas? Zo verwijder je zelfs de lastigste vlekken
Een foundation- of lipstickvlek op je lievelingstas? Wat je ook doet, ga de vlek niet met water te lijf! Zo maak je de schade alleen maar groter. Ook dure wondermiddeltjes hoef je niet in huis te halen. Dé ideale bondgenoot bij lastige vlekken op je leren tas is goedkoper dan je denkt. Meer zelfs, je hebt het vast in huis. Vaseline is afkomstig van petroleum en slaagt er daarom als geen ander in om vuildeeltjes te capteren zodat je ze makkelijk kan verwijderen. Smeer een royale hoeveelheid van de klassieker op de make-up vlek. Laat even inwerken en verwijder het goedje met een vochtige doek. Herhaal indien nodig. Laat de crème een vette glans na op je handtas? Wrijf het overtollige vet weg met een beetje milde detergent op een zachte doek. -
PREMIUM11
Ziekenhuizen moeten weer afdelingen sluiten: “Zo’n derde golf? Een elastiek kan je rekken maar er zit een limiet op”
Het overlegcomité wilde het wel degelijk over versoepelingen hebben, maar al snel bleek dat die er niet in zaten. Oorzaak? Amper een paar uur voor de start van het Overlegcomité raakte bekend dat er gisteren alleen al 204 ziekenhuisopnames waren op één dag. Dat nieuws, in combinatie met een oprukkende Britse variant, lokale uitbraken en ziekenhuizen die nu al aan het opschalen zijn, maakten versoepelingen onmogelijk. Wel integendeel. Over het hele land moeten de ziekenhuizen overschakelen van fase 1a naar 1b. -
4
Corona viseert minder 65-plussers: “Verschillende jonge mensen nu in levensgevaar”
In alle ziekenhuizen stijgt de druk op de intensieve zorgen. Verspreid over het hele land vechten momenteel vierhonderd coronapatiënten voor hun leven. Opvallend: de gemiddelde leeftijd van die zwaar zieken daalt gevoelig. Van de elf patiënten die nu in het Universitair Ziekenhuis Antwerpen op intensieve liggen, is bijna niemand nog ouder dan 65 jaar. Verschillende jonge mensen verkeren intussen wel in levensgevaar.
0 reacties