Leroy (15) na racistische aanval in station van Aarschot: “Ik was bang om te sterven op die sporen”
Binnenland"Ik had me voorgenomen om niet fysiek te reageren, maar het werd te gevaarlijk", vertelt Leroy Abraham (15) twee dagen nadat hij op het perron in Aarschot aangevallen werd. Eerst beledigden Jonas V. (35) en twee vrouwen hem, daarna duwden ze de jongen op de sporen. "Ik snap niet wat hen bezield heeft. Alsof ik er iets aan kan doen dat ik een andere kleur heb."
"Ik heb een raar gevoel dat ik moeilijk kan uitleggen", zegt Leroy wanneer hij zelf vertelt wat hem zondag rond 15.40 uur overkwam in het station van Aarschot, de stad waar hij al 5 jaar woont samen met zijn mama Ana (53). De beelden van wat er gebeurde, circuleerden gisteren de hele dag op het internet. "Met m'n oudste zus Julie, haar zoontje van bijna 2 jaar en een kleiner broertje van 9 stond ik te wachten op de trein naar Brussel", vertelt hij. "Ik had net naar een vriendin gezwaaid wat verder, toen die man plots bij me stond. Hij gaf een duw en vroeg hoe laat de trein zou aankomen."
Leroy, die twee weken geleden 15 werd, vroeg om met rust gelaten te worden. "Hij duwde nog eens en stelde dezelfde vraag. Daarna kwamen twee vrouwen er zich ook mee moeien." Op dat ogenblik begint Julie (33) met haar smartphone alles te filmen. Het trio - duidelijk onder invloed en voorzien van nog enkele grote blikken bier - slingert de tiener allerlei racistische verwijten naar het hoofd en probeert ook een fysieke confrontatie uit te lokken. "Op een bepaald ogenblik heb ik hen duidelijk gezegd dat ik kwaad werd", zegt Leroy eerlijk. "Daarna heb ik ook enkele scheldwoorden gebruikt en daarna heb ik geroepen: 'Uw bek stinkt.' Dat was niet eens gelogen met al die alcohol in hun lijf."
3 jaar kickboksen
Maar na dat zinnetje grijpt Jonas V. de tiener vast en duwt hem van het perron op de sporen. "Toen ik viel, stond m'n hart even stil, want ik wist niet wanneer de trein zou aankomen. Ik was echt bang om te sterven." Leroy probeert zo snel mogelijk terug op het perron te raken, maar V. duwt hem terug op de sporen.
"Toen heb ik hem in een reactie meegesleurd. Ik had me voorgenomen om fysiek niet te reageren en ik weet dat ik de technieken die ik in 3 jaar kickboksen geleerd heb, eigenlijk niet op straat mag gebruiken. Maar die tweede keer werd het me te veel. Dus heb ik een trap verkocht en enkele slagen uitgedeeld."
Wanneer het signaal klinkt dat er een trein in aantocht is, hebben de twee beschonken vrouwen zich ook al gemengd in het gevecht. "Op dat ogenblik heeft mijn dochter ingegrepen", komt mama Ana tussen. "Ze moest die twee kinderen op het perron achterlaten, want alle andere mensen in het station lieten begaan. Hoe schandalig is dat? Ik wil het eigenlijk niet zeggen, maar is het misschien omdat mijn kind een donkere huidskleur heeft?"
Niet de eerste keer
"Het zou niet de eerste keer zijn", zucht Leroy. "Toen ik op de lagere school zat, ben ik twee jaar zwaar gepest geweest omdat ik ' anders' was. Net als toen, snap ik nu ook niet wat deze mensen bezield heeft. Alsof ik er iets kan aan doen dat ik een andere kleur heb. Omdat mijn papa toevallig van Aruba is en mijn mama van de Dominicaanse Republiek. Wij leven hier al vijf jaar in Aarschot, maar in Londen - waar ik de zomer doorbracht bij m'n zus - voelde ik me veiliger dan hier. Dat klopt toch niet?"
Ik ben trots op de manier waarop hij gehandeld heeft. Hij heeft pas geweld gebruikt toen zijn leven voor de tweede keer in gevaar was.
Verstopt op toilet
Na de vechtpartij kon de lokale politie V. en één van de vrouwen arresteren. "Hij had zich nog verstopt op het toilet, die ene vrouw dwaalde daar ergens rond", zegt Leroy, die al een verklaring aflegde bij de politie. "Ik heb de politie eerlijk gezegd wat er gebeurd is, maar ik ben ook blij dat Julie alles gefilmd heeft. Of ze kwaad waren dat ik zelf die man geslagen heb? Helemaal niet. De politie zei dat ik me zo mocht verdedigen."
Mama Ana komt nog eens tussen. "Ik ben trots op de manier waarop hij gehandeld heeft", zegt ze. "Hij heeft pas geweld gebruikt toen zijn leven voor de tweede keer in gevaar was." Leroy en zijn familie hopen dat Jonas V. - die voorlopig aangehouden blijft - en de twee vrouwen een gepaste straf krijgen. "Want we hoorden de afgelopen dagen dat ze nog meer mensen aangevallen hebben", klinkt het. Het Leuvense parket bevestigt dat het trio zowel door politie als justitie gekend is voor meerdere feiten. Voor deze racistische aanval riskeren ze nu een straf tot 5 jaar cel en een geldboete.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijntelco
Streamingdienst toevoegen aan je telecompakket? Je komt vaak duurder uit dan bij een apart abonnement
Wie vandaag voor een telecombundel met tv kiest, heeft daarbij de mogelijkheid om één of meer streamingdiensten aan zijn pakket toe te voegen. Via je decoder of de televisie-app van je provider kan je dan je favoriete films en series streamen. Maar is dat ook een voordelige formule? Of neem je die abonnementen toch beter apart? Mijntelco.be zocht het uit. -
Hallucinante beelden in station Aarschot: vechtpartij op sporen, verdachte (35) opgepakt in toiletten
Op Facebook is een filmpje opgedoken waarop een gevecht te zien is tussen een zwarte jongen en enkele omstaanders. De feiten deden zich voor in het station van Aarschot. De mannelijke verdachte, een 35-jarige uit Aarschot, werd opgepakt in de toiletten van het station. Hij blijft voorlopig aangehouden. -
Burgemeester Aarschot geschokt: "Men moet zich echt eens bezinnen in Vlaanderen, dit kan gevolg zijn van onverantwoord taalgebruik door populistische politici"
Burgemeester van Aarschot André Peeters (CD&V) reageert geschokt op het racistische incident in zijn gemeente. Eerder vandaag dook een filmpje op waarin te zien is hoe verschillende personen een zwarte 15-jarige jongen belagen en op de sporen duwen. Peeters wijst ook op "onverantwoord taalgebruik door extremistische en populistische politici", zo verklaarde hij op Radio 1. -
-
3
Speurders mogen verdachten binnenkort opsporen aan de hand van DNA-profiel van familieleden
De federale ministerraad heeft vrijdag een wetsontwerp van minister van Justitie Vincent Van Quickenborne (Open VLD) goedgekeurd dat toelaat om nieuwe DNA-technieken in te zetten in strafonderzoeken. Het gaat onder meer om ‘familiale zoeking’, het opsporen van verdachten via gekende DNA-profielen van naaste familieleden. Van Quickenborne maakt zich sterk dat het wetsontwerp justitie “meer instrumenten in handen geeft om moorden, zedenfeiten en verdwijningen op te lossen”. -
Vlaamse regering wil tegen krokusvakantie stikstofakkoord op tafel hebben liggen
De Vlaamse regering mikt op de krokusvakantie voor een akkoord over stikstof. Dat is over iets meer dan twee weken. Maandag is er wel al een nieuwe ministerraad, waar Landbouwminister Jo Brouns (CD&V) groen licht hoopt te krijgen voor de verdeling van de landbouwsubsidies. De knip in de groenestroomcertificaten, het derde dossier dat de regering verdeelt, is terug naar kabinetsniveau verwezen. -
Zes mannen veroordeeld door Hof van beroep Brussel voor groepsverkrachting die ze deelden op Snapchat
Het hof van beroep van Brussel heeft vrijdag zes mannen veroordeeld tot celstraffen van 6 tot 8 jaar voor de verkrachting van een jonge vrouw, het filmen van de verkrachting en het verspreiden van de beelden via Snapchat. De feiten speelden zich in de nacht van 31 oktober 2020 af in een appartement in Vorst dat de daders online gehuurd hadden. -
Gouden Cross
1+1 actie: schrijf voor de start van het WK veldrijden een Gouden Cross-ploeg in en krijg er een gratis team bij
Komend weekend vindt de apotheose van het veldritseizoen plaats. In het Nederlandse Hoogerheide strijden de renners om de felbegeerde regenboogtrui. Met de Gouden Cross kan je jouw eigen droomploeg samenstellen en zo prachtige prijzen scoren. Schrijf je voor de start van de wedstrijd bij de beloften (zaterdag 4 februari om 13 uur, red.) een ploeg in, krijg je er zelfs een gratis team bij.
345 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerdirk Driessens
Tarik Akan
rita vdbergh
Tisomzeep
Dalvin Seraus