Krakers die cameraploeg bedreigden riskeren celstraffen
De krakers die het leegstaande pand aan het Stapelplein in Gent in november bezetten en een cameraploeg van de VRT bedreigden toen die er wilde komen filmen, zijn deze middag voor de correctionele rechter verschenen. De beklaagden waren echter niet aanwezig op de zitting.
Ze staan niet terecht voor het kraken zelf. Toen zij in het pand waren, was de nieuwe krakerswet nog niet in werking getreden.
De beelden van de twee krakersfamilies die de cameraman en de klankman van de VRT omsingelden terwijl die in hun bestelwagen schuilden, gingen overal rond. Het voertuig van de journalisten kon niet wegraken omdat een kraker zijn wagen op de openbare weg had geplaatst en zo de doorgang belette. “De situatie was zeer bedreigend. De krakers voelden zich opgejaagd, maar ze hebben de feiten wel gepleegd”, opperde de procureur.
De man die met zijn auto de weg versperde, riskeert een celstraf van zes maanden en een boete van 600 euro. Voor de anderen is vier maanden cel gevorderd en een boete van 600 euro.
"Echt bedreigd?"
De advocaten van de twee families die illegaal in het huis woonden, betwijfelen of er wel echt sprake is van een bedreiging. “Het enige wat gebeurd is, is het proberen open te trekken van een autodeur. Er is geen gebaar gemaakt alsof ze de cameraman en de klankman wilden doden of slaan”, klinkt het. “Zou u dit dan niet als bedreigend ervaren?” antwoordde de procureur, die vasthield aan de kwalificatie dreiging tot aanslag op een persoon.
De krakers moeten zich ook verantwoorden voor de diefstal van nutsvoorzieningen. Tijdens hun verblijf in het pand gebruikten ze gas, water en elektriciteit. “Ten nadele van wie was dat?”, vragen de advocaten zich af, aangezien er door een verkoop onduidelijkheid is over wie nu de echte eigenaar van het pand is. Het gaat volgens de verdediging over minieme hoeveelheden. De advocaten vragen voor alle beklaagden de vrijspraak, een verklaring van onontvankelijkheid van de strafvordering of de opschorting van straf.
De krakers waren zelf niet aanwezig in de rechtbank. Volgens advocaat Nicholas De Mot, die verschillende beklaagden vertegenwoordigt, is dat door een miscommunicatie tussen de stadsdiensten en de beklaagden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijnenergie
Wat is het sluimerverbruik van een televisie? En een adapter die nodeloos insteekt? Energieadvies voor jouw woonkamer
Veel gezinnen brengen thuis een groot deel van hun tijd door in de woonkamer. Het is dé plek bij uitstek om gasten te ontvangen en ’s avonds televisie te kijken, te lezen, ... Kortom: te ontspannen. Maar hoe kan je energie besparen in de woonkamer zonder in te leveren op comfort? Mijnenergie.be zet enkele besparingstips op een rijtje. -
UPDATE
Onderzoek naar mogelijk machtsmisbruik van Proximus bij overname concurrent Edpnet
De Belgische Mededingingsautoriteit (BMA) onderzoekt of Proximus misbruik heeft gemaakt van zijn machtspositie bij de overname van zijn in financiële moeilijkheden geraakte concurrent Edpnet. Mogelijk zal de autoriteit de overname tegenhouden. -
22
PROMOJAGERS SUPERTIP. Opnieuw hamsteren bij Albert Heijn: “Héél veel tweede producten gratis”
Supermarktketen Albert Heijn organiseert opnieuw een grote hamsteractie. Voor heel wat producten geldt 1+1 gratis. Volgens Gunther Devisch van Promojagers België zijn vooral Fuze Tea, Ice Tea en brood erg gewild in zijn community. -
-
Relschoppers doen raid op kraakpand. Burgemeester Termont: "Nieuwe wet niet van toepassing"
Nadat op gisteravond een twintigtal personen, vermoedelijk supporters van de harde kern van AA Gent, het gekraakte pand aan het Stapelplein in Gent bestormden, konden we met HLN een kijkje nemen in de woning. De Roemeense familie van dertien is radeloos. "Waarom die agressie tegen ons?" Gents burgemeester Termont laat intussen weten dat de nieuwe wet inzake kraken nog niet is gepubliceerd. "Ze zou trouwens niet van toepassing zijn op dit geval", klinkt het. -
Livios
Zonnepanelen plaatsen: zo snel verdien je je installatie op dit moment terug
Zeker in tijden van hoge energieprijzen zijn zonnepanelen een slimme investering. Ze bieden een mooi rendement aan een gunstige prijs. Maar hoe snel heb je je investering effectief terugverdiend? Dat hangt af van meerdere factoren. Bouwsite Livios zet ze voor jou op een rijtje. -
Vergeet de minitas: XL-totebags zijn deze lente de grootste trend
Berg die minitassen voorgoed op en laat je innerlijke Mary Poppins stralen met een praktische én stijlvolle XL-tas. De big shopper maakt dit voorjaar eindelijk haar grote comeback. -
2
Kleine giraf geboren in Pairi Daiza: dit zijn de eerste beelden van het jong
In dierenpark Pairi Daiza is vanmorgen een giraf geboren. Het kleintje kwam om 4.09 uur ter wereld, meet 150 centimeter en is ongeveer 70 kilogram zwaar. Het geslacht is nog niet vastgesteld, maar volgens Pairi Daiza eet het jong alvast goed.
34 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerDenis Stock
Jan Delafontaine
Christine Laevers
Denis Stock
Daniël Gyssens