Karel De Gucht pleit voor oppositiekuur Open Vld, sluit nieuwe verkiezingen “nog voor de zomer" niet uit
Oud-partijvoorzitter Karel De Gucht pleit voor een oppositiekuur voor zijn Open Vld. Dat verklaarde hij gisteren in een interview met TV Oost.
“Als je slechte kaarten hebt, moet je passen”, steekt De Gucht van wal, doelend op de slechte verkiezingsuitslag voor de Vlaamse liberalen. “Ik denk niet dat er in de partij ongerustheid heerst om in de oppositie te belanden. Maar wordt het wel gegund?”, vraagt hij zich af. “Ik denk dat veel partijen eerder oppositie willen voeren, dan deel willen uitmaken van een regering.”
“Of we nu in de richting van paars-geel (met de PS en N-VA) of paars-groen (met de PS zonder N-VA) gaan, is in beide gevallen een slaagkans van 50 procent ‘zeer optimistisch’. Het zou best kunnen dat we er niet uit geraken met de onderhandelingen”. Gevraagd of dit de weg openzet voor nieuwe verkiezingen antwoordt de oud-Europees Commissaris “dat er wel wel iets moet gebeuren”, en dat dit in een democratie inderdaad “nog voor de zomer” tot een nieuwe stembusslag leidt.
De Gucht wil de Belgische situatie niet afschuiven op een louter Vlaams-Waalse tegenstelling, eerder op een socialistische, dan wel liberale visie over hoe het land geleid moet worden. Hij is daarbij streng voor de Franstalige socialisten. “Indien de PS niet bereid is om serieuze toegevingen te doen, vrees ik dat er gewoon geen regering komt.”
Nieuwe verkiezingen waarbij N-VA en Vlaams Belang mogelijk een meerderheid halen, betekent volgens De Gucht niet meteen het einde van België. “De kans dat dit land over dertig jaar nog bestaat, is groter dan de kans dat ik er dan nog ben”, besluit de 65-jarige minister van Staat.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
De seingever sterft uit, zelfs nu koersen hen 30 euro betalen: “Vorige week was er ruzie met iemand die niet wou wachten. Resultaat: een gebroken pols”
-
OPROEP. Gebruik jij snus?
Gebruik jij snus? Nicotine- of tabakszakjes zijn razend populair in het Belgisch voetbal. Ook aan de schoolpoort of in de aula duiken ze steeds vaker op. In elke buurtwinkel zijn de ronde doosjes met felle kleuren en exotische smaakjes te koop. Onze journalist zoekt daarom Vlaamse jongeren (jonger dan 25) die willen vertellen waarom ze snus gebruiken. Geeft het je een kick? Wanneer gebruikte je het voor het eerst? Hoelang doe je het al? -
Karel De Gucht legt schuld van moeizame formatie bij de kiezer: “De kiezer moet weten wat hij doet”
Dat de regeringsvorming in België niet van een leien dakje loopt, is ook de schuld van de kiezer. Dat zei oud-minister en voormalig Europees commissaris Karel De Gucht (Open Vld) vandaag tijdens zijn passage in De afspraak op vrijdag. Het is immers de uitslag van verkiezingen die de formatie zo moeilijk maakt. -
-
Mijnenergie
Hoeveel meer betaal je vandaag voor een vast tarief dan vóór de energiecrisis?
-
Spaargids.be
Deze bank biedt nu tot 2,5 procent rendement op je spaarcenten
Bij heel wat banken wordt er nog getwijfeld om de rentes op spaargeld - flink - te verhogen. Bij Santander Consumer Bank is dat echter niet het geval. Daar verhoogde men gisteren (5 juni) de rente naar ruim 2%. Hiermee is deze Spaanse bank nu dé uitschieter wat betreft spaarrendementen binnen ons land. Spaargids.be overloopt de nieuwe cijfers. -
PREMIUM
Twee arrestaties in Nederland na ontdekking van aanslagplannen in België
Een jonge Eindhovenaar (16) is opgepakt omdat hij contact zou hebben met IS-aanhangers om plannen te smeden voor een aanslag. Hij werd begin mei thuis gearresteerd en zit nog vast. Dinsdag werd hiervoor ook een negentienjarige jongen in Deventer aangehouden. Dat bevestigt het Openbaar Ministerie na vragen van het Eindhovens Dagblad.Eindhoven -
PREMIUMUpdate
Hevige brand op school Mosa-RT in Maaseik: “Eindwerken van 300 leerlingen allemaal verwoest”
Maaseik
73 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerMartine Rochtus
Fonske Beys
luc van duyse
Daniel Scheys
Lucie Vervaeke