Jupiler pakt uit met ‘1+1 gratis’-actie, maar niet iedereen is er even gelukkig mee
AB InBev heeft het nieuwe jaar ingezet met een stevige promotieactie. Wie een bak Jupiler koopt (24x33cl), krijgt er een bak gratis bovenop. Niet te missen voor bierliefhebbers die een koopje willen doen, maar niet iedereen is even enthousiast. Volgens het Vlaams expertisecentrum Alcohol en andere Drugs (VAD) is de actie “een slechte zaak”.
Delen per e-mail
“Ik denk niet dat ik al ooit een dergelijke promo gezien heb”, zegt Gunther Devisch van Promojagers België. Hij beheert een Faceboookgroep waarin leden de strafste koopjes met elkaar delen. Hij weet dus waarover hij het heeft. “Sinds maandag wordt er veel over de actie gesproken in de groep. Normaal gezien gaat het voor zoiets om ‘2+1 gratis’-acties. ‘1+1 gratis’ is uitzonderlijk.”
15,99 euro
Met de actie komt een bak Jupiler (24x33cl) nu op 7,99 euro of 15,99 euro voor de twee bakken. “Bij Makro is de prijs zelfs nog lager”, weet Devisch. “Daar betaal je maar 15,69 euro voor twee bakken.”
“Dit is een van de vele promotiemechanismen die we op de Belgische markt gebruiken” zegt AB InBev-woordvoerster Laure Stuyck aan onze redactie, zonder daar verder op in te willen gaan. Ze zou volgens haar al eerder gebruikt zijn door de brouwer, voor andere merken.
Of de campagne de tegenvallende consumptie van pils bij AB InBev wat moet aanzwengelen? “De biermarkt staat onder druk, dat klopt, maar ik weet niet of je het ene zomaar aan het andere moet koppelen. Andermaal, het is onderdeel van onze strategie en daarover communiceren we niet.” (lees hieronder verder)
Volgens het Vlaams expertisecentrum Alcohol en andere Drugs (VAD) zou de actie alcoholgebruik echter in de hand werken en dat is geen goede zaak, zo klinkt het. “De prijs is doorslaggevend als het gaat om de consumptie van alcohol”, aldus directeur Marijs Geirnaert in Het Nieuwsblad. “Een aantal jaar geleden ging de prijs van sterke drank door allerlei taxaties sterk naar omhoog en we zagen dat de consumptie afnam. Voor wijn en bier werd die prijsstijging niet doorgevoerd en dus zijn mensen sneller geneigd om terug naar de klassieke pils te grijpen.”
Autosalon
Stuyck drukt erop dat AB InBev echter ook inzet op sensibilisering rond verantwoord alcoholgebruik, getuige daarvan de campagne die momenteel loopt naar aanleiding van het Autosalon. “We hebben de bekende brouwersslogan ‘Bier met liefde gebrouwen, drink je met verstand’ omgevormd tot een slogan voor autoconstructeurs. Die klinkt ‘Een auto met liefde gebouwd, gebruik je met verstand. Drink niet als je rijdt. Jupiler’. De slogan zit net na een hele reeks autoreclames die nu op radio en tv passeren. Zo hopen we de consument duidelijk te maken dat je beter niet drinkt als je rijdt.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Loopbaanbegeleiding: hoe werkt het en hoe weet je of het iets voor jou is?
Uitgekeken op jouw job? Knaagt er iets, maar kan je niet goed zeggen wat? Heb je het helemaal gehad met jouw bedrijf of sommige collega’s? Weet dat je meestal recht hebt op loopbaanbegeleiding, waarbij je samen met een vaste begeleider je werksituatie onder de loep neemt. Jobat.be vat de essentie samen. -
AB InBev experimenteert nu ook met grotere blikjes Jupiler
In de supermarkten biedt AB InBev nu ook blikjes bier aan van 35,5 cl, als extra optie naast de gebruikelijke 33 cl. Dat bevestigt de Belgische brouwer. Of de grotere blikjes een blijver worden, hangt af van een evaluatie.Het gaat om een tijdelijke promotie, aldus de brouwer, waarbij consumenten 2,5 cl gratis krijgen. De blikjes zullen worden aangeboden in een aantal supermarktketens. -
VAD en Stichting tegen Kanker niet te spreken over 1+1-actie van Jupiler
Marijs Geirnaert van de VAD/De DrugLijn en Mathijs Goossens van Stichting tegen Kanker leggen uit waarom ze niet te spreken zijn over de nieuwe promotieactie van biergigant AB InBev. Het Vlaams expertisecentrum Alcohol en andere Drugs (VAD) en Stichting tegen Kanker zijn de initiatiefnemers van Tournée Minérale, dit jaar aan zijn vierde editie toe. -
-
PREMIUM8
HLN ONDERZOEK. De verborgen labo-oorlog: strijd om geld en territorium zorgde ervoor dat ons land de Braziliaanse coronavariant te laat ontdekte
-
Make-up, wijn of inkt op je leren handtas? Zo verwijder je zelfs de lastigste vlekken
Een foundation- of lipstickvlek op je lievelingstas? Wat je ook doet, ga de vlek niet met water te lijf! Zo maak je de schade alleen maar groter. Ook dure wondermiddeltjes hoef je niet in huis te halen. Dé ideale bondgenoot bij lastige vlekken op je leren tas is goedkoper dan je denkt. Meer zelfs, je hebt het vast in huis. Vaseline is afkomstig van petroleum en slaagt er daarom als geen ander in om vuildeeltjes te capteren zodat je ze makkelijk kan verwijderen. Smeer een royale hoeveelheid van de klassieker op de make-up vlek. Laat even inwerken en verwijder het goedje met een vochtige doek. Herhaal indien nodig. Laat de crème een vette glans na op je handtas? Wrijf het overtollige vet weg met een beetje milde detergent op een zachte doek. -
PREMIUM
Pintje van 30 cl blijft bestaan, maar wordt wel duurder
De Jupiler-zomeractie met grotere pintjes zit erop, maar AB InBev weet van geen ophouden. Cafébazen mogen nu zelf beslissen of 30 centiliter in hun zaak de nieuwe norm wordt - maar de klant zal er dan wellicht wel meer voor betalen. De 'veilige grens' van 10 pinten per week van de Hoge Gezondheidsraad kan intussen de vuilnisbak in. -
Consument
Pintjes van Jupiler deze zomer 5 centiliter groter
Goed nieuws voor wie houdt van een frisse pint. Als je deze zomer Jupiler bestelt op café, zal je glas in plaats van 25 centiliter 30 centiliter bier bevatten. Dat meldt AB Inbev.
59 reacties
ROGER PIESSENS
raf peeters
Leopold Vanhoof
David Borreman
Dirk Bytebier