Jessika Soors (Groen) verlaat Kamer en wordt politiek directeur en woordvoerster van Sarah Schlitz
Groen-Kamerlid Jessika Soors verlaat het federale parlement en wordt politiek directeur en Nederlandstalig woordvoerster van Ecolo-staatssecretaris voor Gendergelijkheid, Gelijke Kansen en Diversiteit, Sarah Schlitz. "Ik stap niet uit de politiek, maar ik stap in het beleid", schrijft ze in een mededeling, waarin ze erkent dat het "geen eenvoudige keuze was".
Delen per e-mail
Soors werkte in Vilvoorde als deradicaliseringsambtenaar toen ze in 2019 de Vlaams-Brabantse Kamerlijst voor Groen trok en verkozen raakte. Ook haar nieuwe baas, Sarah Schlitz is vrij nieuw in de nationale politiek. Ze werd in oktober Kamerlid voor Ecolo in opvolging van Muriel Gerkens en raakte het jaar nadien herverkozen.
Soors wijst erop dat de komende jaren bepalend zullen zijn voor de toekomst van ons land. "Met de opkomst van extreemrechts en groeiende antipolitiek, zijn de uitdagingen op het vlak van gendergelijkheid, gelijke kansen en diversiteit zeer groot. Mijn inhoudelijke expertise is wat me in de politiek heeft gebracht. Nu grijp ik de kans om net rond die thema's aan het beleid te werken. Sarah en ik werkten al samen rond deze thema's in het parlement. Nu krijgen we de kans om het beleid ook echt te gaan bepalen", schrijft ze nog.
Lees ook:
Bewaren
Twitter
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMVilvoorde
Jessika Soors (Groen) verlaat Kamer en wordt politiek directeur van kabinet Schlitz: “Ik wil mijn ervaring gebruiken om mee te werken aan het beleid”
Jessika Soors (Groen) uit Vilvoorde neemt afscheid van de Kamer. Ze wordt politiek directeur en Nederlandstalig woordvoerster van Sarah Schlitz (Ecolo), die staatssecretaris voor Gendergelijkheid, Gelijke Kansen en Diversiteit is in de regering De Croo. “Ik neem geen afscheid van de politiek, maar stap in het beleid”, klinkt het bij Soors. -
PREMIUMDilbeek
Bewoners durven al maanden hun appartement niet meer uit door bende: “Vanaf 19 uur slaan hun stoppen volledig door”
-
PREMIUMPoperinge, Zillebeke
Geert (58) lijdt aan jongdementie, gezin getuigt in documentaire: “Papa wandelde 5 jaar geleden 30 km, nu kan hij met moeite stappen”
-
-
Livios
Daglicht in huis: goed voor je comfort én energiefactuur
Uit een recent onderzoek van de Universiteit Hasselt blijkt natuurlijke lichtinval helemaal bovenaan te staan bij wat we belangrijk vinden voor een maximaal wooncomfort. Maar hoe breng je daglicht tot diep in huis en welke kosten komen daarbij kijken? Bouwsite Livios helpt je op weg. -
Antwerpen
Twaalf bewoners gered door rookmelders bij brand in café De Negen Vaten
Door een kortsluiting is maandagnacht brand ontstaan in café De Negen Vaten vlak bij de Kaaien in het stadscentrum. Twaalf bewoners moesten voor verzorging naar het ziekenhuis. -
PREMIUMVLAANDEREN
Hoe stellen onze vaccinatiecentra hun reservelijsten samen? “Oproep via Facebook zoals in Grimbergen niet het beste idee”
-
Salaris
Boekhouder of financieel analist: dit zijn de lonen in de financiële sector
Boekhouder en verzekeringsadviseur staan naast verpleegkundige, technieker en ICT-verantwoordelijke op de lijst met meest gegeerde profielen in Vlaanderen. Als specialist in finance hoef je dus niet lang naar werk te zoeken. Maar krijg je ook loon naar werken om continu met geldzaken bezig te zijn? Jobat.be zocht het uit.
4 reacties
marcel cloots
Jurgen Herbert
LUDO SPRANGERS
philippe dusablon