INTERVIEW. Voorzitter van de PFOS-onderzoekscommissie: “De politiek heeft een belabberd figuur geslagen”
‘Een aanstormend talent’, ‘een jonge dossiervreter’. De reputatie van Vooruit-fractieleider in het Vlaams Parlement Hannes Anaf (36) was al niet slecht, en vanaf vandaag mag hij zijn naamkaartje opnieuw aanvullen: voorzitter van de Vlaamse onderzoekscommissie naar de PFOS-vervuiling. Zijn ambitie reikt hoog. “Iedereen zal zijn eigen partijbelang moeten overstijgen.” Dit wil hij bereiken en zo wil hij het aanpakken.
Er was een knetterende ruzie binnen de Vlaamse regering voor nodig, maar vandaag schiet de nieuwe onderzoekscommissie over de PFOS-vervuiling dan toch uit de startblokken, meer dan 20 jaar sinds de laatste onderzoekscommissie. Uitverkorene om het heikele dossier in goede banen te leiden is Hannes Anaf: socialist, Turnhoutenaar en jongeling in het Vlaams halfrond. Met zijn twee jaar ervaring als parlementslid is het opmerkelijk dat hij er het voortouw mag nemen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Weyts verplicht dierentuinen om zoogdieren grotere verblijven te geven vanaf 2029
Van tijgers en beren tot de bosmuis en een chinchilla: vanaf 2029 krijgt zowat elk zoogdier een groter en beter verblijf in de dierentuin. Dat meldt Vlaams Dierenminister Ben Weyts (N-VA). -
Leuvense onderzoekers ontdekken nieuwe manier om zeldzame lymfeklierkanker te stoppen
Onderzoekers van de KU Leuven, UZ Leuven en het Vlaams Instituut voor Biotechnologie (VIB) hebben een nieuwe manier gevonden om de groei af te breken van een zeldzaam maar zeer agressief type lymfeklierkanker. Dat heeft de KU Leuven dinsdag bekendgemaakt in een persbericht. Door het gebruik van medicatie kunnen ze de samenwerking tussen twee genen aan banden leggen, die aan de basis ligt van de ontwikkeling van de kanker. -
98
Conner Rousseau dreigt met Vooruit uit stadsbestuur van Ieper te stappen als festival met neonazi’s mag doorgaan
-
-
PREMIUMAlken
Julie (22) verongelukt tijdens roadtrip door Frankrijk: “Ze was de zon in ons leven, stralend en vol energie”
-
Spaargids.be
Vanaf wanneer is een jaarlijkse reisverzekering goedkoper dan een tijdelijke?
Wie een reisverzekering afsluit, heeft de keuze tussen een tijdelijke en een doorlopende of jaarlijkse polis. Wanneer ben je goedkoper af met een tijdelijke verzekering? En wanneer is een jaarlijkse reisverzekering goedkoper? Spaargids.be rekende het uit. -
PREMIUM12
Hoe groot is het risico dat je huisdier besmet raakt met apenpokken?
-
Zot van je handtas in suède? Met deze praktische onderhoudstips hou je ze in topvorm
Geen handtas die meer vakantie-en festivalvibes uitstraalt dat een exemplaar in suède. Helaas is deze topfavoriet veel kwetsbaarder dan andere soorten leder. Suède is nogal gevoelig voor regen en voor vlekken. Enkele tips om je handtas jarenlang mooi te houden.
21 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerRene Van Roosbroeck
Alex Elemans
Jean Gobin
Rene Philips
Paul Boutsen