INTERVIEW. Ludivine Dedonder (PS), de eerste vrouwelijke minister van Defensie: "Een beginnende zelfstandige kan perfect 2 dagen per week bij Defensie komen werken”
Sinds kort deelt een goedlachse jonge vrouw de bevelen uit bij Defensie. Ludivine Dedonder (PS) - ex-journaliste, de helft van een politiek powerkoppel uit Doornik én de eerste vrouw ooit op die post - wil van het leger opnieuw een aantrekkelijke werkgever maken. Voor iedereen. “Een beginnende zelfstandige kan perfect 2 dagen per week bij Defensie komen werken.”
Delen per e-mail
“Sorry dat het niet in het Nederlands is hé”, verontschuldigt Ludivine Dedonder zich. “Ik heb als student nog business seats verkocht aan Vlaamse bedrijven bij Standard en toen sprak ik redelijk goed Nederlands, maar na 20 jaar ben ik wat vocabulaire kwijt. Geef mij nog even, ik ben ermee bezig.”
De 43-jarige Dedonder was één van de verrassingen in de nieuwe regering. “Alleen mijn oma zaliger had dat ooit voorspeld”, glimlacht ze. Parlementslid was Dedonder nog maar een jaar, maar de ex-journaliste heeft wel al 13 jaar op de teller als schepen in Doornik, aan de zijde van haar partner Paul-Olivier ‘Polo’ Delannois, een eigengereide veiligheidsburgemeester. ‘Le sheriff’ noemen ze hem. “Paul-Olivier en ik zeggen altijd ons gedacht, al doen we dat wel op een andere manier”, knipoogt ze. Met Dedonder als eerste vrouw ooit op Defensie wil de PS een nieuwe wind laten waaien op het veiligheidsdepartement. Maar Magnette heeft niet zomaar gekozen voor een frisse verschijning en een stemmenkanon in zijn eigen provincie Henegouwen. “Paul (Magnette, red.) weet dat ik een strenge ben en me snel kan inwerken.”
Toch klonken er frustraties over uw aanstelling. Specialisten in uw partij - zoals ex-Defensieminister en huidig Kamerlid André Flahaut - voelden zich gepasseerd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Multimedia Tijd voor een nieuwe smartphone? Dit zijn momenteel de best beoordeelde (van 150 tot 650 euro)
Er verschenen in eerste twee maanden van 2021 vooral budgettoestellen, in afwachting van de grote golf aan nieuwe high-end smartphones die dit voorjaar weer zal uitkomen. Het is dus de vraag of dit een goed moment is om een nieuwe telefoon te kopen, maar je kunt wel je voordeel doen met een model van vorig jaar tegen een lagere prijs. Onze techredacteur tipt de toestellen die de beste reviews kregen, in stijgende volgorde van prijs. -
Limburg 1 op de 6 in lagere school Sint-Truiden test positief op corona: zeven Limburgse gemeenten zetten buitenschoolse activiteiten stop
De testresultaten van de 280 leerlingen en 25 personeelsleden van kleuter- en basisschool Schuttershof in Sint-Truiden zijn binnen: ongeveer één op de zes blijkt besmet te zijn met het coronavirus. Extra testen op vrijdag moeten duidelijkheid geven over mogelijke nieuwe besmettingen. Vandaag is ook beslist de buitenschoolse activiteiten voor kinderen onder de dertien jaar in Sint-Truiden en zes Limburgse gemeenten preventief tijdelijk te schrappen. Het gaat om Alken, Borgloon, Gingelom, Heers, Wellen en Nieuwerkerken. Allen plaatsen in de omgeving van Sint-Truiden. -
PREMIUM
Dit jaar geen ‘Bob’-sleutelhanger, wel één met Nathan, Philippe, Axelle en andere slachtoffers van dronken bestuurders: “Ik hoop dat de naam van mijn zoon het leed concreter kan maken”
Ook chauffeurs die dronken achter het stuur zitten, krijgen voortaan een sleutelhanger. Maar daarop staat niet Bob. Wel Romina, of Olivier. Stuk voor stuk overleden kinderen en jongeren, slachtoffers van chauffeurs onder invloed van alcohol. Het is de sleutelhanger die je niét wilt krijgen. Ook de namen van Nathan, Philippe en Axelle bungelen vanaf dit weekend in het geel aan een metalen ringetje. Hun ouders getuigen: “Eigenlijk had je gehoopt dat je kind niet aan een sleutelhanger hoefde te hangen.” -
-
Livios Val jij voor de charme van een tiny house? Zoveel kost het je
Om een woning te kopen of te (ver)bouwen heb je al snel een grote som geld nodig waar je jaren voor afbetaalt. Dat verklaart de populariteit van meer alternatieve woonvormen, zoals tiny houses. Daarbij woon je op kleiner en met minder spullen, maar wel met meer financiële vrijheid. Hoeveel betaal je voor zo’n tiny house? Bouwsite Livios vroeg het aan Tiny House Belgium. -
PREMIUM
Antwerpen wil 6.500 bewoners testen, Joods Forum heeft ander idee: "Misschien kunnen ze Joodse wijken eerst vaccineren?"
Nu er in twee Antwerpse wijken waar veel Joden wonen, een opvallende stijging van het aantal coronabesmettingen is vastgesteld - mogelijk met de Britse variant - wil de stad álle 6.500 bewoners laten testen. Het Forum der Joodse Organisaties heeft een ander idee: "Ze kunnen die wijken misschien eerst vaccineren?" -
PREMIUM
Tienen Ruitenwisserfabrikant Bosch Tienen schrapt 400 banen: “Op 12 jaar tijd zijn hier meer dan 1.600 mensen moeten vertrekken”
De directie van Bosch Tienen heeft op een bijzondere ondernemingsraad een herstructurering aangekondigd. Dat meldt vakbond ACV. Het bedrijf wil overgaan tot het schrappen van 400 banen, waarvan 158 bedienden en 242 arbeiders. “Het is al de derde herstructurering sinds 2009. Toen werkten hier nog 2.000 mensen. Nu zijn dat er nog een goeie 400. Op 12 jaar tijd", klinkt het bij een vakbondsafgevaardigde. -
PREMIUM
INTERVIEW. Professor Molenberghs: “Britse variant zal ook in ons land dominant worden”
11 reacties
Jos Dupont
Cyriel Claessens
Gilbert De Vos
Danny Damiaens
Jean Lazoore