INTERVIEW. “Kerst vieren met meer mensen dan je eigen gezin moet kunnen. Maar elkaar drie kussen geven? Laat dat alstublieft”
Ja, er komt binnenkort een advies over hoe we Kerstmis kunnen vieren met méér mensen dan alleen onze gezinsleden. “Dat is zó belangrijk voor wie alleen is. Maar elkaar drie kussen geven: laat dat, alstublieft”, zegt viroloog Steven Van Gucht van Sciensano. En nee, zolang de ziekenhuisopnames niet onder de 100 per dag duiken — we zitten nu aan 380 — moeten we zelfs niet dénken aan versoepelingen. “We kunnen ons geen heropflakkering permitteren. Een derde golf in januari moeten we absoluut vermijden.”
Natuurlijk willen we met Kerstmis en Nieuwjaar als vanouds samenzitten met vrienden en familie — het gourmetstel en de fondueketel staan al klaar, niet? Maar kán dat wel, in deze coronatijden? En valt er hoop te puren uit de dalende cijfers, nu de lockdown zo goed als halfweg is? Moeten we een voorbeeld nemen aan Nederland, waar premier Rutte woensdag al versoepelingen aankondigde en volgens experts kerst met zes gasten zal mogen? Of moeten we nog even op onze honger blijven zitten — dat gourmetstel ten spijt — en wachten tot de regering op 1 december voor het eerst deze lockdown evalueert?
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Een op de zes vrouwen verlaat lokale politiek voor einde legislatuur
-
Mijntelco
Een iPhone voor 179 euro... mét abonnement: doe je voordeel aan zo'n deal?
Om de zoveel tijd pakken telecomoperatoren ermee uit op hun website: interessant ogende smartphonedeals. De nieuwste smartphone van Apple of Samsung tegen een zeer voordelige prijs, in ruil voor een abonnement bij een provider: het doet heel wat klanten overstag gaan. Maar zijn die deals ook voordelig? En zo nee, zijn er dan totaal geen zaakjes te doen? Mijntelco.be pluist het uit. -
Mijnenergie
Tijdens je vakantie thuis niets verbruiken, maar toch betalen: dit kan je eraan doen
Vertrek je binnenkort op vakantie en verbruik je geen energie? Dan lijkt een nulfactuur voor die periode het logische gevolg. Toch zal je in de praktijk ook stroom en aardgas betalen tegen de op dat moment geldende prijzen. Al valt daar wel iets aan te veranderen. Mijnenergie.be legt uit waarom je toch betaalt en hoe je daar een mouw aan past. -
-
PREMIUM
Asielcentrum Koksijde stiekem uitgebreid met 37 (!) onvergunde wooncontainers: “Dat moet je als burger eens proberen...”
-
PREMIUM72
Het grote geld komt niet eens van YouTube: zoveel verdient Acid
Hoe meer zijn video’s bekeken worden, hoe meer Acid, alias Nathan Vandergunst (24), eraan verdient. Maar het echt grote geld blijkt niet eens in de advertentie-inkomsten van YouTube te zitten. Met dit businessmodel verdient Acid zijn geld, en dat is een stuk meer dan de gemiddelde Belg. Maar deals die niet bij zijn persoon en visie passen, weigert hij resoluut: “Anders ben je jezelf niet meer, dan verkoop je je ziel.” -
Mahdi ging te ver, ook voor CD&V: voorzitter zaait verdeeldheid met TikTok-filmpje
Het TikTok-filmpje van CD&V-voorzitter Sammy Mahdi over de Reuzegommers zorgt voor gemor in de Wetstraat, maar ook in de eigen partij. Alleen gebeurt het in stilte. Een partij in zwaar weer toont geen interne verdeeldheid. -
Bijna één op de drie zegt toch plannen te maken om met grotere groep kerst te vieren
54 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageersandra peeters
oswald billiet
Victor Coekaerts
Marco Di Scarpa
Anita Billen