Gratis rechtshulp voor migranten neemt fors af
Het aantal pro-Deozaken bij de Raad voor Vreemdelingenbetwistingen (RVV) liep de afgelopen vier jaar sterk terug. Dat bericht De Standaard vandaag. Tussen 2014 en 2018 nam het aantal pro-Deozaken bij de RVV met 42 procent af, grotendeels het gevolg van maatregelen van de ontslagnemende federale regering.
De regering van voormalig premier Charles Michel voerde in 2016 een grote hervorming door van het pro-Deosysteem. Volgens minister van Justitie Koen Geens (CD&V) werd er te veel misbruik gemaakt van het systeem, bijvoorbeeld door procedures aan te spannen die geen kans op slagen hadden. Onder meer het puntensysteem voor de advocaten, op basis waarvan ze worden uitbetaald, werd herzien.
Daarnaast werd ook de toegang van vreemdelingen tot rechtsbijstand bemoeilijkt: ze moeten nu veel omstandiger bewijzen dat ze onvermogend zijn om recht te hebben op een pro-Deoadvocaat.
Tot slot zijn er nog de retributies die voormalig staatssecretaris voor Asiel en Migratie Theo Francken (N-VA) invoerde voor verblijfsvergunningen van lange duur. Ook voor studentenvisa en andere verblijfspapieren werd een administratieve bijdrage gevraagd. De meeste van die retributies zijn in september wel vernietigd door de Raad van State, omdat de regering niet voldoende aantoonde dat de prijs in verhouding stond tot de geleverde diensten.
De combinatie van maatregelen heeft haar effect niet gemist, blijkt uit het antwoord van minister van Asiel en Migratie Maggie De Block (Open Vld) op een vraag van N-VA-Kamerlid Yoleen Van Camp. Tussen 2014 en 2018 nam het aantal pro-Deozaken bij de Raad voor Vreemdelingenbetwistingen met 42 procent af. "Het is duidelijk dat die maatregelen ontradend werkten", zegt Van Camp. "Het aantal aanvragen loopt terug, en daarmee ook de kosten aan pro-Deoadvocaten om deze procedures te voeren.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Advocaat en tolk vragen in beroep opschorting en werkstraf na jarenlange fraude
-
PREMIUM117
87.000 ambtenaren jonger dan 65 definitief met ziektepensioen: CD&V wil systeem afschaffen
CD&V-Kamerlid Nahima Lanjri dient een resolutie in om het ziektepensioen voor vastbenoemde ambtenaren af te schaffen. Ruim 87.000 ambtenaren jonger dan 65 zijn definitief met ziektepensioen, onder hen zelfs twintigers. “We moeten het systeem afschaffen en radicaal inzetten op re-integratie”, aldus Lanjri, die vorig jaar al aan de alarmbel trok in het parlement. -
Independer
Tot wel 500 euro duurder: waarom kost het meer om een cabrio te verzekeren? En hoe druk je tóch de prijs?
Het zonnige weer krijgt vanaf dit weekend - eindelijk - de overhand en dus worden ook de cabrio’s opnieuw van stal gehaald. Heerlijk toch, zo’n uitstapje met je haren in de wind. Maar wist je dat een cabrio verzekeren duurder uitvalt dan een gewone auto? Independer.be maakt de vergelijking en legt uit waar dat prijsverschil vandaan komt. -
-
Spaargids.be
Deze ziekenfondsen betalen zelfs je zonnebril op sterkte terug
-
Orde van Vlaamse Balies snoeihard voor Francken: “Begrijpt niets van fundamenten rechtsstaat”
De Orde van Vlaamse Balies, die alle advocaten aan de Vlaamse balies overkoepelt, zegt verbijsterd te zijn over uitspraken van voormalig staatssecretaris Theo Francken (N-VA). Die noemde de vernietiging van de verhoogde retributie voor de aanvraag van een verblijfsvergunning door de Raad van State een verkeerd signaal. -
PREMIUM
Roel Vanderstukken: “Ik heb veel goed te maken. Als ik mijn hartproblemen heb overleefd, moet dat de reden zijn”
Wie is de mens achter de bekende kop? En welke vragen heb je nodig om dat te ontrafelen? Psychiater Dirk De Wachter kraakte de code en ontwikkelde voor ons de ultieme vragen waarmee je werkelijk iedereen kan doorgronden. Deze week: Roel Vanderstukken (46). In ‘Familie’ speelt hij al meer dan tien jaar Benny Coppens, een personage dat hij vanbinnen en vanbuiten kent. Zijn eigen karakter, daarentegen, kan hij nog altijd moeilijk doorgronden. “Ik heb een complex hoofd - altijd al gehad”, zegt hij. “Het zou helpen, mocht het daar gewoon eens stil worden.” -
PREMIUM
Ex bracht Tamara (33) om het leven om fortuin aan cryptomunten: “Toen hij die 400.000 euro niet kreeg, sloegen zijn stoppen door”
Sint-Niklaas
29 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerLuc Deboosere
leen hanssens
Emi Hergersberg
Anita Billen
Gerry Cle