Conner Rousseau blijft in Sint-Niklaas wonen en verhuist niet naar Gent voor verkiezingen 2024
Vooruit-voorzitter Conner Rousseau blijft in Sint-Niklaas wonen en verhuist - ondanks hardnekkige geruchten - niét naar Gent. Zo kiest de socialist voor het minste risico.
Wordt het Sint-Niklaas, zijn geboortestad waar zijn moeder ooit burgemeester was of Gent, zijn geliefde studentenstad en oud socialistisch bastion? Anderhalf jaar lang draaide de geruchtenmolen op volle toeren over de plaats waar Vooruit-voorzitter Conner Rousseau zich zou vestigen in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 2024. De kogel is nu door de kerk: hij blijft in Sint-Niklaas. Dat maakte hij vandaag zelf bekend. Daar zal hij de strijd aanbinden met het huidige stadsbestuur. Momenteel draagt N-VA’er Lieven Dehandschutter daar de sjerp en regeert hij samen met Groen en Open Vld.
Veiligere optie
Met Sint-Niklaas kiest Rousseau voor de ‘veiligere’ optie. In Gent zou hij moeten opboksen tegen liberaal burgemeester Mathias De Clercq en groene eerste schepen Filip Watteeuw. In 2018 trokken de socialisten nog samen met de groenen naar de stembus, maar werd Vooruit het ‘kleine broertje’ van de twee. Moest dit verstandshuwelijk nog overeind blijven in 2024, dan zou Rousseau Watteeuw moeten laten voorgaan op de lijst. Bovendien zijn er sinds het najaar hardnekkige geruchten dat burgemeester De Clercq werkt aan een Gentse stadslijst, met CD&V en Vooruit. Ook dan zou Rousseau ‘maar’ tweede man kunnen worden. Nu hij in Sint-Niklaas blijft, lijkt de kans wel groter dat die stadslijst er ook effectief komt.
Komt er nog eens bij dat het een persoonlijke nederlaag zou zijn als Rousseau een pak minder voorkeursstemmen haalt dan De Clercq of Watteeuw. Het is sowieso een politiek risico om te verhuizen voor electorale overwegingen. Denk maar aan het fiasco van Kris Peeters (CD&V) in Antwerpen. Het grote verschil is dat Rousseau wel een diepe band heeft met Gent: hij studeerde er en werkte er voor Vooruit-kopstuk Freya Van Den Bossche.
Bekijk hier nog eens de ‘grandioze’ entree van Conner Rousseau op het congres van Vooruit:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Open Vld en N-VA hebben vragen bij uitbetaling van 1,8 miljoen euro aan voorschotten aan Pukkelpop
Begin deze maand meldden de Vlaamse ministers van Economie en Toerisme, Hilde Crevits (CD&V) en Zuhal Demir (N-VA), dat Pukkelpop 1,8 miljoen euro aan voorschotten voor de geannuleerde editie van vorig jaar uitbetaald zal krijgen. In het Vlaams Parlement zetten donderdag Open Vld en N-VA vraagtekens bij die beslissing. -
Livios
Heerlijk relaxen in eigen tuin: zo geef je de gezelligheid een flinke boost
Nu de zon al enkele dagen van de partij is, trekken we met z’n allen naar buiten om te genieten. Dat lukt des te beter in een gezellige tuin. Heb je groene vingers of net helemaal niet? Dat maakt niet uit. Met deze tips van bouwsite Livios tover je je tuin om tot een uitnodigende ruimte waar je fijn kan vertoeven met familie en vrienden. -
Eerste geval van apenpokken vastgesteld in ons land
-
-
4
De Lijn en MIVB verwachten veel hinder op nationale actiedag
De Brusselse openbaarvervoermaatschappij MIVB verwacht veel hinder door de nationale actiedag op 31 mei. Dat heeft ze donderdag meegedeeld in een persbericht. Ze raadt reizigers aan die dag in een alternatief te voorzien. Ook bij de Vlaamse openbaarvervoermaatschappij De Lijn wordt er hinder verwacht. -
Tweakers
De beste tablets voor elk budget: vier aanraders van onze expert
Surf je graag in alle comfort? Meestal volstaat een smartphone, maar ’s avonds op de sofa of in bed is een tablet met een groter scherm toch net iets aangenamer. Valt kiezen uit het ruime aanbod je zwaar? Technologiesite Tweakers plaatst de vier beste exemplaren van dit moment naast elkaar. -
Spaargids.be
Maakt inflatie je persoonlijke lening duurder? “We evalueren onze tarieven regelmatig”
Inflatie heeft momenteel een flink deel van de wereld in haar greep. Ook Europa, ook België. Het prijspeil van goederen en diensten blijft stijgen en je koopkracht daalt. Maar wat als je net nu een persoonlijke lening wil afsluiten? Spaargids.be vraagt na of dat een goed idee is. -
Jongeren mogen vanaf 16 jaar stemmen voor Europese verkiezingen
Bij de volgende Europese verkiezingen in 2024 zullen ook jongeren vanaf zestien jaar kunnen gaan stemmen. De plenaire Kamer heeft daarvoor een wetsvoorstel goedgekeurd. Enkel N-VA en Vlaams Belang stemden tegen.
34 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerJuul Pallues
jan boden
michel vandewiele
Paul Philippaerts
Jan Vannuffelen