Luchthaven Charleroi dicht voor vertrekkende vluchten door staking, tientallen reizigers weigeren te vertrekken
De luchthaven van Charleroi is sinds 16 uur gesloten voor passagiers die op reis vertrekken. Aanleiding is een gebrek aan beschikbaar veiligheidspersoneel als gevolg van een stakingsactie. De directie onderstreept dat er voor de aankomende vluchten geen gevolgen zullen zijn. Sinds deze ochtend al heerst chaos op de luchthaven. Het is de bedoeling dat de luchthaven dinsdagochtend opnieuw volledig operationeel is.
Een honderdtal mensen stond rond 17 uur te wachten voor de gesloten deuren van de luchthaven. Een uur eerder gingen de deuren dicht omdat er onvoldoende veiligheidspersoneel beschikbaar was om de toestroom van passagiers op te vangen. Sinds 15 uur roept de politie de wachtenden op naar huis te keren, maar tientallen reizigers geven daar geen gehoor aan.
Waarom wordt er gestaakt?
Aanleiding van de chaos is een staking van het personeel van Security Master. Dat verzekert de veiligheid in de luchthaven, maar legde deze ochtend het werk neer. Een deel van het personeel bezette de rondpunten richting de site, waardoor geen enkel voertuig nog door kon. Andere werknemers keerden naar huis terug, zegt Kevin Peeters, vaste vertegenwoordiger van de Franstalige socialistische vakbond FGTB.
Het vakbondsfront had een stakingsaanzegging ingediend vanwege de onvrede van het personeel van Security Master. Ze zijn niet akkoord met de beslissing van BSCA Security - dat verantwoordelijk is voor de beveiliging van de luchthaven - om een toekomstige openbare aanbesteding voor de veiligheidscontroles van de passagiers toe te kennen aan twee operatoren in plaats van één.
Het veiligheidspersoneel is bezorgd over de overname van de huidige agenten door de nieuwe operatoren, alsook over veranderingen op vlak van opleiding en vergoeding.
“De vakbonden van onze onderaannemer BSCA Security blokkeren de veiligheidscontroles. De gijzeling van onze passagiers en het personeel van BSCA door deze actie is simpelweg schandalig”, reageert de communicatiedienst van de luchthaven.
Onvoldoende personeel
Het personeel van het bedrijf Protection Unit, dat gewoonlijk voor andere veiligheidstaken op het terrein wordt ingezet, probeerde de taken van Security Master over te nemen, maar beschikte niet over voldoende personeel om de toestroom van passagiers op te vangen.
Eerder op de dag konden vertrekkende passagiers wel nog de luchthaven binnen. Volgens reizigers ter plaatse moesten de mensen buiten wachten en mochten er slechts 500 per 30 minuten binnen. “Ik sta hier net zoals nog 1.000 anderen te wachten door de staking op de luchthaven”, liet iemand vanop de luchthaven van Charleroi aan onze redactie weten. “Er is chaos, de sfeer wordt onrustig. De deur naar de terminal blijft gesloten.”
Gevolgen voor vliegverkeer
Luchtvaartmaatschappij TUI fly liet weten dat haar twee lijnvluchten naar Tenerife en Murcia van vandaag worden omgeleid naar de luchthaven van Brussel. “De passagiers werden hierover per sms gecontacteerd. We vragen hen om op de oorspronkelijk geplande tijd rechtstreeks naar de luchthaven van Brussel te gaan, aangezien de luchthaven van Charleroi op dit moment niet toegankelijk is en TUI fly daarom ook geen transferbussen kan inleggen”, klonk het.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Jongeren opnieuw gemotiveerd om sneller rijbewijs te halen
Jongeren lijken opnieuw gemotiveerd om sneller hun rijbewijs te halen. Tegenwoordig starten ze net ná hun achttiende verjaardag met rijlessen. Dat blijkt uit cijfers die VTM NIEUWS opvroeg. Hoofdreden is onafhankelijkheid, zodat ze op élk moment zélf kunnen beslissen waar ze naartoe gaan. Want op het openbaar vervoer, daar rekenen ze al lang niet meer op. -
PREMIUM1
Van Willy Sommers tot Rammstein, van Pele tot Lady Gaga: iedereen zet zijn krabbel voor Dimi (behalve Madonna en Bob Dylan - voorlopig)
Ze staan in schriftjes, op platen, foto’s en affiches, soms zelfs op een drumvel. En het zijn er veel, héél veel. Met een verzameling van zo’n 23.000 handtekeningen van bekende voetballers, politici en artiesten is Antwerpenaar Dimitris Papanikitas (48) naar alle waarschijnlijkheid de grootste ‘filograaf’ van ons land (*). “Als ik mijn collectie morgen verkoop, kan ik een schoon, groot huis kopen, maar dat doe ik niet. Ik ben een verzamelaar, punt.” -
PREMIUM
INTERVIEW. Vader Jan (70) en zoon Bram (40) stonden zij aan zij op proces Reuzegom: “Wij zijn allebei idealisten”
De Antwerpse strafpleiters Jan (70) en Bram (40) De Man zijn in het ware leven vader en zoon, op kantoor zijn ze collega’s. Op het Reuzegom-proces, waar ze optraden voor Kletsmajoor en Shrek, stonden ze zij aan zij. In dit dubbelinterview spreken ze over de rol van de media in de zaak-Reuzegom, over een verlaging van de maximumstraffen en over het Plopsa-rapport van hun collega Christine Mussche: “Zo’n rapport mist elke grond van objectiviteit.” -
-
Tel jij dit weekend mee huismussen voor Vogelbescherming Vlaanderen?
Vogelbescherming Vlaanderen organiseert dit weekend, op 25 en 26 maart, het huismussentelweekend. Dat doet de vereniging al ruim twintig jaar, dit jaar wordt er zelfs een campagne 'Vermust' aan gekoppeld. De voorbije jaren zag Vogelbescherming Vlaanderen het aantal huismussen drastisch afnemen, een gevolg van klimaatverandering en andere milieuproblemen. -
Bijna 85.000 katten en iets meer dan 97.000 honden geregistreerd vorig jaar: dit waren de populairste rassen (en namen)
In 2022 werden in Vlaanderen bijna 85.000 katten en iets meer dan 97.000 honden geregistreerd. Dat bericht ‘De Zondag’ op basis van cijfers van Vlaams minister van Dierenwelzijn Ben Weyts (N-VA). De cijfers liggen lager dan in coronajaren 2020 en 2021. -
HLN Shop
Voor nog geen 200 euro vliegen én slapen in Venetië, Berlijn of Londen: de scherpste reisdeals op een rij
Kriebelt het om op vakantie te vertrekken, maar wil je er niet te veel geld aan spenderen? Wie het slim aanpakt, kan ook voor een klein budget een leuke reis ondernemen, binnen én buiten Europa. ‘Low cost’ maatschappijen overtroeven elkaar met de meest interessante pakketreizen. HLN Shop helpt je bij het kiezen van een vakantie op jouw maat. -
Tweakers
Een topsmartphone voor amper 175 euro: onze techexpert toont waar je kwaliteit krijgt voor een beperkt budget
Niet iedereen wil of kan zomaar 1.000 euro of meer ophoesten voor een nieuwe smartphone. Donovan Kerssenberg, expert in het segment smartphones bij technologiesite Tweakers, tipt zijn drie absolute aanraders van het moment voor een kleiner budget: minder dan 250 euro, 250 à 500 euro en meer dan 500 euro.