Alles in het werk gesteld om Jürgen Conings terug te vinden, zegt federaal procureur
Alles is in het werk gesteld om de voortvluchtige militair Jürgen Conings terug te vinden. Dat heeft federaal procureur Frédéric Van Leeuw woensdag verklaard. Hij reageerde daarmee op uitspraken van Serge Lipszyc, de voorzitter van het Comité I. Die had vorige week gewezen op krachten binnen de staat die extreemrechts willen bevoordelen. "Mocht Jürgen Conings Mustafa geheten hebben, dan denk ik dat de zaken anders zouden verlopen zijn", klonk het fors.
Conings is de korporaal met extreemrechtse sympathieën die aan de haal ging met zwaar wapentuig uit de kazerne van Leopoldsburg. Er werd een indrukwekkende zoektocht op het getouw gezet om de man terug te vinden, maar tevergeefs. Enkele weken later werd Conings levenloos teruggevonden in een bos in Dilsen-Stokkem.
"We kunnen achteraf blijven praten over het feit dat het lichaam op 150 meter lag van de plaats waar de zoektocht was gestopt, maar we hebben alle mogelijke middelen gebruikt om hem terug te vinden. Ik stond aan het hoofd van de operaties. Hij genoot geen enkele bescherming. De vraag die we moeten stellen, gaat over uiterlijke tekenen van extreemrechts. En daar valt misschien een en ander te herkaderen", aldus Van Leeuw op de RTBF-radio.
Lipszyc is woensdagnamiddag in de Kamer uitgenodigd voor een zitting achter gesloten van de begeleidingscommissie van de Comités I en P, over zijn uitspraken in het magazine Wilfried.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tweakers
Een topsmartphone voor amper 175 euro: onze techexpert toont waar je kwaliteit krijgt voor een beperkt budget
Niet iedereen wil of kan zomaar 1.000 euro of meer ophoesten voor een nieuwe smartphone. Donovan Kerssenberg, expert in het segment smartphones bij technologiesite Tweakers, tipt zijn drie absolute aanraders van het moment voor een kleiner budget: minder dan 250 euro, 250 à 500 euro en meer dan 500 euro. -
Vergeet de minitas: XL-totebags zijn deze lente de grootste trend
Berg die minitassen voorgoed op en laat je innerlijke Mary Poppins stralen met een praktische én stijlvolle XL-tas. De big shopper maakt dit voorjaar eindelijk haar grote comeback. -
Nog steeds niet duidelijk wanneer Jürgen Conings precies stierf
Na vijf maanden onderzoek is het nog steeds niet uitgemaakt wanneer Jürgen Conings precies overleden is. Dat berichten Het Nieuwsblad, Het Belang van Limburg, De Standaard en de Gazet van Antwerpen zaterdag. -
-
Meer dan 100.000 morning-afterpillen terugbetaald in 2021
In 2021 werden 100.321 morning-afterpillen terugbetaald. Dat zegt federaal minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke (Vooruit) zaterdag in La Libre Belgique. Sinds april 2020 is deze pil gratis, ongeacht de leeftijd. -
Topman Comité I wijst naar extreemrechts binnen de staat in nasleep zaak Jürgen Conings: “Had er niemand belang bij dat hij nooit werd teruggevonden?"
“Als Jürgen Conings Mustafa had genoemd, zou het anders zijn gelopen.” Dat vertelt Serge Lipszyc, voorzitter van het Comité I, dat toezicht uitoefent op de inlichtingendiensten, in een explosief interview met het magazine ‘Wilfried’. Hij zegt dat sommigen binnen de Belgische staat er baat bij hebben “extreemrechts te promoten” en hij noemt Filip Dewinter een spion van de Chinezen. -
Belgische steden doen opnieuw het licht uit voor Earth Hour
Op verschillende plaatsen ter wereld en ook in België gaat het licht vanavond een uur lang uit tijdens Earth Hour. Met de actie zet het Wereldnatuurfonds WWF de strijd tegen de klimaatverandering in de kijker. -
Livios
Ligt je terras er vuil bij? Met deze tips maak je het kraaknet zonder het te beschadigen
Maak nu alvast even tijd om je terras grondig te reinigen, zodat je er straks optimaal plezier aan beleeft. Met deze onderhoudstips van bouwsite Livios maximaliseer je je genot en minimaliseer je mogelijke schade en, dus, kosten.