250 scholieren krijgen thuis les door psychische problemen
Rode Neuzen DagDe groep jongeren die niet meer naar school kan als gevolg van psychische problemen, neemt toe. Dat laat zich voelen bij Bednet: jaar na jaar stijgt daar het aantal aanvragen van jongeren met psychische kwetsbaarheid. Na kanker is het de voornaamste reden voor internetonderwijs.
Delen per e-mail
Bednet zorgt ervoor dat kinderen en jongeren die tijdelijk niet naar school kunnen de les van thuis uit kunnen volgen, door met een camera in contact te staan met de klas. De redenen waarom die kinderen en jongeren niet op dagbasis naar school kunnen, zijn uiteenlopend. Ze zijn langdurig afwezig door kanker, ziekte, operatie, ongeval, zwangerschap of psychische kwetsbaarheid. Die laatste groep neemt duidelijk toe. Alleen al het voorbije schooljaar kwamen er voor psychische kwetsbaarheid meer dan 250 aanvragen binnen bij Bednet. Vijf jaar geleden waren dat er zo'n 20. Daarmee was psychische kwetsbaarheid, na kanker, de voornaamste reden waarom internetonderwijs via Bednet werd aangevraagd voor jongeren. Het gaat om bijna 25 procent van alle aanvragen.
Directeur Els Janssens van Bednet: "We zullen samen met scholen, gezinnen en experten verkennen hoe we deze groei kunnen verklaren, welke noden deze leerlingen hebben op vlak van onderwijs, en welke rol het gebruik van Bednet tijdens afwezigheid kan spelen.”
Soms zijn pesterijen de oorzaak van die psychische problemen. Maar vaak ligt de oorzaak ook elders. Bednet is hoe dan ook heel belangrijk: "Het verbindt kinderen en jongeren met hun eigen klas. Het is een middel om betrokken te blijven bij de klas en het onderwijs."
Voor jongeren met psychische kwetsbaarheid wordt Bednet ingeschakeld na overleg met een behandelende arts én de school. De focus is de re-integratie van de jongere op school. Bednet is gratis, zowel voor de Bednetter als voor de school.
Lees ook het verhaal van Sofie Peeters, die haar 14-jarige zoon al maanden thuis houdt door psychische problemen die voortkomen uit pesterijen (HLN+).
Rode Neuzen Dag kent vandaag zijn finale. Met het ingezamelde geld helpt Rode Neuzen Dag onze jongeren sterker te maken, vooral op scholen. Samen met meer dan 2 miljoen lezers gaat HLN voor #generationstronger. Als elke HLN-lezer slechts 1 euro bijdraagt, kan Rode Neuzen Dag een recordsom ophalen in de laatste rechte lijn. Het enige wat je daarvoor moet doen, is een sms sturen. Dat doe je door NEUS te sms’en naar 4666. Met slechts 1 euro kan je dus een wereld van verschil maken. Of het is gelukt, verneem je tijdens de grote liveshow op VTM om 20.40 uur.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Salaris
Deze 3 sectoren betalen een hoog startersloon
Je eerste loon is iets om naar uit te kijken. Afhankelijk van de sector waarin je aan de slag gaat, kan dat nogal verschillen. Jobat.be belicht drie sectoren met een aardig bruto maandloon voor starters en legt uit welke soort jobs je er vindt. -
Wielrennen5
Niet iedereen start in de drie heuvelklassiekers, wie rijdt de komende week waar?
Het Ardense drieluik staat voor de deur. De Amstel Gold Race, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik zijn traditioneel de slotakkoorden van het klassieke wielervoorjaar. Wie komt nog waar in actie? En wie zijn dus geschikte transfers in jouw Gouden Klassiekers-ploeg? Een blik op de programma’s van de toppers. -
A. (19) werd ge(cyber)pest, maar kon niet op leerkrachten rekenen: “Vaak met ogen vol tranen in de klas gezeten”
Tijdens de maand november nemen Rode Neuzen Jongerenreporters over heel Vlaanderen de verslaggeving over Rode Neuzen Dag op zich. In Antwerpen interviewde studente Emanuelle (19) verschillende leeftijdgenoten die met mentale, fysieke of sociale problemen kampen. Als reporter sprak zij met A., die in de middelbare school zware pesterijen moest ondergaan. -
-
Film
Doodzieke ‘Star Wars’-fan krijgt nieuwe film in exclusieve voorvertoning te zien
Een terminaal zieke man die grote fan is van de ‘Star Wars’-filmreeks mag samen met zijn zoon ‘The Rise Of Skywalker’ bekijken, nog voor de première. Producent Disney gaat in op een verzoek voor een voorvertoning van het centrum in het Britse Waterlooville waar de man wordt verzorgd. -
4
Stickeractie van Rode Kruis van start, en ‘meneer de burgemeester’ zag dat het goed was: “Hopelijk betere opbrengst dan vorig jaar”
De stickeractie van Rode Kruis-Vlaanderen, dat zestig kaarsjes uitblaast, is donderdagochtend van start gegaan in het Oost-Vlaamse Sint-Niklaas. "Opnieuw geen vrijwilligers aan de kruispunten, maar verkoop via vaste standplaatsen in openlucht, bij Delhaize, lokale handelaars en online", zegt woordvoerster Nena Testelmans. Vorig jaar haalde een alternatieve stickeractie opvallend minder op, maar Rode Kruis-Vlaanderen hoopt dit jaar op beterschap. -
Zoon (14) van Sofie gaat al maanden niet meer naar school: “’Hey dikzak’, zeiden ze. ‘Eet anders nog wat meer‘”
En óf Rode Neuzen Dag nodig is. In Kapellen houdt een dokter een 14-jarige jongen al maanden thuis van school door psychische problemen die voortkomen uit pesterijen. Sinds deze week krijgt hij les via Bednet - zijn enige lijn met de buitenwereld. "Kijk rond. Deze vier muren. Dat is zijn leven. Allemaal dankzij pesten." -
PREMIUM245
Volgens deze nieuwe simulaties komen versoepelingen op 8 mei te vroeg: “Dan stevenen we af op vierde golf”
14 reacties
Bart Vrancken
Christine Laevers
Ronny Cuypers
Pieter Verhulst
Jane Doe