Vaccinatiecentrum in sporthal Beveren en gemeenschapscentrum De Route voor regio Waasland Noord-Oost
WaaslandDe burgemeesters van de gemeenten Beveren, Kruibeke, Sint-Gillis-Waas, Stekene en Zwijndrecht hebben beslist om twee vaccinatiecentra op te richten in de regio. Er komt een vaccinatiecentrum in de oude sporthal in de Klapperstraat in Beveren en een tweede in gemeenschapscentrum ‘de Route’ in Sint-Gillis-Waas.
Delen per e-mail
Elk centrum zal starten met vier zogenaamde vaccinatielijnen. Afhankelijk van de beschikbaarheid van het vaccin en het beschikbare zorgpersoneel kan er verder opgeschaald worden naar 6 vaccinatielijnen. De Eerstelijnszone Waasland Noord-Oost zal analyseren of er voldoende personeel beschikbaar is om de beide vaccinatiecentra op te starten.
Bevers burgemeester Marc Van de Vijver benadrukt dat de twee vaccinatiecentra gekozen zijn omwille van hun geografische ligging. “Er kan slechts een vaccinatiecentrum per 50.000 inwoners opgestart worden en het zal nu al een hele operatie worden om twee centra vlot te laten draaien in deze zone. Er is immers veel volk nodig om dit van ‘s ochtends tot ‘s avonds te bemannen. Er moet altijd een arts aanwezig zijn maar ook gekwalificeerde mensen die een spuitje mogen toedienen, mensen die zorgen voor de administratie, enz. We denken aan drie ploegen van telkens een twintigtal personen. Dat maakt dus dat we in totaal minstens 120 mensen nodig hebben voor de twee centra.”
De oude sporthal in de Klapperstraat zal enkele maanden niet in gebruik zijn voor de verenigingen. “Maar we beschikken aanpalend ook nog over de topsporthal en de gevechtssportzaal. Het zal wel wat puzzelwerk vragen maar we gaan voor elke vereniging een oplossing zoeken.”
Transportplan
Daarnaast speelt ook mobiliteit een heel belangrijke rol. Alle betrokken burgemeesters streven ernaar dat alle inwoners van hun gemeenten zich makkelijk naar de overeengekomen vaccinatiecentra kunnen verplaatsen. Daarvoor maken de betrokken gemeenten samen een transportplan op. Tussen Kruibeke en Beveren is er bijvoorbeeld geen rechtstreekse verbinding met het openbaar vervoer. “De mobiliteitsambtenaren gaan zo snel mogelijk samenzitten”, zegt Kruibeeks burgemeester Dimitri Van Laere. “De bedoeling is zelf bussen in te leggen. We gaan er alleszins voor zorgen dat iedereen in het vaccinatiecentrum geraakt.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zwijndrecht
Politie controleert fietsverlichting op kruispunt Statiestraat
De politie van Zwijndrecht heeft maandagochtend van 7 tot 8.15 uur een controle gehouden van fietsen op het kruispunt van de Statiestraat met de Laarstraat. -
HLN Drive
Ken jij alle autologo’s? Doe de quiz
Automerken veranderen geregeld van logo. KIA is het laatste merk in het rijtje. Kan jij de logo’s van de verschillende automerken uit elkaar houden? Test je kennis in deze quiz, gemaakt door de redactie van HLN Drive! -
Apple Watch Series 7 krijgt functie om bloedsuikerwaarden te meten
-
-
Doel
Vernieuwingswerken aan jachthaventje Doel uit de startblokken
Iets vroeger dan aangekondigd zijn de vernieuwingswerken gestart in de jachthaven van Doel. De Vlaamse overheid trekt hiervoor 1,8 miljoen euro uit. De werken zijn nodig omdat de kaaimuur aan het verzakken is. -
Multimedia
Deze smartphones hebben de beste camera om mee te filmen
Als je fervent video’s op TikTok of YouTube post, of af en toe een leuke familievideo wil maken, dan weet je hoe belangrijk het is om een smartphone te hebben die in topkwaliteit fillmt. Onze techredacteurs zocht vier goede exemplaren. -
Beveren
Nieuw kunstwerk op kruispunt De Pomp al na enkele dagen aangereden
Een vrachtwagen heeft het nieuwe kunstwerk op het kruispunt De Pomp aangereden en dat slechts enkele dagen na de plaatsing. Schepen van Openbare Werken Raf Van Roeyen (CD&V) gaat bekijken of het werk misschien op een sokkel gezet kan worden. -
Melsele
Heraanleg N70 uit startblokken, ouderraad vrije school blijft kritisch tegenover ovonde
De kop is eraf. Maandagochtend is de langverwachte herinrichting van de N70 in Melsele van start gegaan. De aannemer zal beginnen met de aanleg van twee ovondes. De ouderraad van de OLVG-school blijft echter kritisch tegenover het ontwerp. “Een gewone oversteekplaats met een verkeerslicht voor voetgangers en fietsers was logischer en veiliger geweest”, klinkt het.