Prosperpolder door coronacrisis elk weekend overrompeld door dagjestoeristen: “Grote nood aan extra parking”
ProsperpolderDoor de coronacrisis is wandelen de nationale sport geworden en dat ondervinden ze ook in het afgelegen gehucht Prosperpolder. Door zijn ligging vlakbij het Grenspark Groot Saeftinghe wordt het dorp in de weekends overrompeld door dagjestoeristen. “Er is dringend nood aan een parking om de druk weg te halen”, zegt bewoonster en gemeenteraadslid Laura Staut.
Delen per e-mail
Tussen De Klinge en de Prosperpolder is eind vorig jaar zo’n 120 kilometer aan wandelroutes in kaart gebracht. Het wandelknooppuntennetwerk is in een recordtijd erg populair geworden bij dagjestoeristen. En dat ondervinden ze vooral in Prosperpolder. Door de unieke ligging en het rustige karakter was het gehucht vroeger al een trekpleister voor fietsers en wandelaars. “Sinds de coronacrisis lijken nog meer mensen de weg te hebben gevonden”, zegt Laura Staut. Het gemeenteraadslid voor CD&V woont in de Belgische Dreef vlak naast de beschermde Prosperhoeve. “In het weekend kan het hier erg druk zijn waardoor de parkings in de Sint-Engelbertusstraat en aan de Infokeet vaak vol staan”, legt ze uit. “Dit zorgt ervoor dat deze bijzonder erfgoedlocatie aan charme moet inboeten. Het is dan ook erg belangrijk dat het RUP Prosperpolder definitief vastgesteld wordt. Op deze manier kan de gemeente Beveren de plannen voor een nieuwe parking aan de rand van Prosperpolder, in de Petrusstraat, concreet maken. Deze parking moet de druk uit de dorpskern weghalen. We zijn zeker niet gekant tegen toerisme, maar het moet wel leefbaar blijven voor de bewoners.”
Verlicht fietspad
Laura vraagt aan het bestuur om ook de aanleg van een verlicht fietspad tussen Kieldrecht en Prosperpolder prioriteit te maken. “Dit is een belangrijke schakel. Prosperpolder is tot op heden per fiets enkel bereikbaar via niet-verlichte polderwegen waardoor het ’s avonds vaak onveilig fietsen is.”
Dossier in eindfase
Volgens schepen van Ruimtelijke Ordening Boudewijn Vlegels (N-VA) zijn de plannen voor het RUP Prosperpolder inhoudelijk volledig uitgewerkt. “Dit is in nauw overleg gebeurd met de bevolking van Prosperpolder”, reageert hij. “Er moeten enkel nog verschillende gesprekken gevoerd worden met de hogere overheden rond mogelijke nieuwe woonmogelijkheden en de grootte van de geplande parking. Ik begrijp dat de nood groot is, maar we moeten de procedures eerst doorlopen. De geplande parking in de Petrusstraat is nu nog agrarisch gebied. Er is overleg met Natuur en Bos om de parking een groen karakter te geven, want we willen het landschap natuurlijk niet verminken met een asfaltvlakte. De aanleg van de randparking is echter maar een deel van een veel groter plan voor Prosperpolder. Dat het wat langer heeft geduurd, heeft te maken met de gewijzigde koers rond het Saeftinghedok. Oorspronkelijk zou Doel verdwijnen en wilden we woongebied compenseren in Prosperpolder. Intussen is beslist om Doel te behouden en staat men terug weigerachtig tegenover extra woningen in Prosperpolder. We willen echter wel de mogelijkheid voorzien voor bijvoorbeeld enkele vakantiehuizen. Voor al deze punten is er al veel intens en vaak moeilijk overleg geweest, maar nu zit het dossier in een eindfase. Binnen enkele maanden willen we het RUP aan de gemeenteraad voorleggen.”
Wat het fietspad betreft tussen Kieldrecht en Prosperolder is Vlegels even formeel: “Dit staat niet vrijblijvend in ons bestuursakkoord. De nodige financiering is voorzien in de meerjarenplanning en het zal zo snel mogelijk gerealiseerd worden.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Beveren
Rotary laat Santa Claus 2.000 euro ophalen bij leden voor sociale kruidenier
De Rotaryclub van Beveren heeft een cheque van 2.000 euro overhandigd aan de sociale kruidenier De Brug. Met het geld zullen verzorgingspakketten worden aangekocht. -
Aleksandar Vukotic (Waasland-Beveren) zag winninggoal in het water vallen: “Dacht echt dat het gedaan was”
Aleksandar Vukotic wees met de vinger naar het hoofd na zijn openingsgoal in de 87e minuut tegen Charleroi. Hij scoorde met de kop, maar wou ook aangeven dat zijn maats er best nog enkele minuten het hoofd bij hielden. Dat lukte uiteindelijk niet. Bruno kon met een fantastisch vluchtschot nog de gelijkmaker in doel nagelen. Zuur voor Waasland-Beveren. -
Kruibeke
Dronken bestuurder rijdt tegen auto en brievenbus en vlucht
In de Hemelrijkstraat in Kruibeke reed donderdagochtend een autobestuurder tegen een geparkeerde wagen en een brievenbus. Daarna vluchtte hij weg. -
-
Europa kan antitrustonderzoek beginnen als bedrijven uit EU verdwijnen
-
Energie
Coöperatieve energieleveranciers: wie zijn ze en betaalt u er ook meer?
De grote namen op onze energiemarkt zijn de meeste mensen wel bekend, maar ook kleinere spelers winnen de laatste jaren aan belang. Zo kiezen veel mensen bewust voor een zogenaamde coöperatieve energieleverancier. Mijnenergie.be legt uit hoe die werken en of er ook een voelbaar verschil is op de energiefactuur. -
Deze cognac handtassen moet je zeker hebben in je kledingkast
Hoeveel handtassen heb jij in je kast hangen? En hoeveel van die tassen gebruik je echt? Om nog meer miskopen te vermijden presenteren we je graag dé drie handtassen die iedere vrouw moet hebben. Eén ding hebben ze alvast met elkaar gemeen. Met hun warme cognactint passen ze bij iedere outfit. Ninashop.be selecteert haar favoriete cognac hantassen. -
Zwijndrecht
Nieuw perron is klaar: minder lang wachten aan de overweg
Maandag 22 februari wordt in het station van Zwijndrecht het nieuwe perron richting Antwerpen in gebruik genomen. Aangezien het perron nu voorbij de slagboom ligt, moet die enkel sluiten bij aankomst van een trein. Vanaf maandag zullen dus de wachttijden aan de overweg aanzienlijk verkorten.