NMBS stelt wachtzaal station weer open
BEVERENHet comfort voor pendelaars wordt weer wat beter in het station van Beveren. Na lang aandringen van de gemeente is beslist om de wachtzaal opnieuw de hele dag door open te houden. Na de zomer start ook de bouw van de nieuwe fietsenstalling met 455 plaatsen.
Delen per e-mail
De NMBS bouwde het voorbije jaar de dienstverlening af in het station van Beveren. Pendelaars worden gestimuleerd om gebruik te maken van een ticketautomaat. De loketten zijn hierdoor sinds een tijdje enkel nog in de voormiddag open van 6 tot 13.15 uur, in het weekend is alles dicht.
"We betreuren natuurlijk dat de dienstverlening wordt afgebouwd, maar we stoorden ons vooral aan het feit dat ook de infrastructuur ontoegankelijk werd gemaakt", zegt schepen van Mobiliteit Raf Van Roeyen (CD&V). "We kregen ook bij de gemeente heel wat terechte klachten van pendelaars. Ze konden immers plots geen gebruik meer maken van de wachtzaal en de toiletten. We hebben daarom aangedrongen bij zowel NMBS als Infrabel om hier een mouw aan te passen. Het is toch te gek dat men de mensen buiten zet als er een wachtzaal beschikbaar is. Er is nu afgesproken om de deuren uit te rusten met een tijdslot. Hierdoor zal de wachtzaal terug beschikbaar zijn voor de reizigers op weekdagen én in weekends van 6 tot 20 uur."
Nieuwe fietsenstalling
En ook voor de vele pendelaars die de fiets combineren met de trein is er goed nieuws, want vorige week is met de NMBS ook een timing afgesproken voor de bouw van de nieuwe fietsenstallingen aan het station.
"In september start de sloop van de oude stalling", vervolgt Van Roeyen. "Die zal tijdelijk vervangen worden op een andere plaats. Tegen november moet de nieuwe infrastructuur klaar zijn. Aan het station zelf komt er een overdekte fietsenstalling, die dubbel zo groot wordt met een capaciteit voor 400 fietsen. Daarbij zijn ook enkele plaatsen voor bakfietsen en vier plaatsen met oplaadmogelijkheid voor elektrische fietsen. Aan de zuidzijde van het spoor komen ook nog eens 55 plaatsen. Tot slot voorzien we ook een unit waar men kleine herstellingen aan de fiets kan doen. Er zal ook perslucht beschikbaar zijn om banden op te pompen." In totaal gaat het om een investering van ruim 200.000 euro.
De gemeente zal tegelijk ook een kleine missing link realiseren tussen het spoorwegfietspad en zaal Olympia. In de loop van augustus zal ook het laatste stuk spoorwegfietspad vanaf de Kruibekesteenweg tot in Zwijndrecht klaar zijn.
De werken liepen een lichte vertraging op door een discussie met de aannemer, maar de fundering ligt er al en eerstdaags zal de beton worden gegoten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wielrennen5
Niet iedereen start in de drie heuvelklassiekers, wie rijdt de komende week waar?
Het Ardense drieluik staat voor de deur. De Amstel Gold Race, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik zijn traditioneel de slotakkoorden van het klassieke wielervoorjaar. Wie komt nog waar in actie? En wie zijn dus geschikte transfers in jouw Gouden Klassiekers-ploeg? Een blik op de programma’s van de toppers. -
Hoeveel geld heb je nodig om te rentenieren?
-
Salaris
Deze 3 sectoren betalen een hoog startersloon
Je eerste loon is iets om naar uit te kijken. Afhankelijk van de sector waarin je aan de slag gaat, kan dat nogal verschillen. Jobat.be belicht drie sectoren met een aardig bruto maandloon voor starters en legt uit welke soort jobs je er vindt. -
-
Beveren
Minderjarige verdachten van moord David Polfliet blijven maand langer in jeugdinstelling
De twee minderjarige verdachten die voor de moord op David Polfliet in de jeugdinstelling zitten, blijven nog een maand langer aangehouden. Dat heeft de jeugdrechter in Dendermonde beslist. -
Melsele
Sloophamer staat klaar voor basisschool De Toren: “Dakspeelplaats om ruimte te besparen”
Een aannemer start vandaag met de sloop van een oude vleugel van basisschool De Toren in Melsele. De bekende toren verdwijnt definitief uit het straatbeeld en maakt plaats voor een nieuwbouw. De uitbreiding is broodnodig, want al jaren moet er gebruik worden gemaakt van klascontainers. -
Waasland-Noord
Drie geseinde personen gevat bij controleactie
De politie Waasland-Noord nam woensdagavond en -nacht deel aan een grote provinciale anti-inbraakactie. Er werden drie geseinde personen aangetroffen. Eén van hen werd meteen naar de gevangenis overgebracht. -
Beveren/Sint-Gillis-Waas
Politie legt twee lockdownfeestjes stil
De lokale politie Waasland-Noord heeft zaterdagnacht twee lockdownfeestjes stilgelegd. Op de eerste locatie in Kieldrecht werden negen personen aangetroffen. Bij het tweede adres in Sint-Gillis-Waas liepen zes personen tegen de lamp.