Ibogem vervangt grijze vuilzak door container: “30 procent minder afval als men moet betalen per gewicht”
BeverenDe afvalintercommunale Ibogem is gestart met de verdeling van restafvalcontainers die de bekende grijze vuilzakken vervangen. Als eerste komen de deelgemeenten Kallo en Doel aan de beurt. Tegen oktober moeten alle gezinnen in Beveren over een container beschikken.
Kruibeke was vorig jaar de eerste gemeente in het werkgebied van Ibogem die het diftarsysteem introduceerde voor restafval. Een half jaar later schakelde ook Zwijndrecht over naar het systeem. Nu is Beveren als laatste aan de beurt. “We gaan het gefaseerd opstarten, want Beveren is de grootste gemeente en het gaat hier toch over 20.000 containers die verdeeld moeten worden, een grote logistieke operatie dus”, zegt Jens De Wael, voorzitter van Ibogem. “Bovendien moeten we ook de ophaler tijd geven om over te schakelen.”
Minder restafval
In de andere gemeenten is het effect van diftar al goed merkbaar. De hoeveelheid restafval in Kruibeke daalde met meer dan 30 procent. Per ophaling bieden gemiddeld 60 procent van de inwoners hun restafvalcontainer aan. Er wordt opvallend meer PMD- en GFT-afval aangeboden en er zijn meer GFT-containers en compostvaten in gebruik. “Bij diftar wordt er betaald voor het gewicht dat wordt aangeboden en we zien dat mensen hierdoor toch bewuster selecteren en sorteren”, zegt De Wael. “Het systeem werpt dus wel zijn vruchten af.”
Ibogem is gestart met de verdeling van restafvalcontainers in Doel en Kallo. De container wordt aan je deur of oprit geplaatst en is voorzien van een adresetiket. Vanaf 1 april mogen er geen restafvalzakken meer aangeboden worden en gaat het nieuwe systeem in voege. Kieldrecht en Verrebroek volgen in mei, Vrasene en Haasdonk in juni, Melsele in september en Beveren in oktober. De inwoners krijgen tijdig een e-mail of een brief van Ibogem met alle informatie.
Best geen slotje
Vooraf kunnen inwoners een keuze maken tussen een container van 40, 120 of 240 liter. Er is ook de optie om een slot op je container te plaatsen. “Maar we adviseren om dit niet te doen”, zegt De Wael. “In Kruibeke hebben veel mensen een container met een slot genomen en hebben ze daar nu spijt van. We stellen ook vast dat het bijna nooit voorkomt dat er afval in een andere container wordt gedropt. Dat gebeurde trouwens vroeger ook niet bij de gewone restafvalzakken.”
Delen van zakken
Ibogem raadt inwoners aan om niet te veel rollen restafvalzakken meer in te huis halen. “Men kan best met buren of familie afspreken om een rol te delen voor de laatste restafvalzakken.” Restafvalzakken per stuk kan je kopen bij het onthaal van Ibogem (Schaarbeekstraat 27, Melsele), bij het gemeentehuis (Gravenplein 8, Beveren), bij de permanenties van de deelgemeenten en de technische dienst (Europalaan 2, Beveren). Enkel volle rollen restafvalzakken kan je ruilen na 1 april.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Opnieuw zwaar ongeval op berucht kruispunt Turfbanken met Gemenestraat
Kieldrecht -
PREMIUM
Nieuw woon- en zorgproject Sabot feestelijk geopend: “Deze site moet nu terug een ontmoetingsplek worden voor heel Melsele”
Ruim meer dan 2,5 jaar na de sloop van het parochiehuis, is het nieuwe woonproject Sabot in hartje Melsele feestelijk geopend. Op de site bevinden zich 28 assistentiewoningen voor senioren, 23 sociale appartementen, een dienstencentrum en de bibliotheek van Melsele. Blikvanger is een monumentaal glaswerk dat bij de afbraak gered werd en nu volledig gerestaureerd is.Melsele -
PREMIUM
RESTOTIP. Balls & Glory: “Lunch met kinderen wordt een avontuur”
Op restaurant gaan met je kinderen: niet altijd een gemakkelijke keuze als je de voor de hand liggende frituurkost wil vermijden. Wij deden de test in Balls & Glory in de Sacramentstraat in Sint-Niklaas. Want gehaktballen, dat lusten toch álle kinderen?Sint-Niklaas -
-
Gemeentebestuur biedt inwoners modelbrief aan om 3M in gebreke te stellen: “We mogen zelf geen procedure starten, maar kunnen wel handje helpen”
Zwijndrecht -
vtwonen
Gebruik kattenbakkorrels en koffieprut: met deze tips vermijd je een stinkende vuilnisbak in de keuken
Het is misschien wel één van de minst favoriete spullen in huis: de vuilnisbak. Vaak een doorn in het oog, maar wel essentieel en onmisbaar in de keuken. Nog vervelender wordt het als de vuilnisbak gaat stinken. De inhoud is al geen pretje, maar al helemaal niet als de geur zich door huis verspreidt… bah! Dit kun je doen tegen een stinkende vuilnisbak volgens vtwonen.be. -
Independer
Je auto uitlenen aan je buur of vrienden: zo zit het met de verzekering
Na een met (net iets te veel) drank overgoten zomers feestje vraag je je buren of ze je met je eigen auto even thuis willen brengen. Of je laat je met je eigen wagen voeren door je bob. Maar is dat eigenlijk wel oké voor de verzekering, zomaar je auto uitlenen? Independer.be geeft advies. -
PREMIUM
Van een creatief geschenk tot een rondleiding in de brouwerij: met deze 7 cadeaus verras jij je papa op Vaderdag in het Waasland en Dendermonde
Dendermonde, Sint-Niklaas