Dertig meter lange scheur in wegdek E17 door verzakking: “Oude infrastructuur kreunt onder combinatie van zware regenval en vriesweer”
Zwijndrecht/BeverenKommer en kwel op de Oosterweelwerf. Nadat er dinsdag een put in de weg werd geslagen ter hoogte van Antwerpen-West is de weg nu opengescheurd in Zwijndrecht. En dit over een lengte van maar liefst dertig meter. De oorzaak: een combinatie van de zware regenval de voorbije week en temperaturen die met het vriespunt flirten.
Delen per e-mail
De wegverzakking werd vrijdagvoormiddag vastgesteld ter hoogte van de overbrugging aan de Antwerpsesteenweg in Zwijndrecht in de richting van Gent. Een deel van de berm is beginnen verzakken met een scheur in het wegdek van de rechterrijstrook tot gevolg. Lantis stuurde meteen enkele ploegen ter plaatse om de ernst van de situatie te onderzoeken. “Het gaat om oude weginfrastructuur die nog niet vervangen is”, benadrukt woordvoerster Annik Dirkx. “Voorlopig is er één rijstrook afgesloten, maar voor de herstellingswerken gaan er twee rijvakken dicht moeten. Daarom dat we wachten tot na de avondspits om te beginnen.” De werken starten vrijdagavond om 19 uur en zullen vermoedelijk tot middernacht duren. “Ongeveer een derde van het asfalt in deze rijstrook is gescheurd en dit over een afstand van dertig meter, maar ook de fundering is niet meer in al te beste staat. Het gaat wel om een noodherstelling aangezien de weg in een latere fase binnen enkele maanden nog volledig heraangelegd zal worden.”
Twee verzakkingen op week tijd
Het is al de tweede keer op een week tijd dat het wegdek op de Oosterweelwerf schade oploopt. Dinsdag veroorzaakte dit een monsterfile in de richting van Antwerpen. Ter hoogte van het knooppunt Antwerpen-West werd een put geslagen van een meter lang waardoor verschillende wagens schade opliepen. In de daaropvolgende file gebeurden dan ook nog eens verschillende ongevallen waarbij één dode en twee gewonden vielen. Ook hier ging het om een oud stuk weginfrastructuur.
Bij Lantis vreest men dat dit mogelijk nog kan gebeuren. “Het mag nu wel duidelijk zijn dat het bestaande wegdek zijn beste tijd heeft gehad”, zegt Dirkx. “Het heeft de laatste tijd veel geregend en dan is er nog de combinatie met vriesweer. Water vult scheurtjes in de weg en door het vriesweer zetten die uit en krimpen ze vervolgens weer. We hebben na de verkeerschaos van dinsdag een inspectie gedaan van alle wegen op de werf. Er was toen nog niks te zien op de plek waar nu de nieuwe verzakking zich heeft voorgedaan.”
De fasering van de werken aanpassen om de slechtste stukken van de E17 versneld aan te pakken, is echter geen optie. “De bestaande infrastructuur moet volledig worden vervangen. En de timing pas je niet zomaar even snel aan”, zegt Dirkx nog.
Ook problemen op N451
Het is trouwens niet alleen op de Oosterweelwerf dat wegen beginnen verzakken door de zware regenval. In de Verrebroekstraat (N451) zijn tussen de afrit van de E34 en de rotonde ook enkele diepe putten geslagen. Enkele voertuigen liepen hierdoor ook al schade op. Er zijn intussen waarschuwingsborden geplaatst en er werd een snelheidsbeperking van 30 kilometer per uur ingevoerd. Er is intussen wel al een akkoord over de heraanleg van dit deel van de N451. Er zal een nieuw wegdek worden aangelegd en het fietspad wordt verplaatst naar de bufferzone van het logistiek park.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
HLN Drive
Gebouwd in Gent, enkel te koop op internet: dit is de Volvo C40
De toekomst van Volvo Cars ziet er elektrisch uit, en de nieuwe Volvo C40 Recharge is de meest recente uiting van zijn engagement voor een emissievrije toekomst. De wagen kan alleen online besteld worden en wordt gebouwd … bij ons in Gent. HLN Drive was aanwezig op de voorstelling van de auto. -
Jobs
Werken in de tuinbouw: hoeveel verdien je en welke functieprofielen hebben ze nodig?
Nu de eerste lenteprik is uitgedeeld en met de warmere seizoenen in het verschiet, droom je misschien wel van een carrière in de tuinbouwsector. Jobat.be bekijkt de jobmogelijkheden en het loon dat daar bijhoort. -
indooratletiek
Merel Maes zonder trainer Benny Annecour op EK: “Ik heb haar intussen al een paar keer aan de lijn gehad en ze voelt zich heel goed in de groep”
Hoogspringster Merel Maes is met zestien lentes de jongste telg in het Belgische team op het EK indoor in Torun. Haar trainer Benny Annecour kon helaas niet mee afreizen omdat de delegatie zo klein mogelijk moest gehouden worden. Maar hij probeert zijn pupil zo goed mogelijk bij te staan vanop afstand. -
-
Drie minderjarigen van 16 en 17 jaar opgepakt voor moord op David (42). Daders ook verdacht van andere feiten van gaybashing
In het onderzoek naar de dood van de homoseksuele 42-jarige man van wie het lichaam zaterdag gevonden werd in een park in Beveren, zijn drie verdachten opgepakt op verdenking van moord. Het gaat om drie minderjarige jongeren van 16 en 17 jaar uit Beveren en Antwerpen. Ze lokten de man in de val via een datingapp. De daders zouden zich eerder ook al schuldig hebben gemaakt aan gaybashing. -
Sparen
Wie moet de brandverzekering afsluiten: de huurder of de verhuurder?
Als er brand uitbreekt in een huurwoning, dan kunnen zowel de huurder als de verhuurder aansprakelijk zijn voor de schade. Daarom is een goede brandverzekering noodzakelijk. Spaargids.be belicht de huidige regels. -
Beveren
Lichaam van zwaar toegetakelde man aangetroffen in buurtpark
In de Lesseliersdreef in Beveren is zaterdag het stoffelijk overschot aangetroffen van een man van middelbare leeftijd. Het lichaam was zwaar toegetakeld. Alles wijst op moord, maar de precieze omstandigheden worden nog onderzocht. Er is een onderzoeksrechter gevorderd en zondag vindt een autopsie plaats. -
Beveren
Gemeente overstelpt door aanvragen voor padelterreinen: “Populaire sport, maar er mag ook geen overaanbod komen”
Liefhebbers van padel gaan binnenkort een overvloed aan keuze hebben als ze een balletje willen slaan. De gemeente Beveren vreest zelfs voor een overaanbod. “We worden overstelpt door aanvragen om terreinen te mogen aanleggen”, bevestigt schepen van Sport Katrien Claus (CD&V).