Bouw van nieuw horecapunt Fort Liefkenshoek uit de startblokken: “Ook schuilplaats bij calamiteiten in haven”
KalloCafés en restaurants moeten voorlopig nog de deuren gesloten houden, maar het belet de gemeente niet om op het domein Fort Liefkenshoek in Kallo een nieuw horecapunt te bouwen. Er is een capaciteit voor 70 personen maar op het terras kunnen nog eens 80 mensen zitten. Binnenkort zal er een concessie worden uitgeschreven zodat de zaak eind dit jaar van start kan gaan.
Delen per e-mail
Het dossier van het nieuwe horecatrefpunt ligt al een aantal jaar op tafel maar is nu eindelijk uit de startblokken geschoten. De aannemer is volop bezig met de ruwbouw en het is de bedoeling dat het gebouw eind dit jaar klaar is. Aan het project hangt een stevig prijskaartje van 1,6 miljoen euro. Dat heeft vooral te maken met de moeilijke omstandigheden waarin gebouwd moet worden. Alle materiaal moet immers aangeleverd worden via een smalle toegangspoort tot het fort. Bovendien zijn er ook flink wat extra veiligheidsvoorzieningen in de nieuwbouw. Zo komt er een gesloten luchtcircuit met koolstoffiltering. Bij calamiteiten in één van de chemische bedrijven in de buurt kan het horecatrefpunt dan dienst doen als schuilplaats.
Effect van waterbus
De huidige horecazaak in het poortgebouw biedt slechts plaats aan 35 personen. Al van bij de opening van het belevingscentrum was het de bedoeling om een nieuw horecatrefpunt te bouwen. De nieuwbouw zal plaats bieden aan 70 personen en op het terras kunnen nog eens 80 mensen zitten. Er is ook nog een apart vergaderlokaal voor een 30-tal personen. Voor de kleinsten komt er een speeltuin. “Door corona is het natuurlijk een moeilijk jaar geworden maar voor de uitbraak van het virus zagen we wel een toename van het aantal bezoekers”, zegt schepen van Toerisme Inge Brocken (N-VA). “We zagen ook het effect van de waterbus die intussen aanmeert aan het fort. Via dezelfde waterbus is er opnieuw een verbinding met Lillo aan de overkant. Dit maakt dat dagjestoeristen sneller hun weg vinden. Het huidige horecapunt was dan ook iets te beperkt in capaciteit. We blijven Bourgondiërs en zeker bij een uitstap willen mensen graag ook iets kunnen eten. Normaal gezien moeten de coronaregels tot het verleden behoren als de nieuwbouw eind dit jaar de deuren zal openen.”
Zomer- en winterprogramma
De dienst Toerisme zal in de toekomst ook meer activiteiten op poten zetten in het domein. “We hebben al een aantal geslaagde organisaties achter de rug zoals Halloween maar er liggen nog heel wat andere ideeën klaar voor een gevuld zomer- en winterprogramma”, vervolgt Brocken. “Nu is het belevingscentrum ook open maar door corona moet er met tijdsloten gewerkt worden en ligt het aantal bezoekers lager dan normaal. Het is daarom wel nu de geknipte moment om de bouwwerken uit te voeren. Daarnaast zijn we ook nog volop bezig met een tweede dossier en dat is de uitbreiding van de parking. Tegelijk zal er dan een tweede ontsluiting komen over de omwalling van het fort, iets waar veiligheidsdiensten al langer op aandringen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios Val jij voor de charme van een tiny house? Zoveel kost het je
Om een woning te kopen of te (ver)bouwen heb je al snel een grote som geld nodig waar je jaren voor afbetaalt. Dat verklaart de populariteit van meer alternatieve woonvormen, zoals tiny houses. Daarbij woon je op kleiner en met minder spullen, maar wel met meer financiële vrijheid. Hoeveel betaal je voor zo’n tiny house? Bouwsite Livios vroeg het aan Tiny House Belgium. -
Multimedia Tijd voor een nieuwe smartphone? Dit zijn momenteel de best beoordeelde (van 150 tot 650 euro)
Er verschenen in eerste twee maanden van 2021 vooral budgettoestellen, in afwachting van de grote golf aan nieuwe high-end smartphones die dit voorjaar weer zal uitkomen. Het is dus de vraag of dit een goed moment is om een nieuwe telefoon te kopen, maar je kunt wel je voordeel doen met een model van vorig jaar tegen een lagere prijs. Onze techredacteur tipt de toestellen die de beste reviews kregen, in stijgende volgorde van prijs. -
Een nieuwe auto kopen? Zoveel invloed heeft de CO2 uitstoot van je wagen op de prijs van je verzekering
Is het tijd voor een nieuwe auto? Dan heb je waarschijnlijk al een merk en model op het oog. Maar heb je al eens nagedacht over de milieuvriendelijkheid? De CO2-uitstoot van je auto kan namelijk de prijs van je autoverzekering beïnvloeden. Independer.be legt je uit waar je op moet letten. -
-
Beveren/Stekene Politie Waasland-Noord houdt snelheidscontroles: 82 chauffeurs geflitst, 23 aan de kant gezet
De politie van de zone Waasland-Noord heeft zondag op drie locaties snelheidscontroles met onderschepping gehouden. 826 voertuigen werden gecontroleerd. 82 bestuurders reden te snel. 28 bestuurders werden onderschept. -
VOETBAL 1A Miguel Vieira staat met Waasland-Beveren voor verplaatsing naar Anderlecht: “In onze situatie telt elk punt”
Morgen begint al de 23ste speeldag in onze hoogste afdeling. Waasland-Beveren, voorlaatste, trekt naar het Lotto Park in Anderlecht. Sinds de fusieclub in 1A kwam postvatten, kon nog nooit gewonnen worden in het voormalige Vanden Stockstadion, terwijl de paars-witten dit seizoen thuis ook nog niet verloren. Mission impossible? “Statistieken zijn er om uitgewist te worden”, zegt trainer Nicky Hayen. -
VOLLEYBAL BEKER VAN BELGIË VROUWEN Stijn Morand ziet VDK Gent met 1-3 verliezen in halve finale Belgische beker: “Heel knap volleybal gezien”
De eerste halve finale van de Beker van België tussen VDK Gent en Asterix Avo zorgde voor spektakel en emotie. Het was - zoals ze in Holland wel eens zeggen - een heerlijk potje volleybal. Alles zat erin: spanning, wondermooie momenten in verdediging, sensationele blokacties en adembenemende aanvallen. Zo’n wedstrijd verdiende eigenlijk een volle zaal met begeesterde supporters, die van de ene actie naar de andere geslingerd worden. -
VOLLEYBAL Jean-Paul De Buysscher (Volley Vlaanderen) heeft maar één wens: “Indien mogelijk, laat ons voort volleyballen”
Er groeit een zichtbare bezorgdheid in de sportwereld: in het voetbal, het basketbal en het volleybal, de populairste sporttakken. En dan hebben we het nog niet eens over de andere sportdisciplines, waarbij de opgelegde time-out voor iedere sportieveling sinds maart vorig jaar schrikwekkend lang duurt. Sporten zoals padel en darts floreren, ook het fietsen en het wandelen krijgt een boost. Intussen zijn de teamsporters, jong en oud, hun favoriet tijdverdrijf kwijtgespeeld en staan de sporthallen troosteloos leeg.