Beveren verlengt steun voor sportclubs, handelaars en ondernemers met half jaar
BeverenHet Beverse schepencollege heeft beslist om de steun voor sportclubs, horeca, handelaars en bedrijven met een half jaar te verlengen. Er moet geen huur of concessievergoeding betaald worden en ook een aantal belastingen worden niet geïnd.
Delen per e-mail
Het gemeentebestuur nam vorig jaar een aantal beslissingen om sportclubs, ondernemers, horeca, kmo's en handelaars te ondersteunen voor het financieel verlies dat ze lijden door de coronacrisis en de daaruit voortvloeiende coronamaatregelen. Omdat het coronavirus nog niet uitgeraasd is en voor een aantal sectoren nog steeds strenge maatregelen gelden, besliste het schepencollege om een aantal steunmaatregelen met zes maanden te verlengen en daarna te evalueren.
Sportclubs die gemeentelijke accommodatie huren, worden tijdelijk vrijgesteld van betaling van de huurgelden. Er zijn namelijk geen sportactiviteiten kunnen doorgaan. De maatregel was eerder al genomen tot en met december, maar er zal ook de komende zes maanden geen huur geïnd worden. Betaalde huurgelden voor 2021 worden teruggestort. Dezelfde beslissing is genomen voor handelaars of ondernemers die een pand huren van de gemeente of een concessieovereenkomst hebben. Ze moeten geen huur betalen voor de maanden waarin ze hun deuren moeten sluiten. Bovendien werd de concessie of huurvergoeding ook kwijtgescholden voor de periode waarin de zaken wel konden openen.
Tot slot gaat het om een reeks belastingen die het komende half jaar niet geïnd worden, zoals terrasbelasting, afwijkingen op het sluitingsuur, standgelden marktkramers, de belasting op nachtwinkels, de handelaarsbijdrage, de belasting op mobiele verkoopruimten, de belasting op taxibedrijven en de belasting op koopwaar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Beveren
Symbolische stamboom vereeuwigt Joos Vijd in kasteel Cortewalle
In de inkomhal van kasteel Cortewalle werd een nieuw kunstwerk geplaatst. Het is van de hand van Stefaan van Biesen, een kunstenaar uit Melsele, en kreeg de titel (V)ADER. Het werk verwijst naar Joos Vijd, de illustere schenker van het Lam Gods en vermoedelijke bouwheer van het kasteel. -
Kallo
Bibliotheek verhuist naar kerk: “Maar erediensten kunnen nog steeds plaatsvinden”
Er is een overeenkomst afgesloten tussen de gemeente en de kerkfabriek om de H. Petrus en Pauluskerk van Kallo een nevenbestemming te geven als bibliotheek. De gemeente wil alleen de zijbeuken gebruiken zodat er nog altijd eucharistievieringen kunnen plaatsvinden. -
Haasdonk
Truckchauffeur lichtgewond na kop-staartaanrijding in staart van file op E17
Op de autosnelweg E17 kwam het donderdagmiddag tot een kop-staartaanrijding tussen twee vrachtwagens ter hoogte van de oprit Haasdonk in de rijrichting van Antwerpen. Daarbij raakte één chauffeur lichtgewond. -
-
Kallo
Vrachtwagen gegrepen door goederentrein op overweg Ketenislaan
Een vrachtwagen is vrijdagochtend gegrepen door een goederentrein aan een overweg in de Ketenislaan in Kallo. Er vielen gelukkig geen gewonden en de schade bleef beperkt. -
Zwijndrecht
Nieuw perron is klaar: minder lang wachten aan de overweg
Maandag 22 februari wordt in het station van Zwijndrecht het nieuwe perron richting Antwerpen in gebruik genomen. Aangezien het perron nu voorbij de slagboom ligt, moet die enkel sluiten bij aankomst van een trein. Vanaf maandag zullen dus de wachttijden aan de overweg aanzienlijk verkorten. -
Wat moet ik doen met 100.000 euro aan spaargeld?
-
Energie
7 tips om uw woning veel energiezuiniger te maken
De energiefactuur vertegenwoordigt in veel gezinnen een (te) groot deel van het huishoudbudget. Uw woning energiezuinig maken leidt tot een grotere energie-efficiëntie en is dan ook de beste manier om de kosten serieus te drukken. Mijnenergie.be bekeek de belangrijkste werkpunten.