Broers uit Bertem blijven aangehouden na vondst van cash geld en drugs bij woningbrand
BertemDrie broers uit Bertem blijven aangehouden na de vondst van een aanzienlijke hoeveelheid cash geld en drugs na een woningbrand in de Egenhovenstraat. Het parket van Leuven heeft de onderzoeksrechter gevorderd voor inbreuken op de drugswetgeving en witwassen.
Op woensdag 30 november kreeg politiezone Voer en Dijle omstreeks 08.00u melding van een brand in een woning aan de Egenhovenstraat in Bertem. Brandweer en politie waren snel ter plaatse. Volgens de brandweer ging het om een accidentele brand. Niemand van de bewoners geraakte gewond. Tijdens de bluswerken bleek dat er een aanzienlijke hoeveelheid cash geld aanwezig was in de woning.
“Bij de daaropvolgende huiszoeking door de politie werd in eerste instantie inderdaad een aanzienlijke som geld aangetroffen, maar ook hasj en een kleine hoeveelheid cannabis”, stelt het parket van Leuven. “Een hondenbegeleider met een drugs- en cashhond werd ter plaatse gevraagd om over te gaan tot een grondige zoeking. Tijdens deze zoeking werd bijkomend nog hasj en cash geld aangetroffen. Twee bewoners werden onmiddellijk gearresteerd en tijdens de fouille van één van hen kon men nog een aanzienlijke hoeveelheid cash geld aantreffen. De derde verdachte trachtte zich te onttrekken door in een taxi te stappen, maar werd iets later omstreeks 9.40u gearresteerd door de politie. Ook hij droeg een redelijke som cash geld op zich.”
Inbreuken op de drugswetgeving en witwassen
De verdachten zijn drie broers van 22, 33 en 34 jaar uit Bertem. Tijdens hun verhoor gaven ze ieder een verschillende verklaring voor de herkomst van het geld. De drie verdachten gaven toe in het bezit te zijn geweest van verdovende middelen. Het parket van Leuven heeft de onderzoeksrechter gevorderd voor inbreuken op de drugswetgeving en witwassen. De drie verdachten werden donderdag onder aanhoudingsmandaat geplaatst en dienen komende dinsdag 6 december voor de raadkamer te verschijnen. Het onderzoek wordt verdergezet onder leiding van de onderzoeksrechter.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Het regenweer trotseren? Dat doe je zonder zorgen met deze 15 waterproof én trendy handtassen
Het weer in België is zo grillig dat een regenbui altijd om de hoek loert. Toch hoeft die onvoorspelbaarheid geen domper op de feestvreugde te zijn om jouw mooiste handtas uit de kast te halen. Al kan je natuurlijk ook op safe spelen met deze trendy waterproof handtassen én rugzakken. Beter die waterkringen voorkomen dan genezen, toch? -
TV
“Ik hoef jouw f*cking excuses niet te horen”: trailer tweede seizoen ‘Hacked’ gelost
Goed nieuws voor de fans van de bekroonde jongerenreeks ‘Hacked’, want het tweede seizoen is in aantocht. In de eerste tien afleveringen maakte de kijker kennis met de drie hechte vrienden Nilou (Alicia Andries), Malick (Misha van der Werf) en Adanne (Helena Tengan), die gechanteerd en geteisterd werden door een genadeloze hacker. Maar nu is het tijd voor de andere kant van het verhaal. De fans komen eindelijk wat meer te weten over de hacker zélf. -
Leuven
Stadsmedewerkers nemen steeds vaker de fiets in Leuven: “Aantal elektrische fietsen verviervoudigd op zeven jaar tijd”
Medewerkers van de stad Leuven gebruiken steeds vaker de fiets om hun taken uit te voeren. Daarom investeerde de stad in 51 extra elektrische fietsen. “De investering brengt het totaal aantal dienstfietsen op 150 waarvan 116 elektrisch”, zegt schepen Van Oppens (Groen). -
-
Spaargids.be
De Staat betaalt 2,80% intrest op je geld: hoe interessant is een rekening bij de overheid?
Wie zijn spaargeld minstens een jaar kan missen, kan het op een e-DEPO bij de Deposito- en Consignatiekas van de Belgische Staat zetten. De opbrengst ervan wordt maand per maand vastgelegd. Voor januari was dat 2,40%, voor februari stijgt de rente tot 2,80%. Let wel: je geld moet voor de eerste van de maand op de rekening staan om die maand recht op een rente te hebben. Spaargids.be zet alles op een rij. -
PREMIUMHerent35
Subsidiefraude en belangenvermenging in Herent? Minister plaatst gemeentebestuur onder verscherpt toezicht: “Ongezien in mijn dertigjarige carrière”
Op basis van een forensische doorlichting van Audit Vlaanderen naar mogelijke belangenvermenging en subsidiefraude, heeft Vlaams minister van Binnenlands Bestuur Bart Somers (Open Vld) het gemeentebestuur van Herent onder verscherpt toezicht geplaatst. Koren op de molen van de oppositiepartijen die onomwonden over een blamage spreken. De burgemeester reageert. -
Leuven
Leuven Jazz viert tiende verjaardag met toppers
Met livesets van de Belgische toptalenten Eliott Knuets en ADJA werd zonet de 10de editie van Leuven Jazz voorgesteld. “Van 9 tot en met 19 maart wordt Leuven weer de hotspot voor de liefhebbers van jazz met zo’n 50 events op 27 locaties”, zegt schepen van Cultuur Bert Cornillie (Vooruit). -
Leuven
Stad Leuven steunt petitie voor vrijlating van Olivier Vandecasteele
Het Leuvens stadsbestuur steunt de petitie van Amnesty International België voor de onmiddellijke vrijlating van Olivier Vandecasteele. De Belgische ngo-medewerker zit nog steeds onterecht opgesloten in Iran.