Historisch Mijnstadion wordt multifunctioneel sportcomplex met kunstgras, maar dat ligt gevoelig
BeringenIn vervlogen tijden was Beringen FC een vaste waarde in de hoogste Belgische voetbalklasse. Tot 15.000 toeschouwers zagen in het Mijnstadion hun ploeg zelfs een keertje tweede worden in de competitie. Het stadsbestuur wil het stadion nu nieuw leven inblazen en uitbouwen tot een multifunctioneel sportcomplex, al ligt het kunstgrasveld nu al gevoelig.
Delen per e-mail
Met rood-zwart gestreepte shirts, geïnspireerd door AC Milan, bracht Beringen jarenlang topvoetbal naar de Mijnstreek. Voetballegendes als Julien Cools, Wilfried Van Moer en later ook nog Nico Claesen passeerden er tijdens hun rijkgevulde carrière. In 1984 degradeerde Beringen en sindsdien keerde het nooit meer terug naar het hoogste niveau. Het verhaal van Beringen FC eindigde in 2002 bij de fusie met KVV Vigor Beringen tot KVK Beringen.
KVK Beringen werd al snel K. Beringen-Heusden-Zolder. Na een korte periode in eerste klasse, keerde de club nog even terug naar het Mijnstadion. In 2006 volgde het faillissement. Het Mijnstadion kwam in volle eigendom van Stad Beringen. De laatste jaren daalde de interesse van sportploegen in het stadion sterk en werden er voornamelijk oefenwedstrijden en jeugdwedstrijden gespeeld.
Buurtparticipatie
“Het wordt stilaan tijd dat we dit omkeren”, vindt schepen van sport Tijs Lemmens (VOLUIT). “De revitalisering van het Mijnstadion vormt dan ook een belangrijk onderdeel van het masterplan Beringen-Mijn. Het masterplan voorziet namelijk de uitbouw van het Mijnstadion tot een multifunctioneel sportcomplex. De revitalisering zelf verloopt in meerdere fases.”
Om het masterplan vorm te geven, koos de stad voor participatie met de buurt, sportverenigingen en potentiële gebruikers. Tijdens de workshopavond in december 2019 is studiebureau BUUR aan de slag gegaan met de talrijke tips en suggesties. “We houden rekening met de opmerkingen en willen daarom onder meer het Mijnstadion openstellen voor de buurt en de tribunes herstellen.”
Een eerste stap is de overschakeling op een kunstgrasveld. Vooral dat ligt gevoelig in Beringen. Er werd al een petitie opgestart tegen deze beslissing. Lemmens is zich ervan bewust dat voor voetbal de meningen over kunstgras verdeeld zijn. “Het Mijnstadion vormt echter ook de thuisbasis voor hockeyclub Black Bears en voor hockey is kunstgras juist meer regel dan uitzondering. Daarnaast krijgen ook voetbal en American football een belijning in een eigen kleur. Het grasveld op het B-terrein behouden we.” Het juiste type kunstgras kiest stad Beringen in overleg met de clubs die er spelen.
(Lees verder onder de foto)
2.200 toeschouwers
Het stadion zal een capaciteit behouden van 2.200 toeschouwers. De aanleg van het kunstgrasveld duurt ongeveer drie maanden. Lemmens verlangt dan ook een sportieve toekomst voor Beringen. “Hopelijk kunnen we met deze investering heel wat sportclubs na corona ondersteunen en hun werking alle kansen geven.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Genk
Twintiger die ramkraak wilde plegen bij Genkse juwelier veroordeeld tot drie jaar cel
Een 28-jarige Amsterdammer die op 8 mei 2018 een ramkraak wilde plegen bij juwelierszaak Istanbul aan de Stalenstraat in Genk is veroordeeld tot drie jaar cel. De twintiger heeft een rijkgevuld strafblad en werd in Nederland ook al veroordeeld voor zware feiten. -
PREMIUMHasselt
OVERZICHT: Deze vier Hasseltse klimaatprojecten winnen het burgerbudget
Een circulaire en delende stad: dat is de ambitie van Hasselt. Het bestuur riep daarom eind vorig jaar het ‘burgerbudget’ van maximum 5.000 euro tot leven, waar alle Hasselaren en Hasseltse verenigingen met eigen projectvoorstellen hun kans op konden wagen. Uit de negen inzendingen hebben de Hasselaren en een vakjury nu gekozen. Een overzicht van de vier winnaars. -
Beringen
Volg live de plaatsing van de langste boogbrug over het Albertkanaal
Dit weekend wordt de nieuwe stalen boogbrug van het montageterrein langs het Albertkanaal naar haar definitieve locatie gevaren en daar op haar plaats gelegd. De brug in Beringen meet 175 meter en is zo de langste stalen boogbrug over het Albertkanaal. -
-
Deze horecazaken bieden takeaway aan in jouw gemeente
Geen zin om te koken, maar wel om jouw lokale horeca te steunen? Kijk dan snel welke horecazaken uit jouw buurt takeaway aanbieden. Of heb je zelf een horecazaak en ga je helemaal voor takeaway de komende weken? Dan zetten wij jouw zaak in de kijker, in onze krant én online. Schrijf je hier in, en wij zorgen ervoor dat heel je regio jou en je heerlijke gerechten weet te vinden! -
Dit zijn onze favoriete statement-tassen
Niets beter dan een opvallende handtas om je outfit helemaal af te maken. Ninashop.be selecteerde haar favoriete statement-tassen voor echte powervrouwen zoals jij. -
Sparen
Tijd om uw woning energiezuinig(er) te maken? Zo vindt u de goedkoopste energielening
Hebt u plannen om uw woning energiezuiniger te maken en denkt u eraan om hiervoor een lening af te sluiten? Weet dan dat u verschillende opties hebt: een specifieke energielening, een hypothecair krediet, een wederopname op uw hypotheeklening of het gratis Vlaamse renovatiekrediet. Spaargids.be overloopt de voor- en nadelen. -
Limburg
Limburgse fotografen en uitbaters van vakantiewoningen snakken naar versoepelingen: “Een financieel drama dreigt”
Niet-medische contactberoepen, zoals nagelstylistes, masseuses, schoonheidsspecialisten en tattooshops, mogen sinds 1 maart weer aan het werk, maar nog steeds vallen een aantal groepen uit de boot. Beroepsfotografen en uitbaters van grote vakantiewoningen snakken naar ademruimte.