

- 53' Jón Dagur Thorsteinsson
- Daichi Hayashi 9'
Zinderende strijd zonder winnaar: OHL en STVV houden elkaar in evenwicht
Jupiler Pro LeagueVoor de derde thuismatch op rij kon OHL niet winnen tegen een ‘haalbare’ tegenstander. Na de 2-3-nederlaag tegen Kortrijk en het 1-1-gelijkspel tegen Eupen, eindigde OHL–Sint-Truiden na een zinderende wedstrijd op 1-1. De play-offs halen wordt moeilijk voor de Leuvenaars, STVV blijft meer dan ooit met een top acht plaats flirten.
KIJK. De samenvatting van OH Leuven-STVV
Bij de thuisploeg was spits en topschutter Gonzalez fit geraakt, maar veiligheidshalve startte hij op de bank. Bij Sint-Truiden zat nieuwkomer Thaichi Hara op de bank, hij viel in de loop van de tweede helft in. Koita stond na zijn herroepen rode kaart van vorige speeldag tegen AA Gent weer in de basis. Net als de weer fitte Gianno Bruno.
Voor aanvang van de wedstrijd werd OHL-doelvrouw Nicky Evrard in de bloemen gezet voor haar gouden schoen.
Meteen zat er veel tempo in de match, waarin de bezoekers het scherpst startten. Dat leidde na 9 minuten al tot de openingstreffer. Hashioka zette zich op rechts door en bediende Hayahi die de 0-1 in doel schoof.
De thuisploeg trachtte terug te slaan, maar, opgejaagd door de hoog pressende Truienaars, gebeurde dat te slordig zodat kansen voorlopig uitbleven. Gaandeweg kroop STVV in een egelstelling waarop OHL zich een tijdlang de tanden stuk beet. In het derde kwartier verloren de bezoekers evenwel de controle over de wedstrijd. Een afstandsschot van Tamari zoefde over. Een dichte poging van Thorsteinsson werd van de lijn gekeerd, Patris liet de rebound liggen. Diezelfde Patris, vrijgespeeld door Nsingi, zag zijn poging in hoekschop gewerkt door Schmidt.
De 0-1-voorsprong aan de rust was gevleid voor STVV, dat vroeg in de tweede helft de gelijkmaker incasseerde. Texeira beging een strafschopovertreding op Schrijvers en Thorsteinsson zette de penalty koel om: 1-1.
De Leuvense gelijkmaker was de aanleiding tot een zinderende tweede helft, met dreiging over en weer. Hayashi en Reitz botsten op OHL-doelman Cojocaru. Nsingi zette Schmidt aan het werk en de ingevallen Gonzalez kwam tweemaal dicht bij de 2-1.
Tussendoor had Thorsteinsson een doelrijpe poging van Bocat onschadelijk gemaakt. Het was niettemin OHL dat het meest bleef dreigen, maar het bleef 1-1.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM3
DE LAATSTE RECHTE LIJN. Wie zakt mee met Seraing? Kortrijk, Eupen, Oostende en Essevee tussen hangen en wurgen
Onze achttien eersteklassers zijn de rode vod gepasseerd. Met een rotvaart duiken ze de laatste rechte lijn in richting het einde van het reguliere seizoen. Op verschillende fronten wordt nog hevig gestreden. Wie pakt het laatste ticket voor de Champions’ play-offs? Wie moet zich tevreden stellen met een plek in de Europe play-offs en wie ontloopt op het nippertje de degradatie? Vandaag de strijd tegen degradatie, met naast het alleen in theorie nog niet gedegradeerde Seraing een strijd tussen KV Kortrijk, Eupen, Oostende en Zulte Waregem voor de twee plaatsen om overleving. -
18
Doku verlaat dan toch de groep: Tedesco roept 19-jarige Bakayoko (PSV) op als vervanger
De geblesseerde Jérémy Doku (Rennes) heeft de selectie van de Rode Duivels verlaten in aanloop naar de EK-kwalificatiewedstrijd in Zweden (vrijdag in Solna) en de oefeninterland in Duitsland (dinsdag 28 maart in Keulen). Bondscoach Domenico Tedesco roept Johan Bakayoko (PSV) op als vervanger. -
PREMIUM16
“Hoe goed zijn jonkies als Onana en Lukebakio op dít niveau?”: voor onze chef voetbal is match tegen de Mannschaft meer dan een gewone oefenpot
“Eindelijk nog eens een testcase”, aldus onze chef voetbal Niels Poissonnier over de oefenmatch van de Rode Duivels van vanavond tegen Duitsland. “Het hernieuwde enthousiasme dat vorige vrijdag in Stockholm het levenslicht zag, vraagt om een vervolg”, klinkt het. “Jonkies als Onana, Lukebakio en Lavia, hoe goed zijn ze op dít niveau tegen een grootmacht als Duitsland?” -
-
Gouden Formule 19
Tweestrijd bij Red Bull? Of toch die gouwe ouwe Alonso? Bewijs dat jij dé racekenner bent en registreer je team nu voor de Gouden Formule 1
De eerste twee GP’s van het nieuwe F1-seizoen zitten er intussen al even op. En zo ook de eerste speeldag van de Gouden Formule 1. Betekent dit dat jij te laat bent om jouw droomteam nog in te schrijven? Neen hoor, helemaal niet: ga aan de slag voor de volgende GP in Australië (en de rest van het seizoen) en scoor nog steeds prachtige prijzen. -
PREMIUM9
INTERVIEW. Kylian Hazard, sterkhouder bij RWDM: “Eden wou plaatsmaken voor jongeren, dat verdient respect”
Eden (32) zit op een zijspoor bij Real en Thorgan (29) komt bij PSV pas terug uit blessure. Dé Hazard in bloedvorm nu is Kylian (27) in de promotiestrijd met RWDM. Interview over zijn voetbalambitie, persoonlijkheid, kookpassie en Eden die stopte als Rode Duivel: “Ik zie Thorgan na zijn actieve carrière wel in het voetbal blijven, hij zou een goede sportief directeur zijn. ” -
Mijntelco
Niet langer gebonden aan de (mindere) modem van je operator: kiezen we binnenkort zelf ons ideale apparaat?
Als het van het BIPT afhangt, kunnen we straks kiezen welke modem we nemen wanneer we een nieuw internetabonnement afsluiten. De Belgische telecomregulator kondigde daar eind vorig jaar een ontwerpbesluit voor aan. Het zou betekenen dat je als klant niet langer verplicht bent om de modem van je internetprovider te gebruiken, maar je eigen apparaat kan aansluiten op het netwerk. Mijntelco.be zoekt uit of dat een goede verandering zou zijn. -
5
Jelle Bataille ziet veel troeven voor Antwerp in titelstrijd: “Janssen, Alderweireld, Stengs, ... maar ontbolstering van Vermeeren is misschien wel onze beste ‘transfer’”
Op 2 april zal het exact vijf jaar geleden zijn dat Jelle Bataille (23) debuteerde in eerste klasse. Ondertussen mag de flankspeler van Antwerp zich stilaan een volwassen prof noemen. “Ik maak minder domme fouten dan vroeger.” Met de ‘Great Old’ wil hij nu ook prijzen pakken.
5 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerPascal Schevenels
eric debanne
Gert Reynders
Ivan Smissen
victor vandesande