Verdachten reageren: “Verbaasd dat mijn naam erbij staat”, Voetbalbond: “Dit komt niet als verrassing”
Propere HandenIn de zaak Propere Handen, het onderzoek naar fraude in het Belgische voetbal, wil het federaal parket 56 personen en één vennootschap voor de correctionele rechtbank brengen. Enkele verdachten reageerden inmiddels op het nieuws. Een overzicht van de reacties.
Mehdi Bayat: “Verbaasd dat mijn naam erbij staat”
“Het is een verrassing omdat mijn naam sinds de start van het fraudeonderzoek nooit werd naar buiten gebracht”, aldus Mehdi Bayat in de ‘John Late Show’ op nieuwszender LN24. “Het is een goede zaak dat het parket zichzelf positioneert. Zo kan iedereen zien wat er in het dossier staat en welke aanklachten er tegen welke personen werden ingediend. Ik verbaas mij erover dat mijn naam erbij staat. In iets meer dan drie jaar tijd werd mijn naam nooit genoemd. De enige keer dat we bezoek hebben gekregen van de onderzoekers was dat in het kader van enkele transfers. We hebben op dat moment meteen helder gecommuniceerd. Er kwam nadien geen vervolg meer. Sindsdien hebben we niets meer van de zaak vernomen. Dit is dus een verrassing. In dit stadium van het onderzoek moet het vermoeden van onschuld overeind blijven, maar prettig is dit natuurlijk niet.”
KBVB-CEO Bossaert: “Dit komt niet als verrassing”
Ook de Belgische voetbalbond blijft niet buiten schot. Twee ex-bondsvoorzitters (François De Keersmaecker en Mehdi Bayat) en de huidige keeperstrainer van de Rode Duivels (Erwin Lemmens) worden verdacht. De KBVB heeft “kennis genomen van het ontwerp van de eindvordering van het federaal parket" en reageert kort bij monde van CEO Peter Bossaert. “Dit komt niet als een verrassing, maar dat neemt niet weg dat ons voetbalhart bloedt. Wij gaan eerst de tijd nemen om het dossier te analyseren, maar willen benadrukken dat wij onze verantwoordelijkheid zullen nemen.”
Sébastien Delferière (via advocaat Jorgen Van Laer): “Sébastien Delferière heeft zich nooit laten beïnvloeden door Veljkovic om een gunstiger verslag te schrijven over Sofiane Hanni. Hij zal zich voor de rechtbank verder verdedigen en is overtuigd dat zijn onschuld daar zal blijken.”
Yannick Ferrera: “Ik heb nooit een cent ontvangen. Als het gerecht komt aankloppen, zal ik net hetzelfde zeggen.”
Dirk Huyck: “We hadden dit zien aankomen. Ik ga niet reageren, ik ga mij verdedigen in de rechtbank.”
Mogi Bayat (via advocaat Tom Bauwens): “Opvallend hoe dat jullie dit eerst weten. Ik heb geen tijd gehad om de verordening in te kijken, er komt vandaag geen reactie.”
Ivan Leko (via advocaat Walter Van Steenbrugge): “Na de ‘Pano’-reportage wisten wij dat dit er zat aan te komen. En ik stel vast dat een aantal beschuldigingen tegen mijn cliënt, zoals witwassen, niet opgenomen worden. Ik bestudeer het dossier verder en wij zullen ons in de rechtbank verdedigen. Ivan Leko is ook zeer formeel: hij heeft geen euro zwart geld ontvangen van meneer Veljkovic en is ook zeer verbolgen. Dat is ook de reden waarom hij meneer Veljkovic nu al gedagvaard heeft voor de burgerlijke rechtbank in Antwerpen en ik heb nu ook het mandaat gekregen om ook de Belgische staat te dagvaarden, omdat wij van oordeel zijn dat het niet kan dat het federaal parket na die zeer betwistbare ‘Pano’-uitzending heeft nagelaten om passend te reageren. Verdachten moeten genieten van het vermoeden van onschuld en dat is niet gebeurd. Dat vinden wij zeer kwalijk.”
Bruno Venanzi (via Standard-woordvoerder Olivier Smeets): “Voor ons is er niets nieuws. De namen die genoemd worden en waaraan onze voorzitter gelinkt wordt, zijn dezelfde. We hebben er niets aan toe te voegen. Zoals geweten, hebben wij klacht ingediend tegen Olivier Renard, onze ex-sportief directeur. Wij wachten nu verder af.”
Herman Van Holsbeeck: “Ik ga mezelf verdedigen waar dat hoort, voor de rechtbank. Verder geef ik geen commentaar.”
Paul Van Der Schueren: “Ik heb alle vertrouwen in het gerecht, dat zij dit op de juiste wijze aanpakken en dat iedereen de kans zal krijgen om zijn kant van het verhaal te verduidelijken. Ik ontving nog geen communicatie en weet dus alleen wat Veljkovic verteld heeft. Maar zoals gezegd: er is een andere kant aan het verhaal.”
Thierry Steemans (via advocaat Joris Van Cauter): “We zijn blij dat we eindelijk naar de rechtbank kunnen. Mijn cliënt betwist nog altijd alle tenlasteleggingen. Een interview gaan we daar vandaag niet over geven, we kijken uit naar de zaak voor de rechter.”
Herbert Houben: “Ik heb nog geen weet van een vordering of van wat mij ten laste wordt gelegd. Maar ik zal die uitleg op de rechtbank geven. En ik heb er alle vertrouwen in dat dit verhaal voor mij niet slecht zal aflopen.”
Thomas Troch: “Ik ben drie jaar geleden één keer ondervraagd en ben toch wel wat verbaasd dat mijn naam nu opnieuw in dit dossier wordt genoemd. Maar ik ben er 1000 procent van overtuigd dat ik niets misdaan heb. Meer wens ik daar op dit moment niet over te zeggen.”
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
TV1
Klaar voor een avond vol spanning? Wij raden deze truecrimeseries aan
Het overkomt iedereen wel eens: keuzestress. Het aanbod op de streamingdiensten wordt dan ook steeds groter. Zin in een spannend avondje tv-kijken? Dan zijn truecrimeseries echte aanraders. Het is allang geen guilty pleasure meer om naar deze series te kijken. Ze zorgen voor de nodige spanning én zijn gebaseerd op waargebeurde feiten. Dit zijn onze zeven aanbevelingen. -
Livios
Binnenkijken in een landelijke tuin: niet 1 maar 4 terrassen om te genieten van de natuur
De bewoners van de woning in Linden zochten een oplossing voor hun steile achtertuin die aan een bospad grenst. Hun tuinaannemer kwam met een origineel ontwerp: een romantische en intieme groene zone rond hun woning die opgaat in het achterliggende bos. Bouwsite Livios nam een kijkje. -
Antwerp6
Mark van Bommel maakt uitstekende beurt tijdens zijn eerste persconferentie als T1 van Antwerp: “De voorzitter in de kleedkamer? Dan drinken we samen een ‘bakkie’ koffie”
“Nederlanders denken altijd dat ze het beter weten. Maar wij zijn zeker niet zo arrogant dat we zeggen: het gaat zo en zo zijn.” Een goedlachse Mark van Bommel (45) doorstond zijn eerste persconferentie bij Royal Antwerp FC. -
-
Belgisch voetbal18
Club Brugge zal Casper Nielsen niet halen: blauw-zwart vindt vraagprijs te hoog, onderhandelingen springen af
Casper Nielsen (28) trekt deze zomer niet naar Club Brugge. De onderhandelingen tussen de landskampioen en Union Saint-Gilloise zijn afgesprongen, omdat Club de vraagprijs te hoog vindt. -
Antwerp4
Van Bommel start eerste training bij Antwerp wat afzijdig maar is daarna zeer aanwezig: “Achter elke bal moet een idee zitten”
Zon, wind en een paar honderd gegadigden. Een impressie van de eerste training van Mark van Bommel (45) als T1 van Antwerp. “Die passes moeten allemaal juist zijn.” -
Anderlecht2
Nu ook officieel: Anderlecht haalt Nigeriaanse rechtsback voor ruim drie miljoen euro
Anderlecht heeft zijn eerste zomertransfer beet. De twintigjarige rechtsachter Abdulrazak Ishaq komt over van het Zweedse Norrköping en legde dit weekend zijn medische tests af. Zopas heeft paars-wit zijn komst ook officieel gemaakt. -
HLN Shop
Mooi weer bezegelen met een barbecue? Zo kies je een exemplaar op maat
Het barbecueseizoen is weer een feit! Is jouw barbecue aan vervanging toe, of ontbreekt er nog één om je terras compleet te maken? Dan is het hoog tijd om de jacht te openen op de perfecte grill. Maar welk exemplaar uit het gigantische aanbod is nu ideaal om een hoofdrol op jouw tuinfeesten te vertolken? HLN Shop helpt je een barbecue op maat te selecteren.
6 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerHugo vanderoosbeek
Jean segers
Martine Rochtus
christian demeester
Etienne Van de Velde