

- 21' Hans Vanaken
- 66' Roman Jaremtsjoek
- 71' Andreas Skov Olsen
“Roman z'n houding is op en top professioneel”: Carl Hoefkens is lovend over doelpuntenmaker Yaremchuk en prijst ook invaller Noa Lang
Jupiler Pro LeagueRoman Yaremchuk scoorde en Noa Lang charmeerde bij zijn invalbeurt - hij bracht schwung op het veld. Club Brugge verspilde weinig energie tegen STVV. Zaterdag trekt het met vertrouwen naar het Dudenpark.
Tien minuten voor de rust verlieten de eerste fans hun zitje op Jan Breydel.
Pintje drinken, hamburger eten, bijkletsen in de catacomben. Dan al hadden zij genoeg gezien. Het waren vijfenveertig slaapverwekkende minuten. Met de 1-0 van Hans Vanaken - zijn vrije trap week af op Brüls, Coppens was kansloos. En een paar halve kansen voor Nusa en Nielsen.
Dat doelpunt zorgde ervoor dat Club Brugge in controlemodus ging. Weinig drang naar voren, weinig intensiteit. Teren op hun superieure kwaliteit. Geen zin om veel energie te verspelen. Een vroege goal als godsgeschenk. “Ik wist dat we gedulding moesten zijn”, zei Hoefkens. “Maar we waren iets té geduldig. Ik vond ons te traag in de opbouw.”
Yaremchuk kreeg een nieuwe kans van Hoefkens. Maar de Oekraïner speelde apathisch in de eerste helft. Hij won geen duels, maakte zich te weinig aanspeelbaar, kreeg de motor niet aan de praat.
Slaapwandelaar
Buchanan was de slaapwandelaar van dienst - hij leek moeite te hebben om zich op te laden. Op links probeerde Nusa er wél vuur in te brengen. Snel, kwiek, dreigend.
Wat gezegd van STVV? Volgens Google Maps is de afstand tussen Stayen en Jan Breydel 159 kilometer via de E40. Één uur en vijfenveertig minuten rijden met de auto. 77 Limburgse supporters hadden die moeite gedaan. Zij zagen hun ploeg verdedigen. Voetballen vanuit de organisatie. Niet minder en zeker niet meer. Zelfs niet bij een achterstand.
In het begin van de tweede helft was daar plots toch Yaremchuk met een kopbal. Uitstekende redding van Coppens. Club ging op zoek naar de 2-0, om de match snel in een beslissende plooi te leggen. Boyata kopte een voorzet van Nusa net naast. Voorts was er weinig animo. Op het uur gingen de handen op mekaar. Niet voor wat er op het veld gebeurde - al redde Mignolet goed op een poging van Bocat.
Ik ben zeer tevreden met die actie op de 2-0. Ik hoopte dat Yaremchuk een goaltje zou maken. Ik weet en zie dat hij er alles aan doet om de groep te helpen.
Vieze tackle
Wel voor Noa Lang. Opnieuw luid bezongen door Jan Breydel. De Nederlander blijft immens populair in Brugge. Terwijl hij klaar stond om in te vallen, kreeg Mory Konaté rood voor een onnodige en vieze tackle op Mechele. Soms vraagt een mens zich af: waarom?
Noa Lang was meteen belangrijk. Zijn pass op Yaremchuk was afgemeten, de spits werkte koel af en kan zich optrekken aan een betere tweede helft. Hoefkens: “Ik ben zeer tevreden met die actie op de 2-0. Ik hoopte dat Roman een goaltje zou maken. Ik weet en zie dat hij er alles aan doet om de groep te helpen. Én hij heeft een top professionele houding.”
Skov Olsen trapte twintig minuten voor tijd de 3-0 binnen. Opnieuw lag Lang mee aan de basis.
De fans in Brugge bedankten hem. Wij evenzeer.
Zijn inbreng zorgde voor toch een half uur voetbalgenot. Geprikkeld door zijn niet-selectie tegen Anderlecht. Lang reageerde op de juiste manier. Hoefkens was “heel blij met de spelers die invielen.”
Club speelde de wedstrijd rustig uit. Drie punten, een clean sheet en geen schade opgelopen.
Een ideale woensdagavond voor de landskampioen. Zaterdag trekt blauw-zwart naar het Dudenpark. Union Saint-Gilloise-Club Brugge. Een affiche om naar uit te kijken. Geen tussendoortje zoals Sint-Truiden.
Tien minuten voor tijd gingen de eerste fans naar huis. De 77 van STVV zaten dan nog in het supportersvak. 159 kilometer terug naar Limburg via de E40. Één uur en vijfenveertig minuten. Zij hebben niets gezien van hun ploeg. Vrolijk word je daar niet van.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Belgisch voetbal43
Het stormt op de voetbalbond: interne discussie over bonus van CEO Peter Bossaert
Het stormt in de bestuurskamer van de voetbalbond. Paul Van den Bulck, voorzitter van de KBVB, pikt het niet dat CEO Peter Bossaert in z’n nieuwe contract bovenop zijn jaarloon van een half miljoen euro ook nog eens een bonus van 100.000 euro krijgt. Buiten zijn medeweten om. -
Vergeet de minitas: XL-totebags zijn deze lente de grootste trend
Berg die minitassen voorgoed op en laat je innerlijke Mary Poppins stralen met een praktische én stijlvolle XL-tas. De big shopper maakt dit voorjaar eindelijk haar grote comeback. -
2
AA Gent-voorzitter Ivan De Witte over het Europese succes en het fenomeen Orban: “Gift is een speciale speler én dat moet hij blíjven tonen”
“Het was wonderbaarlijk.” Een dag na de triomf in Istanboel glunderde voorzitter Ivan De Witte nog steeds. ‘Zijn’ AA Gent pronkt in een een Europese kwartfinale - alsjeblieft. “Onze potentiële investeerders gebruikten superlatieven.” En wat betreft Orban? “Het is te vroeg om te spreken over een transfer naar een grote competitie.” -
-
2
Slechte voortekenen voor komst van Standard? Als het van moeten was, liep het dit seizoen al negen (!) keer verkeerd voor Club
Weinig of geen verplichte nummertjes bij Club Brugge dit seizoen. Voor de zoveelste keer al staat blauw-zwart met de rug tegen de muur. Standard thuis is nóg maar eens een levensbelangrijke wedstrijd, waarin Club zich eigenlijk geen puntenverlies kan permitteren. En net dat liep bij maar liefst 9 van de 12 vorige gelegenheden flink fout. Een overzicht. -
PREMIUM6
Nederlandse stemmen over de opmars van Bjorn Meijer, dé revelatie op de Brugse linkerflank: “Bij Oranje spreken ze over hem”
De evolutie van Bjorn Meijer (19) is opmerkelijk. De Nederlander gaat met reuzensprongen vooruit - plafond onbekend. “Nochtans werd hij niet gezien als de grote parel, hoor.” De progressie van de linkerflankspeler van Club Brugge door de ogen van een aantal bevoorrechte getuigen: “Bjorn was als een spons. Elke dag opnieuw leerde hij iets bij.” Van Groningen over Club tot, weldra, Oranje? -
7
In Youth We Trust: welke topclubs gaven dit seizoen de meeste kansen aan eigen jeugd?
‘Jong en Zot’. De leuze van het JEZ!-jongerencollectief kan je tegenwoordig zo doortrekken naar het Belgisch voetbal. AA Gent en Antwerp gooien de eigen jeugd meer dan ooit voor de leeuwen. We maken de balans op bij onze topclubs. -
TV
STREAMINGTIP. ‘H4Z4RD’: Dimitri Vegas ruilt de beats voor het witte doek
Hij werd wereldberoemd als de helft van dj-duo Dimitri Vegas & Like Mike, maar sinds een tijdje slaat eerstgenoemde z’n vleugels uit. Na enkele kleinere filmrollen draait het in ‘H4Z4RD’ - vanaf nu op Streamz - volledig rond de oudste van de Thivaios-broertjes.
34 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerEric Bex
eduard janssens
Yvan Osten
gaston bergmans
Gorissen Marcel