Na avondje ‘sneeuwvoetbal’: RC Genk en Kortrijk leggen klacht neer bij KBVB en azen op forfaitzege
Belgisch voetbalRacing Genk en KV Kortrijk hebben officieel klacht neergelegd bij de KBVB. Zij betwisten dat KV Oostende en Moeskroen er alles aan gedaan hebben om hun veld sneeuwvrij te krijgen. Als de Geschillencommissie van de KBVB die de zaak nu moet onderzoeken en de klacht van beide clubs gegrond acht, dan winnen zowel Kortrijk als Genk met forfaitcijfers. “Wij zijn als club van mening dat de wedstrijd niet had mogen gespeeld worden”, klinkt het in een persbericht van Genk.
Delen per e-mail
Poll
Hebben RC Genk en KV Kortrijk gelijk?
-
Absoluut (41%)
-
Zeker niet (59%)
Racing Genk ging op bezoek bij Moeskroen onderuit met 2-0, KV Kortrijk verloor eerder op de avond op het veld van KV Oostende met 2-1. Beide wedstrijden werden afgewerkt op een besneeuwde grasmat. Zowel Kortrijk als Racing Genk speelden hun wedstrijd onder voorbehoud, dat voorbehoud wordt nu dus gevolgd door een officiële klacht bij de KBVB. Beide clubs zijn van oordeel dat de thuisspelende ploegen er niet alles aan gedaan hebben om het veld speelklaar te krijgen.
“De sneeuwval was voorspeld, maar Royal Excel Mouscron heeft in onze opinie in de uren voorafgaand aan de wedstrijd onvoldoende maatregelen genomen om die in de best mogelijke omstandigheden te laten plaatsvinden. KRC Genk heeft voor aanvang van de wedstrijd vergeefs bezwaar gemaakt bij de scheidsrechter en daarom beslist om voorbehoud aan te tekenen”, oordeelt Genk.
De klacht komt er op basis van Artikel B1436 van het Bondsreglement. “Wanneer het onderzoek door de bevoegde instantie bevestigt dat onregelmatigheden, waaraan niet verholpen werd, een invloed hebben gehad op de wedstrijd, wordt de overwinning toegekend aan de bezoekende ploeg, met 0-5 als wedstrijduitslag.” Of hoe een avondje ‘sneeuwpret’ nog stevige juridische gevolgen kan hebben.
Referee Department: “Scheidsrechters hadden veiligheid spelers voorop”
“De prioriteit van elke scheidsrechter bij het beslissen of een wedstrijd al dan niet gespeeld kan worden (of worden voortgezet) is de veiligheid van de spelers”, aldus het communiqué. “Als er een veiligheidsrisico is, worden geen andere factoren in overweging genomen en wordt de wedstrijd niet gespeeld/voortgezet. Als er geen veiligheidsrisico voor de spelers is, zal de scheidsrechter een aantal spelgerelateerde factoren in overweging nemen.”
De belangrijkste factoren volgens het Referee Department:
- Kan de bal vrij over het oppervlak bewegen?
- Zijn de lijnen zichtbaar?
- Kunnen de assistent-scheidsrechters over het veld kijken (om buitenspel te beoordelen)?
- Hebben de doelverdedigers voldoende zicht?
“De scheidsrechters in de wedstrijden van gisteren hadden de veiligheid van de spelers voorop en volgden de juiste procedures om te bepalen dat, hoewel de omstandigheden moeilijk waren, het veilig was voor beide teams om te spelen. Het Professional Refereeing Department steunt hun beslissingen en merkt op dat in topcompetities in heel Europa veel wedstrijden in vergelijkbare (of slechtere) omstandigheden werden gespeeld.”
Lees ook:
Genk en Kortrijk speelden wedstrijd onder voorbehoud: ploegen stellen zich vragen bij staat van veld
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Deze cognac handtassen moet je zeker hebben in je kledingkast
Hoeveel handtassen heb jij in je kast hangen? En hoeveel van die tassen gebruik je echt? Om nog meer miskopen te vermijden presenteren we je graag dé drie handtassen die iedere vrouw moet hebben. Eén ding hebben ze alvast met elkaar gemeen. Met hun warme cognactint passen ze bij iedere outfit. Ninashop.be selecteert haar favoriete cognac hantassen. -
Europa kan antitrustonderzoek beginnen als bedrijven uit EU verdwijnen
-
PREMIUMAnderlecht21
Onze Anderlecht-watcher ziet hoe paars-wit collectief tekortschiet: “Vreemde keuzes, slechte uitvoering”
-
-
Anderlecht15
Anderlecht-CEO Donvil staat (boze) fans vanavond te woord
Dat komt ‘goed’ uit. Vanavond is er een Fan Board gepland op Anderlecht, wat het bestuur de kans geeft om de mindere prestaties van de laatste weken te duiden bij de achterban. -
Sparen
10.000 euro sparen zorgt meestal voor amper 11 euro interest, maar spaarwoede van de Belg neemt niet af
295 miljard euro. Dat is het duizelingwekkende bedrag dat alle Belgen samen op hun spaarboekjes hebben geparkeerd. De coronacrisis heeft onze spaarinspanningen allerminst aan banden gelegd, integendeel, aangezien onze spaarrekeningen vorig jaar met 13 miljard euro of 4% aandikten. Spaargids.be bekijkt wat die spaarcenten nog opbrengen. -
PREMIUMRacing Genk12
Théo Bongonda spreekt te midden van de Genkse crisis: “Ik krijg echt ‘het schijt’ van deze situatie”
Théo Bongonda (25) stopt zich niet weg. Het geplande interview afblazen na de nieuwe nederlaag op Oostende was de gemakkelijkste weg geweest. Het siert hem. “We missen karakter op het veld, maar ook bescheidenheid.” -
PREMIUMRacing Genk8
“Kiezen is verliezen”: onze watcher Kjell Doms ziet Racing Genk in moeilijke spreidstand omtrent lot van Van den Brom
141 reacties
IRMA RAES
Marc Fonteyn
Joannes Ponsaerts
karl van dyck
Jean West