“Ik denk dat Bart beter weet”: Union-CEO Bormans countert uitspraken Verhaeghe en zegt dat het al begint te kietelen om aan CL-avontuur te beginnen
Union“De fierheid overheerst.” Met die woorden vat Philippe Bormans, CEO van Union, het gevoel bij zijn ploeg samen op een speeldag voor het eind van de Champions’ play-offs. In een uitgebreide babbel met ‘VTM Nieuws’ komt de sterke man van de verrassende promovendus ook nog terug op de uitspraken van Club-voorzitter Bart Verhaeghe en laat hij zijn licht schijnen op een eventueel avontuur in de Champions League en de bouw van een nieuw stadion.
De teleurstelling van de tweede plaats is intussen verwerkt, zo stelt Bormans. “Ik denk dat we een heel zwaar tweeluik tegen Club Brugge hebben gehad. We kregen eerst al een serieuze slag in de heenmatch en ook in de terugmatch stond het geluk niet aan onze kant, met natuurlijk ook een heel belangrijke rol voor Mignolet... Dat was zwaar op dat moment, en we hadden ook nog alles om voor te spelen met die tweede plek, maar chapeau hoe die jongens zich hebben herpakt. Dat zondag de knop alweer was omgedraaid. We zijn trots op wat ze hebben bereikt. Iets heel unieks, dat we misschien nooit meer opnieuw zullen meemaken — zeker niet in diezelfde omstandigheden”, aldus Bormans.
Natuurlijk heeft hij ook de uitspraak van Club-voorzitter Bart Verhaeghe meegekregen. Die had gezegd dat “blauw-zwart niet tegen Union, maar wel tegen het veel rijkere Brighton vocht”, maar die uitspraken worden nu nogmaals gecounterd door de CEO van de Brusselaars. “Da’s een jammere uitspraak. We gaan er niet te veel bij stilstaan, ik denk dat Bart ook wel beter weet. Hij kent de club hier en hij weet ook met welke budgetten we werken, dus wat dat betreft tillen we zeker niet zwaar aan die uitspraken. Het is aan ons om onze eigen koers te varen en wat andere mensen daarvan denken... Het is hun volste recht dat te doen, maar wij weten wel beter.”
Want het zou zomaar kunnen dat Union, naast het rechtstreeks geplaatste blauw-zwart, volgend seizoen uitkomt in de Champions League. En ook al wordt dat een uiterst moeilijke opdracht — Union is geen reekshoofd —, toch wekt dat nieuwsgierigheid bij Bormans. “We hebben al eens snel gekeken wie de mogelijke tegenstanders kunnen worden, want dat is natuurlijk heel spannend. We zien wel wat er op ons afkomt, maar deze groep moet zeker de ambitie hebben om daarin zo ver mogelijk te kunnen gaan”, zo meent Bormans. “De zekerheid van Europa League-voetbal hebben we — da’s toch ook enig comfort dat gegeven wordt — dus waarom er niet volledig voor gaan?”
“Benfica, Feyenoord, Rangers... Het zijn ploegen die doen dromen, maar dit is een beloning voor wat de jongens hebben gepresteerd. Dat is een troef die we dit jaar te bieden hebben aan onze spelers en die gaan we zeker ook uitspelen”, aldus Bormans, die dus ook beseft dat het heel erg moeilijk wordt om de groepsfase te halen. Maar hij benadrukt: “Niks moet, alles mag.”
Hoe dan ook: alle Europese wedstrijden worden ‘uitmatchen’ voor Union, omdat het Dudenpark niet voldoet aan de Europese normen. En dus rijst al snel de vraag: zijn er plannen om een nieuwe voetbaltempel op te trekken in het Brusselse? “Een stadion bouwen is in België geen evidentie. We werken al drie jaar keihard achter de schermen. We hebben een grond op het oog, we hebben de financiering rond, er waren goede gesprekken met Brussel en Vorst — waar het stadion zou komen. Alle puzzelstukken liggen op tafel, we moeten nu kijken hoe die juist vallen. Moeilijk om er een datum op te plakken, maar we willen zo snel als het kan in ons eigen stadion spelen dat we zelf gaan financieren”, klopt Bormans zich op de borst.
Lees ook.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMAntwerp2
Sportief leider Bayern-academie over Christopher Scott: “Heel Antwerp mag zich verheugen op ‘Scottie’”
“Viel Spass mit Scottie”, sluit Holger Seitz (47) af. De sportief leider van de Bayern- academie spreekt Christopher Scott (20) nog met zijn koosnaam aan. Seitz vindt de stap naar Antwerp zowel qua timing als type club perfect: “Hij kan in België eenzelfde weg afleggen als Zirkzee.” -
Livios
Binnenkijken in een landelijke tuin: niet 1 maar 4 terrassen om te genieten van de natuur
De bewoners van de woning in Linden zochten een oplossing voor hun steile achtertuin die aan een bospad grenst. Hun tuinaannemer kwam met een origineel ontwerp: een romantische en intieme groene zone rond hun woning die opgaat in het achterliggende bos. Bouwsite Livios nam een kijkje. -
PREMIUMVoetbal7
De nakende transfer van Axel Witsel naar Atlético is logischer dan die op het eerste gezicht lijkt: “Een win-winsituatie”
-
-
Tweakers
De allerbeste camera’s voor je vakantiefoto’s schuilen in deze smartphones
Ben je nog voor je vakantie op zoek naar een nieuwe smartphone? Hecht je veel belang aan de kwaliteit van de bijhorende camera, om zo onvergetelijke vakantiekiekjes en festivalfoto’s te kunnen maken? Smartphonespecialist Donovan Kerssenberg van technologiesite Tweakers trakteert je op zijn top drie smartphones-met-de-zotste-camera’s van het moment én geeft ook enkele minder dure alternatieven mee. -
PREMIUMANDERLECHT2
INTERVIEW. Van voetballer naar T3, Guillaume Gillet over zijn abrupt afscheid: “Deze stap bepaalt wél de rest van mijn carrière”
-
VOETBAL7
Vijf hete hangijzers voor Paul Van den Bulck, de eerste onafhankelijke bondsvoorzitter: “Wil voorbeeld voor anderen zijn”
-
Antwerp16
Ex-coach Priske daagt Antwerp voor de rechter: “Als er een zaak komt, lossen we dat intern op”
Brian Priske is boos. De ex-trainer van Antwerp sleept de Great Old voor de rechter. De Deen zou nog altijd wachten op zijn maandloon van mei, zijn vakantiegeld, zijn wedstrijdpremie van de laatste match in Union en zijn ontslagvergoeding. Priske vond intussen een nieuwe uitdaging bij Sparta Praag in Tsjechië – een dikke week na zijn ontslag op de Bosuil, wat het vermoeden doet rijzen dat Priske al langer in gesprek was met die club. Toen hij met andere woorden nog bij Antwerp aan de slag was. In Deurne Noord wenste men niet te reageren. “Mocht het tot een rechtszaak komen, zullen we dat intern oplossen. En zeker niet via de media.”
3 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerRita Boerewaart
Arie Verwimp
Roland Franckaert