Dante Vanzeir mist eerste oefenduel, maar aast niet op vertrek bij Union: “Ik wil graag die Europese matchen spelen”
Belgisch voetbalNog vele vraagtekens bij Union, dat gisteravond zijn eerste oefenduel op Rebecquoise won (1-3). Een nog niet topfitte Dante Vanzeir ontbrak, maar blikte wel al vooruit op de nieuwe competitie: “Een seizoen zoals het vorige mogen we niet verwachten.”
Veel viel nog niet uit te maken van het eerste oefenduel van Union op RUS Rebecquoise, een club uit tweede nationale amateurs. Coach Karel Geraerts startte beide helften met elf verschillende spelers. Aan de aftrap stond ook ene… Mohamed Salah. Weliswaar niet de Liverpoolster, maar een jong talent dat een kans kreeg (zie video hieronder met het rugnummer 32). “Zijn naam vonden de Engelse spelers in Union wel best leuk”, aldus Geraerts. De Unionfans kregen ook zicht op nieuwkomers als de boomlange verdediger Ross Sykes of de Duitse spits Dennis Eckert, die in de slotfase de 1-3 vastlegde. Ziani en Burgess tekenden voor de andere doelpunten.
Mijn focus ligt nu op Union. Ik wil graag die Europese matchen spelen en kan me verder ontwikkelen hier. Ik aas niet op een vertrek.
Union staat voor geen evident seizoen. Behalve de erfenis van de superstraffe tweede plek zorgt het vertrek van topschutter Undav en wellicht het brein op het middenveld Nielsen voor een sportieve breuklijn. En Geraerts zal als opvolger van Felice Mazzu met talrijke nieuwkomers naar een nieuwe spelidentiteit moeten zoeken, al hield hij in Rebecq wel vast aan de vertrouwde 3-5-2-formatie.
Nog niet op het wedstrijdblad gisteren: Vanzeir. Ook hij had met dertien goals en tien assists een groot aandeel in het stuntjaar, al kende hij wel een dalende prestatiecurve in de play-offs en een kostbare gemiste penalty tegen Club. Daar trok hij nu echt wel een streep onder, zei hij op Rebecq: “Daar ligt ik niet meer wakker van. Het einde was voor mij persoonlijk minder, maar er komt een nieuw seizoen aan met momenten dat ik weer top kan zijn.”
Ook Vanzeir heeft zich op de radar van andere clubs gespeeld. Voorlopig is een vertrek niet aan de orde. Hij blijft ook om de Europese voorronde in de Champions League te spelen. “Mijn toekomst is nog moeilijk te voorspellen, omdat het nog vroeg in de transferperiode is en er nog veel kan gebeuren. Maar nu ligt mijn focus op Union. Ik wil graag die Europese matchen spelen en kan me verder ontwikkelen hier. Ik aas niet op een vertrek.”
Dat Vanzeir op Rebecq ontbrak, is nog een nawee van vorig seizoen. Union hing dat toen niet aan de grote klok, maar eigenlijk was Vanzeir in de cruciale slotfase niet helemaal topfit. Kort voor de eerste play-offmatch tegen Anderlecht liep hij een blessure aan de buikspieren op. Met inspuitingen kon hij spelen, maar voluit trainen zat er niet in. Deze zomer stond voor Vanzeir in het teken van het herstel, met rust en kinebehandeling. Vanzeir: “Ik wil eerst nog wat meer trainingsritme opdoen, vooraleer ik een match ga aanvatten. Voorlopig reageren mijn buikspieren goed. Ik denk wel dat ik volgende week mijn eerste oefenmatch kan beginnen.”
De metamorfoze van Union met veel nieuwkomers bekijkt Vanzeir zo positief mogelijk: “Het evenwicht en de connecties van vorig jaar zullen veranderen, want belangrijke spelers en de coach zijn weg. Maar dat is voor ons een nieuwe uitdaging om dat goed aan te pakken en een stabiel seizoen te spelen. Een seizoen zoals het vorige kunnen we wel niet verwachten. Dat is onrealistisch. Maar we gaan er alles aan doen om met dezelfde mentaliteit te beginnen. Waarom zouden we dan niet weer verrassen met de kwaliteiten die we hebben en er nog gaan bijkomen?”
Lees ook.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Voetbal Jupiler Pro League
Dorian Dessoleil debuteert met zege bij KV Kortrijk: “Ik ben blij met mijn keuze”
KV Kortrijk sloot een moeilijke week af met een nipte overwinning op het veld van Seraing. De Kerels speelden meer dan een uur met een man minder na de - terechte - uitsluiting van Benchaib. Maar uiteindelijk bleek een doelpunt van Watanabe genoeg voor de zege. Ook nieuwkomer Dessoleil scoorde, maar zijn treffer werd afgekeurd voor buitenspel. -
PREMIUMJUPILER PRO LEAGUE
Puzzelen maar! In het hoofd van Van Bommel: op zoek naar de juiste stukjes op het Antwerpse middenveld
Met de komst van Jurgen Ekkelenkamp wordt het druk op het middenveld van Antwerp. Trainer Mark van Bommel, vroeger zelf een middenvelder, heeft stilaan opties zat op de middenstrook. Vraag is nu hoe hij zijn pionnetjes straks zal schikken. Wij kruipen in het hoofd van de Nederlandse coach. -
PREMIUMBelgisch voetbal13
Degryse scherp voor Club en Anderlecht na “dra-ma-tisch” weekend: “Dat hun nonchalance werd afgestraft, is alleen maar goed”
-
-
Independer.be
Met een gerust hart op vakantie? Vraag aan de politie om je woning te controleren
Tijdens de zomermaanden profiteren heel wat inbrekers van de afwezigheid van vakantiegangers. Vertrek je binnenkort op vakantie en wil je graag ongewenst bezoek vermijden? Dan kan je vragen of de lokale politie je woning regelmatig overdag of ‘s nachts van buitenaf nakijkt, die service is trouwens volledig gratis. Daarnaast kan je ook een extra diefstalverzekering afsluiten. Independer.be legt uit hoe je jouw woning en inboedel beschermt. -
Livios
Je terras opnieuw aanleggen: deze aandachtspunten verlies je beter niet uit het oog
Je terras is tijdens de zomermaanden dé ideale plek om even te ontspannen, met vrienden te aperitieven of een boek te lezen. Lig je graag in de zon of verkies je een plekje in de schaduw? Met deze tips van bouwsite Livios maak je van je terras het plekje bij uitstek om tot rust te komen. -
PREMIUMJUPILER PRO LEAGUE35
Waarom stopt Belfius? En gaat ons voetbal moeilijke tijden tegemoet? Sporteconoom Thomas Peeters beantwoordt vier vragen over sponsorvertrek bij Anderlecht en Club
-
Jobat
Helft Belgische werknemers solliciteerde afgelopen halfjaar: hoe weet je of je toe bent aan een nieuwe job?
De helft van de Belgische werknemers solliciteerde het voorbije halfjaar voor een nieuwe job. Dat blijkt uit een onderzoek van hr-dienstverlener Acerta en jobsite StepStone. Wat zijn de voornaamste redenen daarvoor? En hoe weet je of jij ook toe bent aan een nieuwe professionele uitdaging? Jobat.be zet je op weg met een handige zelftest.
1 reactie
Resterende karakters 500
Log in en reageereric debanne