Pick-uptrucks tot 15.000 euro duurder doordat fiscaal voordeel wegvalt
Vanaf 1 januari worden pick-uptrucks even zwaar belast als gewone personenwagens. Dat werd bevestigd aan VTM Nieuws. Nu moeten eigenaars van een pick-up een lagere verkeersbelasting betalen en zijn ze vrijgesteld van de inschrijvingstaks. Dat fiscaal voordeel is oneerlijk en valt daarom weg, besliste de Vlaamse regering. Daardoor zouden nieuwe eigenaars in het eerste jaar alleen al tot 15.000 euro extra moeten ophoesten.
Er rijden momenteel ongeveer 37.000 pick-ups rond op de Vlaamse wegen. In 2016 ging het nog slechts om 25.000. Deze voertuigen zijn vooral populair omwille van de fiscale voordelen. Ze werden als lichte vrachtwagen belast, maar hebben in veel gevallen toch vijf zitplaatsen.
De nieuwe regeling geldt wel enkel voor pick-ups die gebruikt worden voor privédoeleinden. Diegene die professioneel gebruikt worden, blijven fiscaal vrijgesteld.
11.000 euro inschrijvingstaks
“Tot nu toe was het zo dat mensen met een pick-up een heel laag voordelig tarief betaalden”, stelt de Vlaamse minister van Financiën Matthias Diependaele (N-VA). “We denken dat dat niet eerlijk is naar andere mensen toe die wél de BIV (Belasting op Inverkeerstelling) en de jaarlijkse verkeersbelasting betalen. Voor privégebruik zal voortaan dus het normale tarief aangerekend worden. Dat geldt trouwens zowel voor nieuwe wagens als voor de tweedehandsmarkt.”
Pick-ups worden zo een pak duurder. Concreet moeten nieuwe eigenaars van een Dodge Ram volgend jaar meer dan 11.000 euro aan inschrijvingstaks betalen. Ook de jaarlijkse verkeersbelasting gaat stevig omhoog, van 157 euro naar bijna 4.000 euro. In totaal dus zowat 15.000 euro extra in het eerste jaar alleen... Een mokerslag voor de sector, klinkt het.
“Particuliere markt zal verdwijnen”
“De markt voor mensen met een ondernemingsnummer zal blijven bestaan”, stelt Bert Verhelst als zaakvoerder van Veraco Cars. “De particuliere markt zal echter stelselmatig verdwijnen. Ik denk niet dat iemand nog geneigd zal zijn om een pick-up te kopen van 15.000 euro en daar dan nog eens 10.000 euro extra BIV voor te betalen. Door deze nieuwe regelgeving zullen we veel minder pick-ups in het straatbeeld te zien krijgen.”
Voor wie al een pick-up heeft, verandert er niets. “We gaan de spelregels niet aanpassen tijdens het spel. Maar voor een Dodge Ram betaalde je tot nu toe evenveel verkeersbelasting als voor een Fiat Panda. Dat was niet langer houdbaar”, besluit Diependaele.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijntelco
Streamingdienst toevoegen aan je telecompakket? Je komt vaak duurder uit dan bij een apart abonnement
Wie vandaag voor een telecombundel met tv kiest, heeft daarbij de mogelijkheid om één of meer streamingdiensten aan zijn pakket toe te voegen. Via je decoder of de televisie-app van je provider kan je dan je favoriete films en series streamen. Maar is dat ook een voordelige formule? Of neem je die abonnementen toch beter apart? Mijntelco.be zocht het uit. -
PREMIUM
Fouten in vooraf ingevulde belastingaangifte dreigen gepensioneerd echtpaar bijna 4.000 euro te kosten: fiscalist vertelt wat je zéker moet controleren
Een Voorstel van Vereenvoudigde Aangifte (VVA) wordt steeds populairder, en 4 op de 10 Belgen maakt er al gebruik van. Logisch, want op zich is zo’n vooraf ingevuld formulier erg makkelijk en je gaat er allicht van uit dat de fiscus wel over de juiste gegevens beschikt. Maar fiscaaltechnisch docent Koenraad Tranchet waarschuwt om zo’n VVA niet zomaar te aanvaarden en alles eerst goed te controleren. “Elk jaar opnieuw ontdekken we meerdere fouten, die de belastingplichten een pak geld kunnen kosten.” -
PREMIUM
Door loonindex kom je mogelijk in een hogere belastingschijf terecht: “Gelukkig zet de fiscus dat het jaar nadien weer recht”
-
-
1 op de 3 nieuwe auto’s in ons land is hybride of elektrisch: “En dat aandeel zal snel stijgen, want fiscale regels verstrengen vanaf 1 juli”
-
TV
“Ik hoef jouw f*cking excuses niet te horen”: trailer tweede seizoen ‘Hacked’ gelost
Goed nieuws voor de fans van de bekroonde jongerenreeks ‘Hacked’, want het tweede seizoen is in aantocht. In de eerste tien afleveringen maakte de kijker kennis met de drie hechte vrienden Nilou (Alicia Andries), Malick (Misha van der Werf) en Adanne (Helena Tengan), die gechanteerd en geteisterd werden door een genadeloze hacker. Maar nu is het tijd voor de andere kant van het verhaal. De fans komen eindelijk wat meer te weten over de hacker zélf. -
Topeconoom Thomas Piketty vraagt om wereldwijd register belastingontduikers
De Franse topeconoom Thomas Piketty vraagt samen met andere prominente economen aan de G20 om een wereldwijd register op te tuigen voor het opsporen van belastingontduikers. Woensdag komen de ministers van Financiën en voorzitters van centrale banken uit de G20-landen bij elkaar in Washington. -
Gouden Cross
1+1 actie: schrijf voor de start van het WK veldrijden een Gouden Cross-ploeg in en krijg er een gratis team bij
Komend weekend vindt de apotheose van het veldritseizoen plaats. In het Nederlandse Hoogerheide strijden de renners om de felbegeerde regenboogtrui. Met de Gouden Cross kan je jouw eigen droomploeg samenstellen en zo prachtige prijzen scoren. Schrijf je voor de start van de wedstrijd bij de beloften (zaterdag 4 februari om 13 uur, red.) een ploeg in, krijg je er zelfs een gratis team bij.