Nieuwe natuurloop doorkruist drie natuurgebieden in drie gemeenten
Beerse/Merksplas/RijkevorselDe gemeenten Beerse, Merksplas en Rijkevorsel hebben de handen in elkaar geslagen met Sport Vlaanderen en het Agentschap Natuur en Bos (ANB) en hebben een nieuwe natuurloop uitgestippeld. Het gaat om drie lussen van alles samen 16 kilometer die door de natuurgebieden Blakheide, De Pomp en de Kolonie gaan.
Natuurlopen zijn permanente uitgestippelde looproutes dwars door natuurgebieden en winnen alsmaar aan populariteit. “Natuur en Bos biedt iedereen de kans om in een uniek kader te sporten zeker ook hier in de prachtige domeinen als De Pomp, Blakheide en Kolonie”, zegt Hildegarde Quintens van ANB. Dit gevarieerde landschap nodigt uit tot recreatie voor joggers, fietsers en wandelaars. Met deze natuurloop proberen we een goed evenwicht te vinden tussen natuur en recreatie.”
Drie lussen
De natuurloop bestaat uit drie lussen in verschillende natuurgebieden. De groene lus vertrekt aan het speelpleintje Poelberg in Rijkevorsel en is 4,2 kilometer lang. De lus ligt in het natuurgebied De Pomp. De blauwe lus is dan weer 6,9 kilometer lang en start op de parking van Blakheide in Beerse of aan de plantentuin De Kleine Boerderij in Merksplas. De rode lus tenslotte is 5,2 kilometer lang en ligt volledig op de Kolonie van Merksplas. “Alle drie de natuurgebieden zijn een restant van de historische Ab(t)sheide”, zeggen schepen Nathalie Stoffelen (N-VA) van Rijkevorsel, Kris Govers (Leefbaar Merksplas) en Romy Swinnen (CDE-Vlim.be) van Beerse. “Ze strekken zich uit over het grondgebied van onze gemeenten. We hopen dat de lopers er tijdens het sporten ook met volle teugen kunnen genieten.”
Natuur
De Pomp bestaat uit een gelijknamige kleiput die omgeven wordt door gemengd loofhout en dennenbos. Op de kleiput broeden futen en groeien zeldzame plantensoorten als loos blaasjeskruid en vlottende bies. De Blakheide is een waardevol natuurgebied met naast een grote kleiput (Blak) ook een afwisseling tussen voornamelijk loofbos en een aantal heideveldjes. Natuurinrichtingswerken zorgden er onder andere voor de creatie van open stukken in functie van spontane bosontwikkeling en heideherstel. Het meer dan 500 ha grote gebied Merksplas Kolonie is vandaag vooral een plek voor verschillende soorten vogels zoals spechten, vleermuizen, insecten en andere bewoners.
“Corona heeft de deuren geopend voor het buitensporten”, aldus Rommy Swinnen, schepen van Sport van de gemeente Beerse. “Elk van de partners nam een deel van het werk voor haar rekening. Door dit mooi staaltje bovenlokale samenwerking, kunnen we vandaag deze prachtige natuurloop openen waar lopers uit de ruime omgeving hun sporthart kunnen ophalen”, zegt Kris Govers.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wortel/Merksplas
Jonge steenuil knapt een uiltje... en wordt op onverwachte plek wakker
Een jonge steenuil kan dankzij jager en natuurliefhebber Kristof Martens opnieuw volop genieten van de vrijheid. -
Spaargids.be
Waar vind je nog een gratis zichtrekening? De mogelijkheden en hun kleine lettertjes op een rij
Bankieren is de voorbije jaren stelselmatig duurder geworden. Toch zijn er nog altijd mogelijkheden te vinden om gratis te bankieren, al staat er bij de zogenaamde gratis zichtrekeningen vaak een sterretje met beperkingen waarmee je rekening moet houden. Spaargids.be trekt na wat je moet weten. -
PREMIUMMalle
Opnieuw speelt crèche vergunning kwijt: “Zó oneerlijk. Wij hadden hier vanaf dag één een warm gevoel”
-
-
Turnhout
Bar Fizz sluit de deuren: cocktailbar staat te koop voor 465.000 euro
De zaakvoerders van Bar Fizz op het Zegeplein in Turnhout houden het voor bekeken. De cocktailbar met restaurant staat te koop voor 465.000 euro. “We zijn enorm trots wat we op een korte tijd met Bar Fizz hebben kunnen neerzetten.” -
Independer
In dit land riskeer je een boete van 1.500 euro wanneer je een flitsmelder gebruikt
Met een GPS of navigatieapps zoals Waze vind je niet alleen de weg, je weet ook hoe snel je mag rijden en waar de flitspalen of mobiele controles staan. Maar wist je dat die flitsmelders in sommige vakantielanden verboden zijn? Je riskeert zelfs een zware boete. Independer.be vertelt wat je moet weten. -
Antwerpen
OPROEP. Overlijden, jubileum, viergeslacht, sportkampioen in jouw stad of gemeente? Laat het ons weten!
Heb jij nieuws te melden? Heb je recent afscheid moeten nemen van een dierbare, is er een viergeslacht of een jubileum in je familie, een sportkampioen in je sportclub… en wil je daarover een mooi bericht op HLN.be? Laat het ons dan zeker weten via axel.bimbenet@dpgmedia.be. -
Is jouw handtas ook een rommeltje? Met deze 4 handige tips schep je orde in de chaos
Je portefeuille, smartphone, bril, notitieboekje, flesje water, make-up … Je zou kunnen zeggen dat je handtas een mini-supermarkt is. Helaas wordt het daarom ook al snel een rommeltje. Tijd voor orde in de chaos? Wij helpen jou een handje op de goede, en vooral georganiseerde, weg.