Groen licht voor ontsluiting kanaalzone: kostprijs geraamd op 12 miljoen euro
De gemeenteraad heeft het licht op groen gezet voor de opmaak van het ruimtelijk uitvoeringsplan (RUP) voor de ontsluiting van de kanaalzone. Vorige week deed ook Vlaams minister van Omgeving Zuhal Demir dat al. Binnenkort kan het openbaar onderzoek opgestart worden. Een voorlopige raming gaat uit van een kostprijs van maar liefst 12 miljoen euro.
De opmaak van een nieuw ruimtelijk uitvoeringsplan is nodig om op termijn de kanaalzone te ontsluiten om zo het zwaar verkeer uit het centrum en uit Den Hout te kunnen weren. Concreet gaat het om een ontsluitingsweg vanaf de N12 (Antwerpseweg) via een volledig opnieuw aan te leggen Nieuwe Dreef - dat wordt een weg met twee rijstroken en fietspaden - een nieuwe rotonde aan Metallo Chimique, een brug over het kanaal Dessel-Schoten om daarna aan te sluiten op het tracé van de ‘geknikte weg’ die verbreed wordt tot aan de Rijkevorselweg.
“De voorlopige raming van de kosten komt op 12 miljoen euro”, zegt schepen Hans Woestenborghs (BEERSE+). “Niet onlogisch omdat het om een groot project gaat over een traject van ruim tien kilometer. We kunnen wel verschillende subsidies krijgen, maar vermoedelijk zullen we als gemeente toch 6 tot 8 miljoen zelf moeten betalen.”
Bocht van 180 graden
Het punt werd door de meerderheidspartijen BEERSE+ en CDE-Vlim.be én oppositiepartij N-VA goedgekeurd. Groen-Hart Voor Beerse en Vlaams Belang onthielden zich. De oppositiepartijen haalden nog wel uit naar vooral CDE-Vlim.be. De partij kreeg nog maar eens het verwijt vroeger altijd voor een parallelweg te hebben geijverd, maar nu plots een ‘bocht van 180 graden te maken’.
“Wij zijn niet tegen de ontsluiting want er moet iets aan het zwaar verkeer gebeuren, maar wij blijven wel de bewoners van de Nieuwe Dreef steunen”, aldus Werner Embrechts en Joos De Meyer van Groen-Hart voor Beerse.
Parallelweg geen optie
CDE-Vlim.be beet van zich af. “We hebben er ons – en ik geef toe met pijn in het hart – bij neergelegd”, zegt schepen Staf Willemsens (CDE-Vlim.be). “Ja we hadden in ons programma staan dat we nog altijd liever een parallelweg zouden zien, maar als we heel de procedure opnieuw moeten doen, verliezen we weer tien jaar.”
Ook burgemeester Bart Craane was zichtbaar gefrustreerd door de opmerkingen van de oppositiepartijen. “Ja wij hadden zes jaar een mening. Wij hadden in ons programma gezet dat we zouden onderzoeken of een parallelweg nog haalbaar was. Dat hebben we ook gedaan. Uiteindelijk hebben we de keuze gemaakt. Een parrallelweg is qua timing niet haalbaar.”
Positief
Schepen Hans Woestenborghs (BEERSE+) is de kritiek grondig beu. “Laat ons het positief zien: eigenlijk zijn we het met de voltallige gemeenteraad eens dat dit moet doorgaan. De onthoudingen zijn er enkel omdat er nog wat opmerkingen zijn. Dat is het belangrijkste.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Maar liefst 6 jaar na aankoop door gemeente: Restauratiewerken in Het Hof kunnen dit najaar eindelijk starten: “Nu nog een uitbater vinden”
Vosselaar -
Independer
Te laat voor je keuring en in tussentijd een ongeval veroorzaakt: hoe zit het dan met je autoverzekering?
Het moet je maar overkomen: je auto wordt afgekeurd bij de technische keuring omdat een koplamp het niet doet, en dus moet je opnieuw langskomen. Maar nog vóór die herkeuring heb je een ongeval waarbij jij in fout bent. Hoe zit het dan met de verzekering? Independer.be adviseert. -
Fietsers krijgen applaus aan druk kruispunt in Oostmalle
Wereldfietsdag valt dit jaar op zaterdag 3 juni. De nationale fietsersbond ging vrijdag al applaudisseren voor de fietsers in de ochtendspits. De afdeling Voorkempen vatte in de vroege morgen post aan het drukke kruispunt van de Antwerpsesteenweg-Turnhoutsebaan (N12) met de Lierselei-Hoogstraatsebaan (N14) in Oostmalle.Malle -
-
AZ Turnhout start zeldzame behandeling tegen prostaatkanker
Turnhout -
Personeelstekort bij Antwerpse bouwbedrijven: ruim 1 op 4 vacatures in provincie geraakt niet ingevuld
Embuild, de voormalige Confederatie Bouw, trekt aan de alarmbel omdat het personeelstekort in de bouwsector zodanig groot geworden is dat vele bedrijven hun activiteiten moeten uitstellen of verminderen. Het tekort situeert zich vooral in Vlaanderen, waar 11.000 jobs niet worden ingevuld. In de provincie Antwerpen blijft zowat 26 procent van de vacatures openstaan.Antwerpen -
TV4
Alles wat je moet weten over de finale van hitreeks ‘Succession’: wie volgt Logan Roy op?
De langverwachte laatste aflevering van het finale seizoen van de Emmy-winnende dramareeks ‘Succession’ is vanaf maandag te zien op Streamz. Wie volgt Logan Roy op? Blijft de relatie tussen Shiv en Tom overeind? En wat gebeurt er met ‘cousin Greg’? We zetten alle belangrijke vragen nog even op een rijtje. -
Oprit van E34 in Zoersel richting Antwerpen nacht dicht door onderhoud aan wegdek
Zoersel
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer