Johan Thijs, de CEO van KBC.
Volledig scherm
Johan Thijs, de CEO van KBC. © BELGA

KBC-baas Johan Thijs: “Spaarrente kan later op het jaar waarschijnlijk omhoog”

De CEO van KBC, Johan Thijs, heeft gereageerd op de uitspraak van Belfiusbaas Marc Raisière, die vorige week stelde dat hij de spaarrente niet meteen verhoogd ziet worden voor het einde van het jaar. Thijs gelooft echter het tegengestelde, zo schrijft ‘De Standaard’. Als de Europese Centrale Bank (ECB) de depositorente blijft optrekken, kan de spaarrente volgens de KBC-baas wellicht omhoog. 

  1. HBO lost nieuwe trailer ‘House of the Dragon’ en stoomt fans klaar voor aflevering 4
    Play
    TV
    2

    HBO lost nieuwe trailer ‘House of the Dragon’ en stoomt fans klaar voor aflevering 4

    De allereerste ‘Game of Thrones’-spin-off ‘House of the Dragon’ kende twee weken geleden de beste release ooit van een HBO-programma. Maar toch worden de fans nogmaals getrakteerd op een trailer om hen te enthousiasmeren voor de vierde aflevering. Zoals te zien in de beelden, begint de spanning tussen de hoofdpersonages hoog op te lopen. Dat is logisch, want met een totaal van tien afleveringen zit de serie over twee weken al in de helft.
  2. Kan je een banaan kopen met een bitcoin? Luister naar de HLN-podcast Crypto in 1-2-3
    2

    Kan je een banaan kopen met een bitcoin? Luister naar de HLN-pod­cast Crypto in 1-2-3

    In deze tweede aflevering van Crypto in 1-2-3 leer je hoe je jouw cryptomunten veilig moet bewaren. Wat het verschil is tussen hard en soft wallets? Wat moet je met een public en private key en wat is het belang van die private key? Betaal je transactiekosten om cryptomunten te verhandelen? Heb je nog een bank nodig en hoe zit dat met ‘unbanked’, mensen die niet beschikken over een bankrekening en toegang tot cryptomunten?
  3. Werknemers kunnen tot 250 uren Vlaams Opleidingsverlof nemen: hoe vraag je dat aan? En wat zijn de voordelen?
    Jobat

    Werknemers kunnen tot 250 uren Vlaams Opleidings­ver­lof nemen: hoe vraag je dat aan? En wat zijn de voordelen?

    Amper 1 op de 61 werknemers in Vlaanderen – ofwel 1,63 procent – maakte vorig schooljaar gebruik van het Vlaams Opleidingsverlof (VOV). Dat blijkt uit cijfers van hr-dienstenbedrijf Acerta. De verdubbeling van het aantal uren VOV bracht dus geen zoden aan de dijk. “Nochtans biedt het een grote meerwaarde voor werknemers en werkgevers”, zegt Miet Vanhegen, experte educatief verlof bij Acerta Consult, in een gesprek met Jobat.be.