Tesla bouwt eerste Europese gigafabriek in Duitsland
De eerste Europese gigafabriek van automaker Tesla komt in Duitsland te staan, in de omgeving van Berlijn. Dat heeft Tesla-baas Elon Musk gezegd. Daarmee vist onder meer Nederland definitief naast het net. Eerder dit jaar stelde Musk al dat Duitsland de eerste keuze was.
Delen per e-mail
In de gigafabriek zullen naast de toekomstige compacte SUV Model Y, ook batterijen en aandrijvingen gebouwd worden. Tesla was lang op zoek naar een geschikte locatie. Meerdere landen waren in de race; ook Vlaanderen werd in het verleden als kanshebber genoemd door Musk.
De in Duitsland geplande fabriek zou 6.000 tot 7.000 nieuwe banen opleveren. De nabijheid van Berlijn en de nieuwe luchthaven BER waren volgens een woordvoerster belangrijk voor Tesla. In de voorbije maanden waren er intensieve gesprekken tussen Berlijn, Brandenburg en Tesla. Tesla plant ook een ontwikkelings- en designcentrum in Berlijn.
De Nederlandse regering beloofde eerder dat ze zich sterk zou maken om Tesla over te halen de megafabriek in Nederland te vestigen, maar vist dus definitief naast het net. Lelystad deed openlijk een gooi naar de gigafabriek, omdat die veel nieuwe werkgelegenheid met zich mee zou brengen. Tesla heeft in Tilburg wel al een afbouwfabriek en een servicewerkplaats.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tesla gaat in China gebouwde Model 3's vanaf deze maand leveren in Europa
De Amerikaanse fabrikant van elektrische wagens Tesla gaat deze maand nog van start met de export van China naar Europa van wagens van zijn type Model 3. Dat heeft een verantwoordelijke van de autofabriek nabij Shanghai, Song Gang, dinsdag gezegd. -
“Tesla kondigt nieuw model aan op 21 november”
Elon Musk heeft via zijn geliefkoosde medium – Twitter, mocht je er nog aan twijfelen – laten weten dat Tesla eind deze maand een nieuw model zal onthullen, vlak voor de start van het Salon van Los Angeles. -
PREMIUM
Levend uit een gebroken, brandend wrak stappen: kan dat met een gewone auto ook?
-
-
Livios
Koken op inductie: dit zijn de troeven (en de kostprijs)
Meer dan de helft van de verkochte kookplaten zijn inductievuren. Een gasvuur is dus voor velen niet langer de beste optie om te koken. Vanwaar die verschuiving? En wat zijn de grootste troeven van inductie? Bouwsite Livios maakt je wegwijs. -
16
Volkswagen haalt Europese CO2-norm niet: boete van minimaal 100 miljoen euro
De Volkswagen Groep, de grootste autofabrikant ter wereld, heeft de door de Europese Unie gestelde norm voor CO2-uitstoot vorig jaar niet gehaald. De eis was maximaal 95 gram per kilometer per verkochte auto. De fabrikant hangt nu een boete van minimaal 100 miljoen euro boven het hoofd. -
Sparen
Tijd om uw woning energiezuinig(er) te maken? Zo vindt u de goedkoopste energielening
Hebt u plannen om uw woning energiezuiniger te maken en denkt u eraan om hiervoor een lening af te sluiten? Weet dan dat u verschillende opties hebt: een specifieke energielening, een hypothecair krediet, een wederopname op uw hypotheeklening of het gratis Vlaamse renovatiekrediet. Spaargids.be overloopt de voor- en nadelen. -
6
“Huawei wil eigen elektrische auto op de markt zetten”
Het Chinese technologie- en telecomconcern Huawei werkt aan een eigen elektrische auto. De eerste modellen verschijnen mogelijk dit jaar al op de markt, meldt persbureau Reuters op basis van anonieme ingewijden. Het bedrijf zelf, dat kampt met Amerikaanse sancties, ontkent de plannen voor een elektrische auto.
8 reacties
raf peeters
Willy Vivet
Matt Casters
Robin Demey
piet devlieger