Volgende Apple-event nu maandag al: eindelijk lancering nieuwe MacBook Pro 14 en 16 inch?
2021 is zo’n jaar waarin Apple twee events houdt in de herfst. Het eerste hebben we al gehad, het tweede vindt plaats op maandag 18 oktober om 19 uur onze tijd. Al maanden gonst het van de geruchten over nieuwe MacBook Pro-modellen van 14 en 16 inch. Maandag zou Apple ze eindelijk lossen.
Delen per e-mail
Het Apple-event is aangekondigd met de slogan ‘Losgelaten’ en zal opnieuw volledig digitaal plaatsvinden. Op het lanceerplatform in het Steve Jobs Theater op de Apple Park-campus in Cupertino in Californië worden kersverse modellen van de MacBook Pro verwacht. Het gaat om de gloednieuwe versie van 14 inch en zijn grotere broer van 16 inch. Qua design krijgt de MacBook Pro dunnere randen en dus ook een groter beeldscherm. Er doen resoluties de ronde van respectievelijk 3.024 x 964 en 3.456 x 2.234. De processor zou de M1X-chip van Apple zelf zijn, een snellere en krachtigere versie van de M1-chip die je in de MacBook Air terugvindt. De M1X ondersteunt tot 32 GB RAM.
Opvallend is de terugkeer naar wat goed was aan de MacBook Pro, maar Apple in 2016 toch losliet. Zo laad je de nieuwe MacBook Pro-toestellen weer op met de magnetische MagSafe-technologie, die de huidige USB-C-oplader vervangt. Ook terug van weggeweest, volgens MacRumors: een HDMI-poort, een slot voor SD-kaarten én een rij standaard functietoetsen bovenaan, wat betekent dat Apple afscheid neemt van de weinig succesvolle Touch Bar.
Nog meer in de aanbieding? Tijdens het event van 14 september, waarop Apple de iPhone 13-modellen aankondigde, werden ook de AirPods 3 al verwacht. Die kwamen er toen niet, vermoedelijk maandag wél. De AirPods van de derde generatie zouden een korter steeltje hebben en zo meer lijken op de AirPods Pro. Ze blijven wel goedkoper dan de Pro-versie, die dan ook het monopolie behoudt op ‘noise cancellation’ binnen het gamma van AirPods.
MacRumors vermoedt dat we maandag ook nog de lanceerdatum van nieuwe besturingssysteem MacOS Monterey zullen meekrijgen. Meer nieuwe iPads en Macs zouden eveneens het levenslicht kunnen zien. En een verrassing is bij Apple nooit uitgesloten: dat is misschien wel de nieuwe Mac mini met M1X-chip. Of dat werkelijk zo zal zijn, kan je maandag hier op HLN.be volgen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
5
Apple organiseert grote iPhone-aankondiging: deze hints zitten volgens fans in de uitnodiging verstopt
Techreus Apple organiseert op 14 september een groot evenement, waarbij waarschijnlijk de iPhone 13 wordt getoond. Officieel heeft de techreus nog niet verklapt wat er wordt besproken, maar fans hebben intussen al de nodige hints uit de uitnodiging gevist. -
Streamz
Deze vijf series rond cybercrime moet je zeker gezien hebben
Streamz trapt 2022 op gang met jongerenserie ‘Hacked’, waarin drie vrienden geconfronteerd worden met hun duisterste angsten. In onze Kijkgids belichten we nog enkele series en films die inspelen op onze digitale kwetsbaarheid. Jagen op corrupte conglomeraten (‘Mr. Robot’, Prime Video), op zoek naar persoonlijke glorie (‘Who Am I’, Netflix), hoogtechnologische misdaadbestrijding (‘Person of Interest’, Prime Video) en een terrorist die de hele Verenigde Staten lamlegt (‘Live Free or Die Hard’, Disney+): welkom in de schimmige wereld van cybercrime. -
25
IPhone 13 wordt vanavond voorgesteld: gelekte renders geven eerste beeld, mogelijk tot 1 terabyte opslag
Om 19 uur is het weer tijd voor het herfstevent van Apple. Traditioneel worden dan de nieuwe iPhones voorgesteld, versie 13 intussen. Gelekte renders geven echter nu al een beeld van hoe het toestel er zou uitzien. Voor het eerst zouden de iPhone 13 Pro en Pro Max tot 1 terabyte opslag krijgen. Bij de andere vernieuwde modellen verdwijnt de opslagcapaciteit van 64GB. Dat voorspelt analist Ming-Chi Kuo, die eerder al opperde dat de iPhone 13 mogelijk ook satellietverbindingen zou ondersteunen. Speculaties genoeg, maar vanavond zit u via onze livestream op de eerste rij om alle nieuwigheden te ontdekken. -
-
Jobat
Evaluatiegesprek gepland? Zo vraag je opslag
Staat een hoger loon op jouw verlanglijstje voor 2022? Als je al een tijdje dezelfde job doet, neem je waarschijnlijk ook meer hooi op je vork dan toen je pas begon. Waarschijnlijk heb je ook meer verantwoordelijkheid én heb meer ervaring. Maar het idee om op je baas af te stappen met de vraag naar meer geld doet je knieën misschien al wat knikken. Jobat.be legt uit hoe je opslag vraagt. -
Apple verliest miljarden aan omzet door problemen in toeleveringsketen
Problemen in de toeleveringsketen hebben Apple afgelopen kwartaal zo'n 6 miljard dollar aan omzet gekost, omgerekend meer dan 5 miljard euro. Volgens topman Tim Cook had de iPhone-fabrikant onder meer last van productieverstoringen in Zuidoost-Azië. Inmiddels zou de situatie in de fabrieken daar wel iets zijn verbeterd, maar nog steeds zorgt het wereldwijde chiptekort voor impact op de levering van de meeste Apple-producten. -
HLN Shop
6 gadgets om je sportieve voornemens dit jaar wél waar te maken
Je goede voornemens waarmaken en op lange termijn volhouden doe je niet louter op karakter. Tegenwoordig bestaan er tal van elektronische hulpmiddelen die een gezonde levensstijl stimuleren en het makkelijker maken je doelen te bereiken. HLN Shop lijst haar favorieten op. -
Apple vecht 1 miljard euro boete van Franse autoriteiten aan
Het Amerikaanse technologiebedrijf Apple beschuldigt de Franse concurrentiewaakhond ervan te hebben geblunderd door Apple een boete op te leggen van 1,1 miljard euro, meldt financieel nieuwsagentschap Bloomberg. De concurrentiewaakhond had het bedrijf vorig jaar beboet wegens het maken van illegale afspraken binnen het verdeelnetwerk van het bedrijf.