Volgende Apple-event nu maandag al: eindelijk lancering nieuwe MacBook Pro 14 en 16 inch?
2021 is zo’n jaar waarin Apple twee events houdt in de herfst. Het eerste hebben we al gehad, het tweede vindt plaats op maandag 18 oktober om 19 uur onze tijd. Al maanden gonst het van de geruchten over nieuwe MacBook Pro-modellen van 14 en 16 inch. Maandag zou Apple ze eindelijk lossen.
Delen per e-mail
Het Apple-event is aangekondigd met de slogan ‘Losgelaten’ en zal opnieuw volledig digitaal plaatsvinden. Op het lanceerplatform in het Steve Jobs Theater op de Apple Park-campus in Cupertino in Californië worden kersverse modellen van de MacBook Pro verwacht. Het gaat om de gloednieuwe versie van 14 inch en zijn grotere broer van 16 inch. Qua design krijgt de MacBook Pro dunnere randen en dus ook een groter beeldscherm. Er doen resoluties de ronde van respectievelijk 3.024 x 964 en 3.456 x 2.234. De processor zou de M1X-chip van Apple zelf zijn, een snellere en krachtigere versie van de M1-chip die je in de MacBook Air terugvindt. De M1X ondersteunt tot 32 GB RAM.
Opvallend is de terugkeer naar wat goed was aan de MacBook Pro, maar Apple in 2016 toch losliet. Zo laad je de nieuwe MacBook Pro-toestellen weer op met de magnetische MagSafe-technologie, die de huidige USB-C-oplader vervangt. Ook terug van weggeweest, volgens MacRumors: een HDMI-poort, een slot voor SD-kaarten én een rij standaard functietoetsen bovenaan, wat betekent dat Apple afscheid neemt van de weinig succesvolle Touch Bar.
Nog meer in de aanbieding? Tijdens het event van 14 september, waarop Apple de iPhone 13-modellen aankondigde, werden ook de AirPods 3 al verwacht. Die kwamen er toen niet, vermoedelijk maandag wél. De AirPods van de derde generatie zouden een korter steeltje hebben en zo meer lijken op de AirPods Pro. Ze blijven wel goedkoper dan de Pro-versie, die dan ook het monopolie behoudt op ‘noise cancellation’ binnen het gamma van AirPods.
MacRumors vermoedt dat we maandag ook nog de lanceerdatum van nieuwe besturingssysteem MacOS Monterey zullen meekrijgen. Meer nieuwe iPads en Macs zouden eveneens het levenslicht kunnen zien. En een verrassing is bij Apple nooit uitgesloten: dat is misschien wel de nieuwe Mac mini met M1X-chip. Of dat werkelijk zo zal zijn, kan je maandag hier op HLN.be volgen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Face ID op iPhone 13 werkt niet meer bij onofficiële schermvervanging
Als het scherm van een iPhone 13 wordt vervangen door een derde partij die geen officiële bevoegdheid heeft van Apple, dan werkt de Face ID niet meer. Dat concludeert YouTuber Phone Repair Guru na eigen experimenten en wordt aan Tweakers bevestigd door iFixit, een bekende doe-het-zelf reparatiewebsite rond technologie. De stap bemoeilijkt reparaties van iPhone 13, omdat de gezichtsscanner voor veel mensen een belangrijke functie van een iPhone is. -
7
Musk noemt provisie voor Apple in App Store “internetbelasting”
Elon Musk heeft partij gekozen tegen Apple in de kwestie rond de provisie die dat techbedrijf eist van softwaremakers die hun apps aanbieden in de App Store. Apple is daarover in een juridische strijd verwikkeld met Epic Games, het bedrijf achter schietspel Fortnite, en de Tesla-topman geeft Epic in een tweet gelijk. Volgens Musk is die provisie "feitelijk een wereldwijde internetbelasting". -
iHLN
Gerucht: nieuw model van populaire Apple iPhone SE in de winkel begin 2022
In het eerste kwartaal van 2022 komt de derde iPhone SE op de markt, volgens onderzoeksbureau TrendForce. Dat schrijft de website MacRumors. -
-
Apple stelt nieuwe iPhone 13, Apple Watch 7 en iPad (Mini) voor. Dit was de presentatie
Hier is hij dan! Apple heeft op het grote Apple-event de nieuwe iPhone 13 voorgesteld. Het bedrijf stelde ook de paradepaardjes iPhone 13 Pro en iPhone 13 Pro Max voor in verschillende nieuwe kleuren. Daarnaast stelde Apple ook een nieuwe iPad en de nieuwe Apple Watch 7 voor. Herbeleef hieronder de presentatie. -
Jobat
Evaluatiegesprek gepland? Zo vraag je opslag
Staat een hoger loon op jouw verlanglijstje voor 2022? Als je al een tijdje dezelfde job doet, neem je waarschijnlijk ook meer hooi op je vork dan toen je pas begon. Waarschijnlijk heb je ook meer verantwoordelijkheid én heb meer ervaring. Maar het idee om op je baas af te stappen met de vraag naar meer geld doet je knieën misschien al wat knikken. Jobat.be legt uit hoe je opslag vraagt. -
Livios
Zoveel kost het om een veranda te laten plaatsen
Wil je je woning vergroten, meer daglicht in huis halen en het hele jaar door van het zicht op je tuin genieten? Met een veranda sla je drie vliegen in een klap. Maar op welk prijskaartje moet je daarvoor rekenen? Bouwsite Livios ging achter de belangrijkste kostenbepalers aan. -
Hardware Info
Nieuwe televisies aangekondigd op CES: is dit het moment om een koopje te doen?
Op de Amerikaanse technologiebeurs CES presenteren fabrikanten deze week heel wat nieuwe televisies. Frank Everaardt, hoofdredacteur van Hardware Info, volgt het nieuws op de voet en selecteert de belangrijkste aankondigingen.